Wkłady filtrujące

Siatka
Lista

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Trwały oraz wytrzymały wkład filtrujący do wanny Spa. Filtry Darlly to jedne z najpopularniejszych i najlepszych rozwiązań do obiektów prywatnych oraz publicznych. Wykonany z włókna Reemay Wytrzymałość ok. 1 rok pracy
83,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
Filtr wstępny, który usuwa większe zanieczyszczenia już podczas wlewania wody do spa. zmniejsza zapotrzebowanie na chemię w spa usuwa zanieczyszczenia z przewodu wodociągowego
40,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail

Wkłady do filtrów basenowych takie jak piasek do filtra czy filtry kartuszowe. Wymieniaj je regularnie w swoim filtrze, aby poprawić wydajność zestawu filtrującego. Stosowanie chemii basenowej zawsze musi być wspierane przez układ filtrujący, który usunie z wody zanieczyszczenia. 

Wkłady filtrujące do basenu

Wkłady filtrujące do basenu są niezbędne, jeśli masz przydomowy basen i stosujesz zestawy filtrujące. Dzięki wymiennym wkładom dbasz o stan instalacji filtrującej oraz w konsekwencji o cały zbiornik.

Zapoznaj się z naszą ofertą basenowych wkładów filtrujących i wybierz produkt, który najlepiej odnajdzie się w Twoim basenie.

Rodzaje wkładów filtrujących do basenu

Możesz zdecydować się na różne wkłady filtrujące: klasyczne lub produkty nowej generacji. W naszej ofercie znajdziesz:

  • Piasek kwarcowy (drobny lub gruby) do pomp piaskowych służących do filtracji wody basenowej. To tradycyjny filtr, z powodzeniem wykorzystywany w basenach od lat.
  • Wkłady do filtra Fibalon z włókien polimerowych. Fibalon jest alternatywą dla wkładów piaskowych. To nowego typu wkład polimerowy, który może zastąpić tradycyjne kwarcowe rozwiązanie.

Do pompy z filtrem piaskowym należy stosować piasek kwarcowy o odpowiedniej granulacji. Jego wymiana może być robiona po każdym sezonie, ale producenci zalecają wymianę raz na 2-4 lat. Piasek kwarcowy o drobnej granulacji zastosujesz w basenach z małym filtrem. Z kolei gruby piasek kwarcowy sprawdza się w większych pompach, gdzie używa się go w połączeniu z drobną granulacją.

Wkłady Fibalon przypominają twarde kulki z waty i mają wysoką skuteczność podczas filtrowania. Ich wyższa cena w stosunku do tradycyjnego filtra kwarcowego zwraca się po całym sezonie, więc możesz traktować Fibalon jako korzystną inwestycję. 

Piasek do filtra basenowego – zalety

Tradycyjny piasek kwarcowy do filtra basenowego ma wiele zalet, o których pamiętaj podczas zakupów:

  • Jest wyjątkowo korzystny cenowo, co sprawia, że filtracja wody w zbiorniku nie musi kosztować majątku.
  • Dzięki wkładom kwarcowym skutecznie oczyszczasz wodę z piasku czy drobinek organicznych, które zatrzymują się na filtrze.
  • Korzystanie z zestawu filtrującego wyposażonego we wkłady piaskowe to stała kontrola jakości wody i stanu niecki. 
  • Piasek do filtra basenowego sprawia, że woda jest czysta, dzięki czemu ograniczasz rozwój glonów i bakterii w basenie. To sprawia, że kąpiele są bezpieczne dla skóry i higieniczne. 

Korzystanie z wkładu kwarcowego do pompy piaskowej wiąże się z koniecznością płukania filtra, by zachować jego najwyższą wydajność. Podczas płukania z basenu pozbywasz się części wody, którą należy uzupełnić. Dzięki temu w basenie regularnie pojawia się porcja świeżej i czystej wody, co pozwala na utrzymanie go w najlepszej formie.

O płukaniu piaskowego filtra pisaliśmy na naszym specjalistycznym firmowym blogu. Sprawdź też nasze pozostałe artykuły.

Formularz kontaktowy czeka na Twoje pytania. Napisz do nas, chętnie doradzimy Ci podczas robienia zakupów.