Filtruj według

Marka

Marka

pH plus do basenu - podwyższanie pH wody - chemiabasenowa.pl

pH plus do basenu

Siatka
Lista

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

pH Plus 20l/25kg Płynny środek do zwiększania pH wody basenowej Do stacji dozujących Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
305,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail

pH plus do basenu używamy w przypadku zbyt niskiego odczynu wody, który może mieć negatywny wpływ na równowagę kwasowości. Zbyt niska wartość pH może być spowodowana obfitymi opadami kwaśnego deszczu lub na przykład zanieczyszczeniem powietrza. Przyczyn jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na skutki obniżonego poziomu pH w wodzie basenowej:

  1. Możliwa jest korozja metalowych elementów wyposażenia basenu, co spowoduje koszty naprawy lub wymiany części.
  2. Tak jak w przypadku zbyt wysokiego poziomu pH, środki filtrujące i dezynfekujące wodę, w zbyt kwaśnym odczynie nie działają wystarczająco sprawnie.
  3. Skóra i błony śluzowe, w tym oczy, źle reagują na niski poziom pH – mogą wystąpić podrażnienia. 

Jak stosować preparat podnoszący pH wody w basenie 

Stosuj środki podnoszące odczyn wody, gdy wskaźnik poinformuje Cię, że pH wynosi mniej niż 7,0. Właściwy poziom pH w basenie waha się pomiędzy 7,0 a 7,4, czyli w przedziale neutralnym. Parametr sprawdzisz stosujące odpowiednie testery do wody basenowej. Poniżej dolnej granicy odczyn jest zbyt kwaśny dla skóry i oczu. Powyżej górnej granicy staje się zbyt zasadowy i może być drażniący dla naskórka i błon śluzowych. 

Sprawdzaj pH wody w basenie co najmniej raz w tygodniu!

Oferujemy Ci środek w dwóch postaciach:

Ta pierwsza służy do użytku wraz z systemem dozującym, natomiast druga do samodzielnego odmierzania. 

Preparaty pH plus – korzyści

Stosowanie substancji o działaniu podwyższającym pH wpływa korzystnie na jakość wody, wyposażenia basenu i komfort kąpieli. 
Podniesienie poziomu pH do przedziału 7,0–7,4 sprawia, że woda jest czysta i klarowna, środki odkażające i filtry mają możliwość skutecznego działania, a korzystanie z basenu jest komfortowe dla skóry i oczu. Dbaj o basen, kontrolując odczyn wody jeden do dwóch razy w tygodniu i utrzymuj go za pomocą pH plus w podanym przedziale, a będziesz cieszyć się zadbanym, czystym i bezpiecznym zbiornikiem.

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie wody basenowej - sprawdź produkty pH minus