Filtruj według

Marka

Marka

pH plus do basenu

pH plus do basenu używamy w przypadku zbyt niskiego odczynu wody, który może mieć negatywny wpływ na równowagę kwasowości. Zbyt niska wartość pH może być spowodowana obfitymi opadami kwaśnego deszczu lub na przykład zanieczyszczeniem powietrza. Przyczyn jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na skutki obniżonego poziomu pH w wodzie basenowej.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
pH Plus 20l / 25kg Płynny środek do zwiększania pH wody basenowej Do stacji dozujących Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
280,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Dlaczego stosowanie pH plus do basenu jest tak ważne

Przy długo utrzymującym się pH poniżej wartości 6,5 możliwa jest korozja metalowych elementów wyposażenia basenu, co spowoduje koszty naprawy lub wymiany części. Tak jak w przypadku zbyt wysokiego poziomu pH, środki filtrujące i dezynfekujące wodę, w zbyt kwaśnym odczynie nie działają wystarczająco sprawnie. Może być także zaburzony pomiar z elektrody chloru czy redoksu, gdy pH jest bardzo niskie. Skóra i błony śluzowe, w tym oczy, źle reagują na niski poziom pH – mogą wystąpić podrażnienia. Dbałość o odpowiednie pH w basenie to troska o komfort, bezpieczeństwo i jakość wody. Nasze produkty pH Plus są gwarancją, że Twoja woda basenowa będzie zawsze gotowa do relaksu i rekreacji.

Jak stosować preparat podnoszący pH wody w basenie 

Stosuj środki podnoszące odczyn wody, gdy wskaźnik poinformuje Cię, że pH wynosi mniej niż 7,0. Właściwy poziom pH w basenie waha się pomiędzy 7,0 a 7,4, czyli w przedziale neutralnym. Parametr sprawdzisz stosujące odpowiednie testery do wody basenowej. Poniżej dolnej granicy odczyn jest zbyt kwaśny dla skóry i oczu. Powyżej górnej granicy staje się zbyt zasadowy i może być drażniący dla naskórka i błon śluzowych. 

Sprawdzaj pH wody w basenie co najmniej raz w tygodniu! Oferujemy środki podnoszące odczyn pH w dwóch postaciach pH Plus płyniepH Plus w proszku. Niezależnie od tego, czy masz basen prywatny, publiczny czy hotelowy, nasze produkty pomogą Ci w utrzymaniu wody w doskonałym stanie, abyś mógł cieszyć się bezpiecznymi i komfortowymi kąpielami.

Oferowane preparaty z serii pH plus do basenu

Stosowanie substancji o działaniu podwyższającym pH wpływa korzystnie na jakość wody, wyposażenia basenu i komfort kąpieli. Podniesienie poziomu pH do przedziału 7,0–7,4 sprawia, że woda jest czysta i klarowna, środki odkażające i filtry mają możliwość skutecznego działania, a korzystanie z basenu jest komfortowe dla skóry i oczu. Dbaj o basen, kontrolując odczyn wody jeden do dwóch razy w tygodniu i utrzymuj go za pomocą pH plus w podanym przedziale, a będziesz cieszyć się zadbanym, czystym i bezpiecznym zbiornikiem. Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie wody basenowej - sprawdź produkty pH minus