Filtruj według

Marka

Marka

Środki na glony w basenie - skuteczne - chemiabasenowa.pl

Środki na glony

Środki na glony do basenu są niezbędne, aby skutecznie zlikwidować algi, zieloną wodę i mętnośćDoskonałymi środkami do zwalczania glonów oraz zielonej wody jest chlor, jednakże w przypadku dużego zanieczyszczenia basenu mikroorganizmami niezbędne jest sięgniecie po preparaty zwalczające typowo algi i glony. Antyglon ograniczy rozwój alg w basenie, zlikwiduje śliskość ścian i mętność wody. Jego zastosowanie powinni być poprzedzone badaniem odczynu pH wody.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Środek na glony w basenie. Niezastąpiony w walce z glonami, algami i zieloną wodą. Nie powoduje powstawania piany. Dealgine Jet 1 litr do regularnego stosowania niepieniący do basenów z atrakcjami wodnymi, które mogą powodować powstawanie piany
56,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
Desalgin C 30 litrów Skuteczny środek przeciwko glonom w basenie Zapobiega powstawaniu glonów, alg i bakterii na dużych basenach Dedykowany dla pływalni publicznych Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
535,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Zielona woda i śliskie ściany to problemy, które najczęściej pojawia się podczas ciepłej, słonecznej pogody. Duża ilość promieni słonecznych oraz wysoka temperatura sprzyjają rozwojowi glonów i zmianie koloru wody. Regularne stosowanie chloru oraz algicydu uchroni nas przed zakwitem glonów w basenie. Najlepsza profilaktyka przeciw glonom - prawidłowy poziom ph, regularnie dodawana chemia basenowa - w tym środki zwalczające glony - oraz cotygodniowe płukanie filtra!  

Środki zwalczające glony w basenie

Skuteczny w zwalczaniu glonów oraz zielonej wody jest chlor, ale nie poradzi on sobie ze wszystkimi typami glonów jakie występują w basenie. Niezbędne jest sięgniecie po preparaty oddziałujące szczególnie na struktury alg i glonów, a także likwidujących obecność niektórych grzybów czy bakterii. Nowoczesne algicydy, czyli preparaty eliminujące glony z basenu zrewolucjonizowały rynek chemii basenowej. Ułatwiły skuteczną walkę z niechcianymi zmętnieniami i zazielenieniem wody w basenie. Ograniczyły konieczność stosowania radykalnych metod jak szokowe chlorowanie.

Warto tutaj dodać, że wysokiej jakości preparaty glonobójcze w swoim składzie nie zawierają siarczanu miedzi! Są zatem nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla ludzi. Woda basenowa, w której używany był środek glonobójczy bez obecności metali ciężkich (siarczanu miedzi), może być bezpiecznie używana do podlewania roślin.

Jakie są najlepsze środki na glony do basenu?

Odpowiedni płyn skutecznie usunie glony w basenie i ograniczymy ich powstawanie w przyszłości. Jest kilka preparatów na rynku, które wyróżniają się jakością. Najlepsze antyglony do basenu to: Desalgin, Agicid Super, Alba, Alga off.

Już niewielka ilość algicydu w wodzie zastopuje rozprzestrzenianie się glonów i skutecznie zapobiegnie zielenieniu wody basenowej.

Kiedy dodawać środek na glony?

Środki pomagające w walce z glonami warto zawsze stosować w połączeniu z chlorem. Można je dodawać do wody jednocześnie z preparatem chlorowym lub z aktywnym tlenem. Będzie miało to bardzo korzystny wpływ na skuteczność procesu dezynfekcji.
Według zaleceń producenta antyglon powinien być dodawany minimum raz w tygodniu. Jeśli zajdzie potrzeba to oczywiście częstsze stosowanie też jest możliwe.

Czy środkiem na glony można umyć basen?

Jak najbardziej tego typu środkami można myć basen ogrodowy. Wiele osób robi to np. po sezonie kąpielowym przed schowaniem basenu rozporowego. Ta praktyka jest szczególnie polecana, jeśli wystąpił problem z dużym zazielenieniem wody przed spuszczeniem. Wtedy ściany i dno basenu można zmywać płynem na glony. Ma on właściwości myjące, chociaż zaznaczyć trzeba, że nie jest to typowy preparat do mycia basenów.

Czy w basenie wewnętrznym też trzeba stosować płyny na glony?

Jeśli w pomieszczeniu basenowym występuje dużo okien, to często zdarza się, że docierające słońce spowoduje powstawanie zielonych miejsc na basenie. Mogą to być narożniki, okolice skimmera, a nawet roleta basenowa. Dodanie niewielkiej ilości płynu na glony pomoże zlikwidować to zjawisko.

Podobna sytuacja ma często miejsce na basenach publicznych. Pomimo utrzymywania prawidłowych parametrów wody powstają zielone i śliskie naloty na kratkach przelewowych i w narożnikach niecki. W takim przypadku polecamy stosowanie Desalgin C - płynu dla basenów publicznych i pływalni, który jest niezwykle wydajny do usuwania glonów.

Czy w oczku wodnym mogę zastosować preparat basenowy?

Generalnie, chemia basenowa nie nadaje się do stosowania w oczkach wodnych. W naturalnym środowisku, gdzie żyją ryby czy żaby obecne są glony. Stosowanie algicydów basenowych do likwidacji glonów w oczku nie jest polecane. Do tego służą inne preparaty, które likwidują tylko pewne rodzaje glonów natomiast, te korzystne dla życia ryb, pozostawiają.

Niepieniące środki na glony do fontanny

Standardowe płyny na glony mogą powodować powstawanie piany, szczególnie jeśli używane są atrakcje wodne w fontannie lub w basenie takie jak gejzery, przeciwprądy czy wylewki na kark. Piana w fontannie wygląda niezbyt estetycznie i należy jej unikać. Dlatego w takim przypadku zaleca się stosować płyny przeciwko glonom, które nie pienią się. Najlepsze preparaty likwidujące glony do fontanny: Desalgin Jet, Agicid Super.