Chlor do basenu - wybierz najnowsze produkty

Chlor do basenu

Chlor do basenu używany jest w celu eliminacji bakterii, wirusów oraz ograniczenia wzrostu glonów. Bez niego nasz basen byłby zwykłym oczkiem z zieloną wodą i glonami. Chlor uchodzi za najbardziej skuteczny i jednocześnie tani sposób na uzdatnianie wody basenowj. Jeśli jest stosowany regularnie to można oczekiwać, że woda w basenie będzie klarowna i czysta. Chemia basenowa, którą kupisz w naszym sklepie jest doskonałym rozwiązaniem na zapewnienie w zbiorniku czystej i przejrzystej wody bez dużych nakładów finansowych.

Aktywne filtry

Wybierz jeden z naszych profesjonalnych produktów chlorowych i używaj go systematycznie. Kąpiele i pływanie w basenie krytym czy pod gołym niebem będą zawsze bezpieczne oraz przyjemne.

Oferujemy chlor do zastosowań w basenie w różnych postaciach, a chemia basenowa jest najwyższej jakości. Te produkty znajdą zastosowanie w basenie ogrodowym, ale też w basenie całorocznym. Ograniczają powstawaniu charakterystycznego zapachu chloru w wodzie. Dodatkowo wspomagane przez środki flokujące zagwarantują, że w basenie jest zawsze czysta woda.

Jak wybrać najlepszy chlor do basenu?

Pielęgnacja wody basenowej i jej czystość wymagają sięgnięcia po odpowiednie do sytuacji środki chlorowe. Najczęściej jest wykorzystywany preparat w tabletkach. Powoli rozpuszcza się i skutecznie walczy z mikroorganizmami – w tym z glonami i z grzybami – które mają tendencję do rozwoju w środowisku wodnym. Zapobiega powstawaniu glonów.
Zdarzają się sytuacje awaryjne na basenie - zielona woda, mętna woda, śliskie ściany. Wtedy trzeba użyć chlor do basenu o przyspieszonym działaniu. Albo w postaci proszku albo w postaci musujących tabletek.

Proponujemy skuteczne preparaty w różnej postaci, których stosowanie jest bardzo łatwe, a działanie szybkie. W naszej ofercie znajduje się: tabletkowy chlor do basenu ogrodowego – powolny oraz szybki – pierwszy z tych produktów rozpuszcza się stosunkowo wolno, zapewniając stabilną dezynfekcję. Powolny chlor należy dodawać regularnie raz w tygodniu. Natomiast drugi rodzaj chloru błyskawicznie wchodzi w reakcję z wodą, zabija bakterie i pozostałe mikroorganizmy. Kapsułki do basenu z natychmiastowym chlorem przyczynią się do skutecznego usuwania glonów w przydomowym basenie. Chlor basenowy w granulkach – jest to środek typu chlorszok przeznaczony do tego, aby stosować go wszędzie tam, gdzie stan wody wymaga szybkiej poprawy. Chlor w płynie - preparat ten stosuje się w basenach wyposażonych w automatyczną stację do dozowania chloru. Chlor wielofunkcyjny – sprzedawany w formie tabletek lub w saszetkach. Zabija on bakterie, glony, ale zapewnia także klarowność wody. Polecamy chlor do basenu firmy Bayrol, HTH oraz AstralPool.

Częste pytania przed zakupem chloru do basenu:

Ile chloru na 1000 litrów wody w basenie?

Zalecany poziom chloru w basenie prywatnym wynosi od 0,30 do 1,50 mg/l. Na niektórych testerach skala wyrażona jest ppm i wynosi analogicznie od 0,3 ppm do 1,5 ppm chloru. Aby określić poziom należy badać wodę testerem i jeśli poziom jest zbyt niski - dodawać stosowny środek.

Czy samo stosowanie chloru wystarczy w basenie?

Pomimo tego, że chlor skutecznie dezynfekuje wodę w basenie to samo jego stosowanie często nie jest wystarczające. Przede wszystkim niektóre rodzaje glonów potrafią nabyć odporność na obecność chloru w basenie. Konieczne jest stosowanie w połączniu z chlorem, płynu na glony. Zwiększy to przeciwdziałanie powstawania zielonej wody. Kolejnym niezwykle istotnym parametrem wody, który musi być kontrolowany to poziom pH. Należy jasno zaznaczyć, że przy zbyt wysokim odczynie działanie dezynfekujące chloru staje się coraz mniej skuteczne.

Czy chlor basenowy może być szkodliwy dla zdrowia?

Część osób zastanawia się, czy stosowanie chloru w basenie może mieć negatywne konsekwencje i czy nie jest szkodliwe dla zdrowia ludzi. Chlor, który jest prawidłowo używany w basenie nie stanowi zagrożenia dla osób kąpiących. Warto wiedzieć, że jest to związek chemiczny bakteriobójczy, który w niewłaściwym stężeniu może jednak być trujący dla organizmu ludzkiego. Może drażnić drogi oddechowe.

Dlatego to niezwykle istotne, aby używać profesjonalnych produktów z chlorem do uzdatniania wody basenowej oraz kontrolować poziom chloru jaki utrzymuje się w wodzie. Dla osób sceptycznie nastawionych do pływania w chlorowanej wodzie mamy taką myśl - pływanie w zanieczyszczonej wodzie jest bardzo groźne dla zdrowia i może powodować różne choroby i zatrucia. Używanie profesjonalnych produktów z chlorem jest skutecznym sposobem na dezynfekcję wody basenowej.

Nie warto unikać chemii basenowej, bo bez niej tworzą się w wodzie groźne bakterie i wirusy.

Jak działa chlor na organizm człowieka?

Chlor w niskim stężeniu, czyli takim jakie występuje zazwyczaj w wodzie basenowej nie jest szkodliwy dla człowieka. Mylne jest stwierdzenie, że powoduje wysuszanie skóry. Faktycznie ten efekt powoduje nieodpowiednie pH wody basenowej.

U niektórych osób występuje uczulenie na związki chloru jakie tworzą się w wodzie basenowej - chloraminy. Należy zaznaczyć jednak, że chloraminy powstają w wyniku błędów w uzdatnianiu wody. Natomiast chlor jako taki nie powoduje uczulenia.

Najbardziej niebezpieczne dla człowieka są opary chloru. Wdychanie gazu lub jego oparów jest potencjalnie bardzo szkodliwe. Należy jednak podkreślić, że sytuacja tego typu nie występuje na basenie, a jedynie może zdarzyć się w instalacjach przemysłowych.

Jak dodawać płynny chlor do basenu

Ze względów bezpieczeństwa podchloryn sodu powinien być dozowany wyłącznie przez automatyczne stacje dozujące. Dawkowanie jest wtedy precyzyjne, a efekt uzdatniania wody osiągnięty. Automatyczne dozowanie oznacza w tym wypadku, że czystość jest pod kontrolą. Nie ma drobnoustrojów i zmętnienia wody basenowej przez cały sezon. Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujemy się dolać go ręcznie do wody to należy bardzo uważać, aby nie chlapnąć na ubranie, skórę czy oczy. W tym celu najlepiej użyć okulary ochronne i rękawice!

Jak ja nie cierpię chloru!

Jeśli należysz do osób, które chcą mieć czystą wodę w basenie, ale bez chlorowania, to mamy na to radę. Aktywnym tlenem również można uzdatniać wodę w basenie. Jego skuteczność jest co prawda nieco niższa i mocno uzależniona od poziomu temperatury wody, ale i tak skutecznie pomoże usunąć zanieczyszczenia.