Środki na zimę do basenu - poprawne zimowanie basenu

Środki na zimę

Środki na zimę - co daje ich stosowanie? To idealne rozwiązanie dla Twojego przydomowego basenu, który nie jest użytkowany zimą. Przygotują one Twój zbiornik na okres zimowania. Zimowa chemia basenowa ma na celu zabezpieczenie basenu, zapobieganie przywieraniu brudu, osadu wapnia oraz nadmiernemu rozwojowi glonów. Stosowanie tego typu preparatów znacznie ułatwia czyszczenie basenu wiosną.

Aktywne filtry

Środki do basenu na zimę – jak stosować?

Warto wiedzieć, jak stosować środki do basenu na zimę, aby utrzymać basen w dobrej kondycji i móc w kolejnym roku w pełni cieszyć się z jego zalet.

Zanim zastosujesz preparaty takie jak Puripool Super, wykonaj poniższe kroki:

  • Obowiązkowo obniż poziom wody w basenie
  • Obowiązkowo sprawdź i wyrównaj poziom pH
  • Opcjonalnie – jeśli jest potrzeba – zniweluj zielony odcień wody za pomocą chloru
  • Gdy woda jest już krystaliczna, a jej odczyn pH optymalny, nadchodzi czas na zastosowanie basenowej chemii zimowej

Puripool Super nie zapobiega zamarzaniu wody, warto o tym pamiętać!

Przygotowanie basenu na zimę

Już wczesną jesienią należy pomyśleć o przygotowaniu basenu na okres zimowy. Na czym powinny polegać Twoje działania? Na pewno na zastosowaniu chemii zimowej do basenu, w przypadku całorocznych basenów. Ale to nie wszystko!

  • Po pierwsze: wyczyść basen. Usuń z wody zanieczyszczenia, takie jak opadłe liście czy inne zabrudzenia. W tym celu zaopatrz się w podbierak basenowy płaski. Warto zadbać też o oczyszczenie ścian niecki za pomocą szczotek lub odkurzaczy, które również mamy w ofercie.  
  • Po drugie: obniż poziom wody tak, aby dysze i skimmer zostały odkryte. Weź też pod uwagę, że podczas jesiennych i zimowych miesięcy poziom wody nieco się podwyższy.
  • Chemia basenowa pomaga w utrzymaniu wody i samego basenu w dobrej formie, dlatego pamiętaj o wyrównaniu poziomu pH wody oraz dodaniu niezbędnych środków chemicznych, takich jak Puripool Super.
  • Przykryj basen plandeką lub siatką. Zrób to solidnie, aby przykrycie wytrzymało silne opady jesienią i zimą.

Ile spuścić wody z basenu przed wlaniem płynu zimowego do basenu?

Wodę spuszczamy zawsze na ok. 10-20 cm poniżej wlotu skimmera, dysz i pozostałych urządzeń. Pozwala ro na zabezpieczenie basenu przed ewentualnym przepełnieniem w okresie jesienno-zimowym, w czasie którego mogą wystąpić obfite opady deszczu.

Nie należy spuszczać całej wody z basenu ze względu na możliwość uszkodzenia niecki lub okładziny basenu!

Czy woda w basenie zamarznie po wlaniu środka na zimę?

Chemia zimowa do basenu nie zapobiega lodowaceniu wody w basenie. Jej celem jest zapobieganie zabrudzeniom i utrzymanie dobrej jakości wody podczas sezonu zimowego. Po więcej informacji o zimowaniu basenu zapraszamy na nasz blog.