Wymienniki ciepła

Zasada działania basenowych wymienników ciepła jest prosta. Wykorzystują ciepło z systemu ogrzewania budynku - z kotła lub kominka. Gorące medium przepływa przez wymiennik, oddając swoje ciepło do wody w basenie. Stosując wymiennik ciepła można podgrzać wodę w basenie nawet o kilka stopni Celsjusza, wykorzystując energię, która normalnie zostałaby zmarnowana. To rozwiązanie bezobsługowe i energooszczędne. Wymienniki ciepła mogą mieć postać płytową lub rurową. Montuje się je obok filtrów lub pomp. Im większa powierzchnia wymiany ciepła, tym szybsze ogrzewanie wody. To opłacalna inwestycja, która zwraca się już po kilku sezonach kąpielowych.

Aktywne filtry

Do czego służy wymiennik ciepła basenowy?

Wymiennik basenowy służy do podgrzewania wody w basenie. Dotyczy to zarówno basenów wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dopasowany odpowiednio do rozmiaru zbiornika, będzie skutecznie ogrzewał wodę, by dostosować ją do potrzeb użytkowników.

Wymiennik ciepła sprawdza się w następujących miejscach:

  • basen przydomowy zewnętrzny,
  • basen wewnętrzny,
  • wanna/basen SPA.

Praca wymiennika korzystnie wpływa na jakość kąpieli. Optymalna temperatura wody sprawia, że kąpiący się czerpią przyjemność z przebywania w zbiorniku i mogą się w nim zrelaksować. 

Jaki wymiennik ciepła do basenu wybrać?

Wybierz wymiennik ciepła do basenu, stosując się do kilku zasad. Skontroluj, jaką wydajność ma produkt. Zbyt słaby wymiennik sprawi, że woda w basenie będzie niedogrzana, co wpłynie na jakość użytkowania. Dlatego, aby uniknąć przykrych niespodzianek, zdecyduj się na odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb produkt. Nie oszczędzaj na wymienniku ciepła. Jeśli obsługujesz klientów i ciepła woda w basenie jest podstawą ich komfortu, wysokiej jakości basenowy wymiennik ciepła jest niezbędny. Dobry produkt to gwarancja zadowolenia użytkowników, a Ty unikasz problemów z naprawą słabej jakości modelu.

W naszej ofercie znajdziesz basenowe wymienniki ciepła do instalacji wysokotemperaturowych. Obudowa produktów jest wykonana z tworzywa lub wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wężownica również została stworzona ze stali nierdzewnej. 

Oferujemy kilka rodzajów wymienników, na przykład:

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o ofercie wymienników ciepła lub pozostałych produktach, odezwij się do nas poprzez formularz kontaktowy. Pomożemy w zakupach i doradzimy najlepsze rozwiązania.