Dozowniki chemii do basenu - pływające bojki do tabletek chlorowych

Dozowniki chemii

Aktywne filtry

Dozowniki chemii do basenu stosowane są do bezpiecznego dodawania tabletek ze środkami uzdatniającymi wodę basenową. Tabletki umieszczone w pływającym pojemniku w rozpuszczają się z ustaloną szybkością i powodują ciągłą, stabilną dezynfekcję wody w basenie.

Jak działa dozownik pływający do basenu?

W zależności od modelu, jaki wybierzesz, możesz spotkać się z kilkoma zasadami działania dozownika do chemii basenowej. 

  • Po pierwsze dozowniki basenowe są przeznaczone do różnych typów tabletek. Niektóre zmieszczą duże tabletki, inne służą do dawkowania mniejszych.
  • Większość dostępnych dozowników ma funkcję ustawiania określonej intensywności porcjowania chemii. Intensywność zależy od wielkości basenu i innych aspektów.
  • Niektóre modele mają możliwość sygnalizowania braku tabletek w magazynku, dzięki czemu nie przeoczysz momentu, w którym należy uzupełnić pojemnik na tabletki.

Dozowniki na chemię basenową w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz dozowniki do tabletek basenowych kilku marek, w tym Bayrol i AstralPool. Oferujemy między innymi dozownik do basenu mini, który jest przystosowany do porcjowania małych tabletek chlorowych. Daje też możliwość ustawiania poziomu intensywności dozowania chemii. Z kolei okrągły dozownik basenowy Bayrol PRO pomieści duże tabletki z chlorem, a gdy zbiorniczek będzie pusty, powiadomi o tym, wysuwając ruchomą górną część. 

Zalety dozowników basenowych

Jakie są największe zalety dozowników basenowych?

  • Przede wszystkim wygoda! Dzięki stosowaniu dozownika nie musisz ręcznie rozpuszczać tabletek w zbiorniku. Ten gadżet robi to za Ciebie. 
  • Pływające dozowniki do chemii basenowej rozprowadzają chlor równomiernie po całym zbiorniku, dzięki czemu woda jest czysta, a kąpiel higieniczna.
  • Dozowniki są uniwersalne i świetnie sprawdzają się zarówno w dużych ogrodowych basenach, jak i małych wannach SPA lub jacuzzi.