Filtruj według

Marka

Marka

Siatka
Lista

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Pierwszym krokiem w pielęgnacji wody basenowej powinno być zawsze sprawdzanie i regulowanie odczynu wody. Prawidłowa wartość tego współczynnika ma istotny wpływ na wszystkie kolejne zabiegi jakie będziemy robić z wodą w basenie. Dzięki regulacji pH w basenie jesteśmy w stanie zadbać o siebie, o basen oraz najbardziej skuteczną dezynfekcję.

Preparaty do utrzymania prawidłowego odczynu wody - regulacja pH w basenie

Przygotowanie basenu przed nadchodzącym sezonem wymaga nie tylko jego wyczyszczania oraz wybrania środków do dezynfekcji wody. Aby można było w pełni cieszyć się z kąpieli i maksymalnie ułatwić sobie pielęgnację basenu, koniecznie jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH. 

pH wody w basenie – jak sprawdzić, czy jego poziom jest odpowiedni?

Oferujemy produkty, które służą do utrzymania właściwego odczynu wody. W naszym sklepie znajdziesz środki służące zarówno do:

  • obniżania ph
  • jak i podwyższania pH

Aby dowiedzieć się, jaki odczyn ma woda, konieczne jest jej regularne testowanie. Służą do tego fotometry oraz testery basenowe. Ich systematyczne używanie jest niezbędne ze względu na fakt, że w czasie upałów odczyn wody gwałtownie wzrasta. Jeśli po zbadaniu stwierdzasz, że masz za niskie pH lub za wysokie pH - przeczytaj co to oznacza.

Stosowanie oferowanych przez nas środków do regulacji poziomu pH gwarantuje, że będzie mieściło się ono w prawidłowym zakresie, czyli między od 7.0 a 7.4. Proponujemy produkty w formie proszku, które są niezwykle łatwe podczas stosowania. Wystarczy dozować ich odpowiednią porcję – zgodnie z zaleceniami producenta – aby pH wody w basenie wróciło do normy.

Regulacja pH w basenie – wybierz skuteczne preparaty i zadbaj o stan wody

Odczyn wody przekłada się na stan basenu kąpielowego oraz komfort jego użytkowników. Dlatego tak ważna jest regulacja pH w basenie. Wybierając produkty z naszej oferty, zapewnisz optymalny poziom pH oraz sprawisz, że:

  • pływanie i kąpiele będą jeszcze przyjemniejsze
  • środki do dezynfekcji wody (aktywny tlen do basenu i chlor) będą działać efektywniej – zbyt kwaśny odczyn ogranicza ich skuteczność

Regulacja odczynu wody a uszkodzenia basenu

Kwaśna woda może być przyczyną uszkodzenia basenu. Zniszczeniu mogą ulec między innymi jego części wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz tego proszek do regulacji odczynu wody optymalizuje działanie preparatów dezynfekujących, dzięki czemu nie trzeba używać ich nadmiernej ilości.

Przyjemna dla skóry woda, ochrona basenu oraz efektywne oczyszczanie wody jest możliwe tylko przy prawidłowym pH wody w basenie. Dlatego zadbaj o swój basen i wybierz skuteczny środek z naszej oferty!