Solary basenowe

Solary do basenu to urządzenia umożliwiające wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania wody w basenie. Zapewniają ekologiczne i tanie ogrzewanie, bez użycia prądu czy gazu. Solary basenowe pozwalają na ogrzanie wody nawet o 10 stopni Celsjusza. Najlepiej sprawdzają się w upalne dni, choć przy nasłonecznieniu działają także wiosną i jesienią. Należy je zamontować w dobrze nasłonecznionym miejscu. Stosując solary, można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania wody w basenie. To rozwiązanie przyjazne środowisku, wykorzystujące odnawialną energię słońca. Dobranym uzupełnieniem solara może być pompa ciepła.

Aktywne filtry

Jak działają solary ogrodowe do basenu?

Solary ogrodowe do basenu to panele słoneczne, które pobierają energię odnawialną. Tak, wykorzystują darmową i dobrze dostępną latem moc, jaką daje grzejące nad naszymi głowami słońce. Solary basenowe występują w postaci czarnych i mocnych płyt z polipropylenu, które skutecznie chłoną energię słoneczną. Dzięki temu zaliczają się do wyjątkowo ekologicznych i jednocześnie łaskawych dla portfela sposobów ogrzewania wody w basenie. Dobrze umiejscowione solary do basenu potrafią zdziałać cuda w sezonie. W sezonie, bo do ich działania niezbędne jest naturalne światło. Ogrzana woda zostaje dostarczona przez rurę do basenu zaraz po przefiltrowaniu. 

Solary basenowe w Twoim ogrodzie

Solary basenowe mogą znaleźć się w Twoim ogrodzie i za darmo ogrzewać wodę, musisz jednak wygospodarować dla nich dogodne miejsce:

  • na dachu domu,
  • na płocie,
  • na wolno stojącym stelażu.

Najlepiej, jeśli znajdziesz dla nich przestrzeń niedaleko basenu. Takie umiejscowienie pozwoli Ci uniknąć dużych strat ciepła i energii oraz na silniejsze ogrzanie wody. 

Dzięki stosowaniu solarów ogrodowych w gorącym wakacyjnym sezonie nie musisz martwić się o ciepłą wodę w przydomowym zbiorniku. Zupełnie za darmo zostanie ona ogrzana, a Ty i inni domownicy możecie cieszyć się komfortową kąpielą

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak dbać o basen i zawsze korzystać z krystalicznie czystej wody, sprawdź nasz poradnik basenowy. Dzięki podanym wskazówkom w Twoim basenie nie zabraknie ciepłej wody, a jakość kąpieli będzie miała najwyższy możliwy poziom. Napisz do nas, w razie gdy potrzebujesz więcej informacji o solarach basenowych lub montażu.