Dozowniki chemii do basenu - pływające bojki do tabletek chlorowych

Dozowniki chemii

Dozowniki chemii służą do kontrolowanego, bezpiecznego i automatycznego dozowania środków chemicznych do wody w basenie. Pozwalają na stopniowe uwalnianie substancji chemicznych z tabletek lub kapsułek umieszczonych wewnątrz urządzenia. Dozowniki pozwalają na precyzyjne dawkowanie takich chemikaliów jak chlor, aktywny, algicydy. Zapobiegają gwałtownym wahaniom stężenia tych substancji. Dają stabilny, kontrolowany efekt dezynfekcji lub klarowania wody.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Bojka dozująca BWT Pływający dozownik do chemii basenowej Przeznaczony do małych i dużych tabletek Możliwość regulacji intensywności dozowania Wytrzymały i łatwy w obsłudze
52,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Jak działa dozownik pływający do basenu?

W zależności od modelu, jaki wybierzesz, możesz spotkać się z kilkoma zasadami działania dozownika do chemii basenowej. 

  • Po pierwsze dozowniki basenowe są przeznaczone do różnych typów tabletek. Niektóre zmieszczą duże tabletki, inne służą do dawkowania mniejszych.
  • Większość dostępnych dozowników ma funkcję ustawiania określonej intensywności porcjowania chemii. Intensywność zależy od wielkości basenu i innych aspektów.
  • Niektóre modele mają możliwość sygnalizowania braku tabletek w magazynku, dzięki czemu nie przeoczysz momentu, w którym należy uzupełnić pojemnik na tabletki.

Dozowniki na chemię basenową w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz dozowniki do tabletek basenowych kilku marek, w tym Bayrol i AstralPool. Oferujemy między innymi dozownik do basenu mini, który jest przystosowany do porcjowania małych tabletek chlorowych. Daje też możliwość ustawiania poziomu intensywności dozowania chemii. Z kolei okrągły dozownik basenowy Bayrol PRO pomieści duże tabletki z chlorem, a gdy zbiorniczek będzie pusty, powiadomi o tym, wysuwając ruchomą górną część. 

Zalety dozowników basenowych

Jakie są największe zalety dozowników basenowych?

  • Przede wszystkim wygoda! Dzięki stosowaniu dozownika nie musisz ręcznie rozpuszczać tabletek w zbiorniku. Ten gadżet robi to za Ciebie. 
  • Pływające dozowniki do chemii basenowej rozprowadzają chlor równomiernie po całym zbiorniku, dzięki czemu woda jest czysta, a kąpiel higieniczna.
  • Dozowniki są uniwersalne i świetnie sprawdzają się zarówno w dużych ogrodowych basenach, jak i małych wannach SPA lub jacuzzi.