Wkłady filtrujące

Wkłady filtrujące do filtrów basenowych takie jak piasek do filtra, kulki filtrujące czy wkłady kartuszowe są powszechnie stosowane we wszystkich rodzajach basenów. Wkłady filtrujące to niezbędny element systemu filtracji w basenie. Filtrują wodę usuwając zanieczyszczenia stałe takie jak piasek, włosy, liście. Wymieniaj je regularnie, aby poprawić jakość wody w basenie. Stosowanie chemii basenowej zawsze musi być wspierane przez sprawnie działający układ filtrujący, który usunie z wody zanieczyszczenia. 

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
kulki do filtra basenowego w siateczce używaj w filtrach basenowych zamiast piasku idealne do spa i innych zastosowań duża skuteczność filtracji wody polepsza wydajność pompy
136,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
Trwały oraz wytrzymały wkład filtrujący do wanny Spa. Filtry Darlly to jedne z najpopularniejszych i najlepszych rozwiązań do obiektów prywatnych oraz publicznych. Wykonany z włókna Reemay Wytrzymałość ok. 1 rok pracy
83,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
Filtr wstępny, który usuwa większe zanieczyszczenia już podczas wlewania wody do spa. zmniejsza zapotrzebowanie na chemię w spa usuwa zanieczyszczenia z przewodu wodociągowego
40,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Wkłady filtrujące do basenu

Wkłady filtrujące do basenu są niezbędne, jeśli masz przydomowy basen i użytkujesz zestaw filtrujący. Dzięki wymiennym wkładom dbasz o stan instalacji filtrującej oraz w konsekwencji o cały zbiornik. Zapoznaj się z naszą ofertą materiału do filtracji i wybierz produkt, który najlepiej odnajdzie się w Twoim basenie.

Możesz zdecydować się na różne wkłady filtrujące: klasyczne, wkłady kartuszowe, wkłady harmonijkowe lub produkty nowej generacji. Piasek kwarcowy to tradycyjne medium, które służy do filtracji wody basenowej. Wykorzystywany w basenach od lat. Do pompy z filtrem piaskowym należy stosować piasek kwarcowy o odpowiedniej granulacji. Jego wymiana może być robiona po każdym sezonie, ale producenci zalecają wymianę raz na 2-4 lat. Piasek kwarcowy o drobnej granulacji zastosujesz w basenach z małym filtrem. Z kolei gruby piasek kwarcowy sprawdza się w większych pompach, gdzie używa się go w połączeniu z drobną granulacją.

Kulki filtrujące do basenu

Kulki filtrujące Fibalon z włókien polimerowych są alternatywą dla wkładów piaskowych. To nowego typu wkład, który może zastąpić tradycyjne kwarcowe rozwiązanie. Wkłady Fibalon przypominają białe lub niebieskie kulki z waty i mają wysoką skuteczność podczas filtrowania. Ich wyższa cena w stosunku do tradycyjnego filtra kwarcowego zwraca się po całym sezonie, więc możesz traktować Fibalon jako korzystną inwestycję.

Wkład kwarcowy do filtra basenowego – zalety

Tradycyjny piasek kwarcowy do filtra basenowego ma wiele zalet, o których pamiętaj podczas zakupów:

  • Jest wyjątkowo korzystny cenowo, co sprawia, że filtracja wody w zbiorniku nie musi kosztować majątku.
  • Dzięki wkładom kwarcowym skutecznie oczyszczasz wodę z piasku czy drobinek organicznych, które zatrzymują się na filtrze.
  • Korzystanie z zestawu filtrującego wyposażonego we wkłady piaskowe to stała kontrola jakości wody i stanu niecki. 
  • Piasek do filtra basenowego sprawia, że woda jest czysta, dzięki czemu ograniczasz rozwój glonów i bakterii w basenie. To sprawia, że kąpiele są bezpieczne dla skóry i higieniczne. 

Korzystanie z wkładu kwarcowego do pompy piaskowej wiąże się z koniecznością płukania filtra, by zachować jego najwyższą wydajność. Podczas płukania z basenu pozbywasz się części wody, którą należy uzupełnić. Dzięki temu w basenie regularnie pojawia się porcja świeżej i czystej wody, co pozwala na utrzymanie go w najlepszej formie.

O płukaniu piaskowego filtra pisaliśmy na naszym specjalistycznym firmowym blogu. Sprawdź też nasze pozostałe artykuły. Formularz kontaktowy czeka na Twoje pytania. Napisz do nas, chętnie doradzimy Ci podczas robienia zakupów.