Chlor do basenu

Chlor do basenu – skuteczne tabletki, proszki i płyny

Pielęgnacja wody basenowej i jej czystość wymagają sięgnięcia po specjalne środki. Najczęściej jest wykorzystywany do tego chlor. Radzi sobie on z mikroorganizmami – w tym z glonami i z grzybami – które mają tendencję do rozwoju w środowisku wodnym.

Proponujemy skuteczne preparaty w różnej postaci, których stosowanie jest bardzo łatwe, a działanie szybkie. W naszej ofercie znajduje się:

  • chlor w tabletkach – powolny oraz szybki– pierwszy z tych produktów rozpuszcza się stosunkowo wolno, zapewniając stabilną dezynfekcję, natomiast drugi błyskawicznie wchodzi w reakcję z wodą, zabija bakterie i pozostałe mikroorganizmy,
  • chlor w granulkach – jest to środek typu „chloroszok” przeznaczony do tego, aby stosować go wszędzie tam, gdzie stan wody wymaga szybkiej poprawy,
  • chlor w płynie – preparat ten stosuje się w basenach wyposażonych w automatyczną stację do dozowania chloru,
  • chlor wielofunkcyjny – sprzedawany w formie tabletek lub w saszetkach. Zabija on bakterie, glony, ale zapewnia także klarowność wody.

Chlor do basenu – działanie

Oferowane przez nas preparaty mogą być wykorzystywane do pielęgnacji i dezynfekcji wody na pływalniach i w basenach ogrodowych. Pozwalają one utrzymać odpowiednie standardy higieny, a także właściwy poziom chloru – powinien on wynosić od 0,3 do 0,6 mg/l. 

Środki te należy stosować regularnie – częstotliwość ich dozowania zależy od tego, jak intensywnie i często jest użytkowany dany basen. W czasie upałów zaleca się, aby taka dezynfekcja wody odbywała się częściej. Natomiast w przypadku gdy w wodzie pojawią się zanieczyszczenia, należy sięgnąć po preparaty typu „chloroszok”. Mimo tego zawsze należy stosować się do zaleceń producenta danego specyfiku.

Oferujemy chlor do basenu w atrakcyjnej cenie – jest to sposób na zapewnienie w zbiorniku czystej i przejrzystej wody bez dużych nakładów finansowych. Wybierz jeden z tych profesjonalnych preparatów, używaj go systematycznie, a kąpiele i pływanie w basenie krytym czy pod gołym niebem będą zawsze bezpieczne oraz przyjemne.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

arrow_upward