Regulacja pH w basenie - wybierz odpowiednie produkty

Regulacja pH

Pierwszym krokiem w pielęgnacji wody basenowej powinno być zawsze sprawdzanie i regulowanie odczynu wody. Prawidłowa wartość tego współczynnika ma istotny wpływ na wszystkie kolejne zabiegi jakie będziemy robić z wodą w basenie. Dzięki regulacji pH w basenie jesteśmy w stanie zadbać o siebie, o basen oraz najbardziej skuteczną dezynfekcję. Odpowiednie pH gwarantuje, że woda jest przyjazna dla skóry, oczu i układu oddechowego, jednocześnie zabezpieczając basen przed odbarwieniem czy uszkodzeniem.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
pH Plus 20l / 25kg Płynny środek do zwiększania pH wody basenowej Do stacji dozujących Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
280,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Regulacja pH w basenie - jak i czym to robić

Przygotowanie basenu przed nadchodzącym sezonem wymaga nie tylko jego wyczyszczania oraz wybrania środków do dezynfekcji wody. Aby można było w pełni cieszyć się z kąpieli i maksymalnie ułatwić sobie pielęgnację basenu, koniecznie jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH. Oferujemy produkty, które służą do utrzymania właściwego odczynu wody. W naszym sklepie znajdziesz środki, którymi skorygujesz za wysokie pH wody w basenie lub za niskie pH wody w basenie.

Aby dowiedzieć się, jaki odczyn ma woda, konieczne jest jej regularne testowanie. Służą do tego fotometry oraz testery basenowe. Ich systematyczne używanie jest niezbędne ze względu na fakt, że w czasie upałów odczyn wody gwałtownie wzrasta. Jeśli po zbadaniu stwierdzasz, że masz za niskie pH lub za wysokie pH to musisz wybrać odpowiedni preparat, aby stopniowo dojść do równowagi wody.

Stosowanie oferowanych przez nas środków do regulacji poziomu pH gwarantuje, że będzie mieściło się ono w prawidłowym zakresie, czyli między od 7.0 a 7.4. Proponujemy produkty w formie proszku, które są niezwykle łatwe podczas stosowania. Wystarczy dozować ich odpowiednią porcję – zgodnie z zaleceniami producenta – aby pH wody w basenie wróciło do normy. Dobra praktyka to regularne - raz na 7 dni - sprawdzanie i korygowanie pH, co pozwoli cieszyć się klarowną i bezpieczną wodą basenową. Pamiętaj, że zachowanie właściwego pH to klucz do długotrwałego i bezproblemowego użytkowania basenu. 

Wybierz skuteczne preparaty do regulacji pH w basenie

Odczyn wody przekłada się na stan basenu kąpielowego oraz komfort jego użytkowników. Dlatego tak ważna jest regulacja pH w basenie. Wybierając produkty z naszej oferty, zapewnisz optymalny poziom pH oraz sprawisz, że pływanie i kąpiele będą jeszcze przyjemniejsze. Przy odpowiednio wyregulowanym odczynie środki do dezynfekcji wody (aktywny tlen do basenu i chlor) będą działać efektywniej – zbyt kwaśny odczyn ogranicza ich skuteczność.

Kwaśna woda może być przyczyną uszkodzenia basenu. Zniszczeniu mogą ulec między innymi jego części wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz tego proszek do regulacji odczynu wody optymalizuje działanie preparatów dezynfekujących, dzięki czemu nie trzeba używać ich nadmiernej ilości. Przyjemna dla skóry woda, ochrona basenu oraz efektywne oczyszczanie wody są możliwe tylko przy prawidłowym pH wody w basenie. Dlatego zadbaj o swój basen i wybierz skuteczny środek z naszej oferty!