Chlor do basenu

Oferujemy chlor do basenu w atrakcyjnej cenie. Wybierz jeden z tych profesjonalnych preparatów, używaj go systematycznie, a kąpiele i pływanie w basenie krytym czy pod gołym niebem będą zawsze bezpieczne oraz przyjemne. Produkty, które posiadamy w ciągłej sprzedaży są doskonałym rozwiązaniem gdy poszukujesz sposobu na zapewnienie w zbiorniku czystej i przejrzystej wody bez dużych nakładów finansowych

Chlor do basenu – skuteczne tabletki, proszki i płyny

Pielęgnacja wody basenowej i jej czystość wymagają sięgnięcia po specjalne środki. Najczęściej jest wykorzystywany do tego chlor. Radzi sobie on z mikroorganizmami – w tym z glonami i z grzybami – które mają tendencję do rozwoju w środowisku wodnym.

Proponujemy skuteczne preparaty w różnej postaci, których stosowanie jest bardzo łatwe, a działanie szybkie. W naszej ofercie znajduje się:

  • chlor w tabletkach – powolny oraz szybki – pierwszy z tych produktów rozpuszcza się stosunkowo wolno, zapewniając stabilną dezynfekcję, natomiast drugi błyskawicznie wchodzi w reakcję z wodą, zabija bakterie i pozostałe mikroorganizmy,
  • chlor w granulkach – jest to środek typu „chloroszok” przeznaczony do tego, aby stosować go wszędzie tam, gdzie stan wody wymaga szybkiej poprawy,
  • chlor w płynie – preparat ten stosuje się w basenach wyposażonych w automatyczną stację do dozowania chloru,
  • chlor wielofunkcyjny – sprzedawany w formie tabletek lub w saszetkach. Zabija on bakterie, glony, ale zapewnia także klarowność wody.

Chlor do basenu – działanie

Oferowane przez nas preparaty mogą być wykorzystywane do pielęgnacji i dezynfekcji wody na pływalniach i w basenach ogrodowych. Pozwalają one utrzymać odpowiednie standardy higieny, a także właściwy poziom chloru – powinien on wynosić od 0,3 do 0,6 mg/l. 

Środki te należy stosować regularnie – częstotliwość ich dozowania zależy od tego, jak intensywnie i często jest użytkowany dany basen. W czasie upałów zaleca się, aby taka dezynfekcja wody odbywała się częściej. Natomiast w przypadku gdy w wodzie pojawią się zanieczyszczenia, należy sięgnąć po preparaty typu chloroszok. Mimo tego zawsze należy stosować się do zaleceń producenta danego specyfiku.

Chlor w małych tabletkach służy do szybkiej dezynfekcji wody w basenie. Może być użyty także jako preparat do szokowego chlorowania jeśli tabletki rozpuszczają się w ciągu kilku minut. Tabletki z szybkim chlorem do basenu szybko się rozpuszczają, nie pozostawiając osadu. Małe musujące tabletki chlorowe uznawane są za najlepsze preparaty do szybkiej dezynfekcji wody w basenie.

Tabletki chlorowe z efektem klarowania

Szokowe chlorowanie z użyciem 20 gramowych tabletek najlepiej przeprowadzić wieczorem. Tabletek nie rozpuszcza się w wodzie, a dodaje bezpośrednio do skimmera lub pływającego dozownika. Jeśli oprócz silnej dezynfekcji wody zależy Ci na podniesieniu klarowności wody, zastosuj Chloriklar. Ten produkt powoduje szybkie klarowanie wody - usuwa związki organiczne, likwiduje wirusy i glony.

Tabletki chlorowe służą do ciągłej, powolnej dezynfekcji wody w basenie. Duże tabletki z chlorem do basenu powoli się rozpuszczają i powodują stabilną dezynfekcję wody w basenie. Najczęściej są to białe tabletki o wadze 200 g lub 250 g. Rozpuszczają się przez kilka dni i stabilizują poziom chloru w wodzie basenowej.

Tabletki chlorowe do skimmera

Duże tabletki chlorowe najlepiej umieszczać w skimmerze lub dozowniku pływającym. Powolne uwalnianie chloru zapewni stabilną i czystą wodę przez długi czas. Stosuj regularnie tabletki do basenu jeśli chcesz mieć zawsze czystą i wolną od bakterii wodę w basenie.

Aktywne filtry

arrow_upward