Zestawy filtrujące

Aktywne filtry

Dwa warianty wydajności 4 m3/h oraz 6 m3/h Pompa z filtrem piaskowym przystosowana do basenów o różnej wielkości, doskonale sprawdzi się w basenach ogrodowych Intex oraz Bestway. Wydajność oraz prostota użytkowania Filtr z zaworem 6-drogowym Produkt Made in Germany
1 610,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
Pompa z filtrem piaskowym do basenów ogrodowych Zakres wydajności zestawów filtrujących: 4m3- 8m3 Pompa piaskowa nadaje się do basenów ogrodowych Idealna do basenów Intex oraz Bestway Produkt Made in Europe
1 493,50 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Zestaw filtrujący do basenu ogrodowego z pompą oraz filtrem piaskowym. wydajność: 5-14 m3/h do basenów: 10-50 m3 średnica filtra: 380-600 mm przyłącza: 38 i 50 mm w zestawie: pompa, filtr, zawór 6-drogowy, podstawa łącząca
1 647,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail

Zestawy filtrujące - pompy piaskowe do basenu

Jeśli chcesz, by basen służył Ci długo i bez problemów, musisz dbać o czystość niecki. W utrzymaniu zbiornika w jak najlepszej kondycji pomogą Ci zestawy filtrujące - piaskowe pompy do basenu. 

Z ich pomocą pozbędziesz się z wody zanieczyszczeń organicznych i innych zabrudzeń, które mogą wpływać na jakość wody i komfort osób zażywających kąpieli. 

Zestaw filtrujący do basenu  – zalety

W przydomowym basenie przez cały sezon zbierają się zanieczyszczenia, które wpływają na stan wody, ale także jej jakość. Piaskowa pompa basenowa, której zalety połączysz z działaniem profesjonalnej chemii basenowej, pomoże Ci w utrzymaniu doskonałego poziomu higieny w zbiorniku.

Co zyskujesz, używając zestawu filtrującego do basenu?

  • Pompa piaskowa filtruje wodę basenową dzięki zastosowaniu piasku kwarcowego. Piasek stanowi filtr, przez który przepuszcza się wodę. Zanieczyszczenia obecne w wodzie zostają zatrzymane przez kwarcowy filtr, a woda, która wraca do zbiornika, jest skutecznie oczyszczona.
  • Piaskowy zestaw filtrujący to solidny produkt, który dba o stan wody i zatrzymuje na filtrze martwy naskórek, resztki kosmetyków, owady czy inne zanieczyszczenia. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtra kwarcowego! Dzięki temu będzie działał bezawaryjnie i skutecznie. Więcej przeczytasz o tym w naszym artykule Płukanie filtra piaskowego.
  • Dzięki stosowaniu pompy piaskowej do basenu i regularnemu płukaniu jej pozbywasz się pewnej ilości wody ze zbiornika. To oznacza, że konieczne jest cykliczne dolewanie czystej, nowej wody do basenu. Dzięki temu w basenie jest zachowana równowaga, a “stara” woda jest rozcieńczana świeżą.

Basenowe pompy piaskowe w naszej ofercie

W naszej ofercie przygotowaliśmy basenowe pompy piaskowe działające z użyciem filtra kwarcowego. Podczas zakupów musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Wielkość basenu. Filtry mają określoną wydajność, dlatego dostosuj typ pompy do wielkości zbiornika, jaki posiadasz. Dzięki temu zestaw filtrujący sprawnie poradzi sobie z filtracją, a woda będzie krystaliczna.
  • Filtry, takie jak zestaw filtrujący Sandy 90, posiadają najwyższą klasę bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą pracować nawet wtedy, gdy korzystasz z basenu. Zestaw wypłukuje zabrudzenia, odkurza nieckę, a także wypompowuje wodę ze zbiornika. To produkt do kompleksowej obsługi basenu.

Sprawdź także pozostałe produkty z naszej oferty pomp piaskowych do basenu i zadbaj o swój przydomowy zbiornik z najwyższej jakości akcesoriami. Zapewnisz tym długą żywotność basenu oraz wysoki komfort kąpieli.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, przeczytaj nasze artykuły w zakładce blogowej lub napisz do nas wiadomość poprzez formularz kontaktowy

Filtracja wody w basenie

Filtracja wody basenowej nie jest możliwa jeśli nie zastosujemy w basenie odpowiednich urządzeń oraz podzespołów. Do układu filtrującego woda jest zasysana poprzez skimmer, następnie pompa basenowa pompuje wodę do filtra. Najsprawniejsze filtry basenowe to filtry z wkładem piaskowym. Można również zastosować wkłady kartuszowe, ale należy pamiętać o ich częstym czyszczeniu i regularnej wymianie. Po przefiltrowaniu, woda wraca do basenu. Filtracja basenu powinna odbywać się w sposób ciągły nie krócej niż 16-18 godzin na dobę. Płukanie filtra piaskowego przeprowadzamy w odstępach 7- 10 dniowych.