Filtruj według

Marka

Marka

Odkurzacze do basenu

Odkurzacze do basenu automatyczne są niezbędnym wyposażeniem w każdym nowoczesnym basenie. Wykorzystaj ten doskonały sposób na ułatwienie sobie życia poprzez przejęcie niektórych obowiązków związanych ze sprzątaniem. Regularne czyszczenie basenu pozwala na utrzymanie go w dobrej kondycji i zapewnienie sobie higienicznego relaksu w upalne dni. Odkurzacze basenowe bez wysiłku zbiorą brud z dna i ścian basenu. Cykle czyszczenia trwają zazwyczaj 1,5 godziny - Ty w tym czasie możesz zająć się innymi sprawami. Poniżej przedstawiamy charakterystykę tych produktów, zasadę ich działania oraz nasze ulubione modele.

Aktywne filtry

Zodiac Alpha RA 6570iQ Robot do basenu na miarę dzisiejszych technologii Posiada napęd na 4 koła Wyposażony w moduł WI-FI Idealny do każdego basenu Zadbaj o swój basen dzięki programom, które zrobią wszystko za Ciebie!
6 999,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 10 m x 5 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
4 439,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
4 999,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
5 529,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Odkurzacz automatyczny do basenu. Odkurza dno, ściany oraz linię wody. Przystosowany do basenów o różnych kształtach i wymiarach maksymalnych 10 x 5 m.
4 851,25 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail

Jak działa odkurzacz do basenu

Odkurzacz basenowy czyści basen w sposób bardziej wydajny i bardziej ekonomiczny od czyszczenia ręcznego szczotką.
Robota umieszcza się w basenie, a następnie podłącza do zasilacza, który stoi na brzegu. Robot zasilany jest bezpiecznym napięciem 12-19V.

W standardowym cyklu pracy roboty basenowe jeżdżą po dnie i wciągają z niego większe zanieczyszczenia. Głównie piasek, mułek, pył, resztki trawy, liście, drobne glony czy obumarłe robaki. Niektóre modele wspinają się na ściany basenu i "przecierają" swoimi szczotkami linię wody, na której też potrafią osadzać się pyłki z drzew czy glony.

Zanieczyszczenia i pyłki, które odkurzacz wciąga, gromadzą się w specjalnym worku lub filtrze. Filtr można potem łatwo wyczyścić.
Szczotki umieszczone w przodzie i pod spodem delikatnie czyszczą powierzchnię dna, ścian oraz linii wodnej.

Po skończonej pracy odkurzacz wyłącza się i czeka na dnie aby go wyciągnąć.

funkcje odkurzacza basenowego

Odkurzacze do basenu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na rynku są dostępne rozmaite roboty do basenu: różnią się ceną, funkcjami i usprawnieniami. Na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy odkurzacz basenowy dostosowany do swoich potrzeb?

Podczas wybierania odkurzacza zwróć uwagę na te istotne kwestie:

Wielkość basenu – do niewielkich zbiorników lepiej sprawdzą się podstawowe roboty basenowe. Jeśli basen jest duży i ma nieco skomplikowany kształt to wtedy warto wybrać odkurzacze z zaawansowanymi funkcjami - m.in. sterowane zdalnie. Zwróć uwagę na maksymalną długość basenu jaki dany sprzęt jest w stanie posprzątać. Jest to podane w opisie każdego odkurzacza. Zazwyczaj 1 metr dłuższy basen nie stanowi problemu. Ale jeśli kupisz urządzenie, które nadaje się do 8 metrowych basenów to raczej nie poradzi ono sobie w basenie 12 metrowym.

Kształt basenu – odkurzacze automatyczne najlepiej radzą sobie z basenami prostokątnymi. Baseny okrągłe, w kształcie nerki lub zupełnie nieregularne mogą być dużym wyzwaniem dla algorytmów sterujących podwodnym botem. W takim wypadku warto wybrać urządzenia o zaawansowanych funkcjach, z możliwością konfigurowania kształtu basenu. Dobrze dobrany robot powinien w jednym cyklu czyszczenia usunąć co najmniej 95% zanieczyszczeń. W nieregularnych basenach zdarza się, że czyszczenie basenu trzeba powtórzyć, aby uzyskać efekt.

Powierzchnia niecki basenu - szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego robota, jeśli posiadasz w basenie bardzo śliską ceramikę. Nie każdy rodzaj szczotek poradzi sobie z bardzo śliską powierzchnią. Wtedy należy wybrać sprzęt, który ma zamiast szczotek tzw. gąbki. Pozwalają one na jazdę bez poślizgu i lepsze sprzątanie pod wodą. 

Dodatkowe udogodnienia - najistotniejsza funkcja każdego odkurzacza to czyszczenie dna. Warto się zastanowić czy czyszczenie linii wodnej lub ścian jest funkcją faktycznie niezbędną? Większość robotów to tak zwane urządzenia on/off. Ale modele z górnej półki pozwalają już na sterowanie z aplikacji w telefonie, a nawet zarządzenie harmonogramem czyszczenia z chmury internetowej! Te funkcje niekiedy wydają sie zbyteczne, ale coraz więcej klientów widzi taką potrzebę. Jeśli wyjedziemy na kilka dni i basen nie będzie używany to warto, aby co kilka dni robocik przejechał po dnie, odkurzył zakamarki i przemieszał wodę. W tens sposób unikniemy powstawania glonów i zielenienia wody.

Odkurzacz na kablu czy z akumulatorem - popularność urządzeń bezprzewodowych wzrasta w niemal każdej dziedzinie życia. Nie omija to także branży basenowej. Na rynku jest coraz więcej podwodnych urządzeń sprzątających bez kabla. Oferują podobną jakość odsysania zanieczyszczeń co klasyczne roboty z kablem. Nie mają jednak możliwości zdalnego sterowania. Czy efekt czyszczenia basenu będzie w takim razie zadowalający? Czekamy na Państwa opinie po zakupie!

Jakiej firmy odkurzacz do basenu wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele marek odkurzaczy basenowych. W naszej ofercie przedstawiamy sprzęt najlepszych marek, które zapewniają odpowiedni serwis na terenie Polski. Sprzedajemy odkurzacze basenowe automatyczne pochodzące wyłącznie z polskiej dystrybucji.

Odkurzacze do basenu Dolphin - to najsilniejsza marka w dziedzinie czyszczenia podwodnego basenów. Sprzęt jest solidny, mało awaryjny i dobrze wyposażony. Obsługa i konserwacja robotów Dolphin jest prosta także do przeprowadzenia samodzielnie - w warunkach domowych i bez wcześniejszego szkolenia.

Odkurzacze do basenu Cosmy BWT - to stosunkowo młody gracz na rynku, ale produkty tej firmy charakteryzują sie dobrym wykonaniem, świetnymi parametrami technicznymi i przy tym mają bardzo nowoczesny wygląd. Cosmy the Bot to w chwili obecnej wschodząca gwiazda na rynku europejskim.

Odkurzacze do basenu Zodiac - ta marka proponuje szeroki wybór odkurzaczy automatycznych w zróżnicowanych cenach. Produkty są dostosowane do wielu typów i kształtów basenów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najsolidniejsze modele z linii Vortex funkcjonują na rynku od ponad dekady.

odkurzacze basenowe

Czy odkurzacz automatyczny wyczyści schody?

Schody ze względu na swój kształt i wielkość są zbyt skomplikowane, aby wyczyścił je odkurzacz automatyczny. Potrafi na nie wjechać, ale szczotki nie zbiorą brudu w zakamarkach. Dlatego aby wyczyścić schody należy dokupić niewielki odkurzacz ręczny. Może być to sprzęt akumulatorowy - wtedy wciąga brud ze schodów do wewnętrznego worka. Ale może być to także zwykła szczotka do czyszczenia ścian lub dna basenu. Brud zmiatamy na dno, a tam już ten brud zbierze odkurzacz automatyczny.

Czy odkurzaczem samojezdnym można czyścić ściany?

Większość odkurzaczy ma zdolność do wspinania się po ścianach basenu i czyszczenia linii wodnej. Ta funkcja okazuje się najbardziej przydatna w basenach ogrodowych, gdzie kurz i paproszki wpadają do basenu, a potem przyklejają się do ścian.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że odkurzacz, który czyści ściany to tak naprawdę czyści po prostu linię wody. Jazda po ścianach nie wygląda tak jak po dnie - czyli raz przy razie. Robot wspina się na ścianę, jedzie na samą górę i potem unosi się przy linii wody i ją obmywa.

Czy samojezdny odkurzacz basenowy sam wyjedzie na brzeg?

Nieliczne modele samojezdnych odkurzaczy do basenu potrafią podjechać do ściany i wspiąć się na nią, aby użytkownik mógł wyciągnąć odkurzacz z wody. Trzeba jednak podkreślić, że nie ma na chwilę obecną takich robotów, które całkowicie samodzielnie wjadą do basenu, a potem z niego wyjadą.

Czym są dedykowane odkurzacze do basenów publicznych?

Tak. To odkurzacze, które przede wszystkim mają możliwość czyszczenia basenów o długości 25 czy 50 metrów. Różnica nie wynika jednak tylko z długości kabla zasilającego. Tego typu odkurzacze do basenów wyposażone są w mocniejsze podzespoły napędowe. Mają większą moc filtracji i odkurzania. Silna jednostka napędowa i generalnie cała konstrukcja pozwala na kilka tysięcy godzin pracy bez zużycia czy usterki. Tego typu sprzęt często standardowo wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania oraz zaawansowane funkcje takie możliwość wyboru intensywności czyszczenia czy tryb pracy.