PROBLEM PRZYCZYNA ROZWIĄZANIE PROBLEMU
Woda jasnozielona Rozwój alg

Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić superchlorowanie wody Chlorifixem lub Chloriklarem [dwu- trzykrotność normalnej dawki].

Woda ciemnozielona Mocny rozwój alg Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić superchlorowanie wody Chlorifixem lub Chloriklarem [dwu- trzykrotność normalnej dawki].
Zaraz po nalaniu woda jest zielona lub żółta Żelazo w wodzie

Zastosować Calcinex. Doprowadzić pH wody do wartości [pH 7.2] za pomocą pH Plus lub pH Minus. Następnie należy włączyć filtr na kilka dni (bez przerwy) i intensywnie chlorować wodę Chlorifixem lub Chloriklarem [dwu- trzykrotność normalnej dawki] aż do skutku do momentu wyklarowania wody.

Dobrze jest wspomagać proces klarowania środkiem koagulującym w płynie (np. Quickflock Super) wlewanym bezpośrednio do basenu. Równie skuteczny jest Superflock Plus.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat dlaczego woda zmienia kolor po dodaniu chloru

Woda fioletowa Mangan i żelazo w wodzie  Doprowadzić pH wody do wartości [pH 7.2] za pomocą pH Plus lub pH Minus. Następnie należy włączyć filtr na kilka dni i intensywnie chlorować wodę Chlorifixem lub Chloriklarem [pięcio-dziesięciokrotność normalnej dawki] aż do skutku do momentu wyklarowania wody. Dobrze jest wspomagać proces klarowania środkiem koagulującym w płynie (np. Quickflock Super) wlewanym bezpośrednio do basenu.
Woda brązowa Obfitość substancji organicznych

Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Ściany oraz dno oblepione substancjami organicznymi oczyścić za pomocą szczotki. Przeprowadzić superchlorowanie Chlorifixem lub Chloriklarem [trzykrotna dawka w stosunku do normalnej dawki] z jednoczesną koagulacją. 

Intensywne zabrudzenie wody może powodować konieczność płukania filtra co 24 h.

Dno i ściany basenu śliskie Początek rozwoju alg Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić superchlorowanie Chlorifixem lub Chloriklarem [dwu- trzykrotność normalnej dawki].
Miejscowe zazielenienie [drabinka, narożniki] Miejscowy rozwój alg Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić miejscowe chlorowanie Chlorifixem rozpuszczając dokładnie w zazielenionym obszarze lub zawiesić środek w torebce. Dodać środek przeciwko glonom Desalgine.
Zmętnienie wody (biała, mleczna woda)

Niski poziom chloru w wodzie

lub

Woda twarda zawierająca cząstki stałe

Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Oczyścić wodę Quickflock Super w postaci tamponu lub w płynie.

Jeśli woda jest mętna z powodu niskiego poziomu chloru, należy przeprowadzić chlorowanie szokowe.

Szorstkie ściany w basenie Twarda lub bardzo twarda woda oraz nieprawidłowe pH przez dłuższy czas Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus. Zastosować Calcinex Pool do regulacji twardości wody. Proces dochodzenia do równowagi może trwać kilka dni. W tym czasie należy często sprawdzać poziom pH.
Ciemna linia na ścianach nad powierzchnią wody Warstwa tłuszczu na powierzchni wody Wyczyścić linię wodna za pomoca środka Bordnet Spray. Alternatywnie można dodawać do wody basenowej preparat Protect&Shine, który ma właściwości oczyszczające wodę oraz chroni boki przed zabrudzeniem.
Podrażnienie oczu i nosa Bardzo niskie ph lub reakcja chloru Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić superchlorowanie wody Chlorifixem lub Chloriklarem [pięciokrotność normalnej dawki].
Przykra woń chloru Duża wartość chloru związanego, brak dostatecznego płukania filtra oraz wymiany wody w basenie. Doprowadzić pH do 7.0 za pomocą pH Minus lub pH Plus. Przeprowadzić superchlorowanie wody Chlorifixem lub Chloriklarem [dwu- trzykrotność normalnej dawki]. Pilnować regularnego płukania filtra - najlepiej raz na tydzień.

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW BASENÓW