Wkłady filtrujące

Wkłady do filtrów basenowych takie jak piasek do filtra czy filtry kartuszowe. Wymieniaj je regularnie w swoim filtrze, aby poprawić wydajność zestawu filtrującego. Stosowanie chemii basenowej zawsze musi być wspierane przez układ filtrujący, który usunie z wody zanieczyszczenia. 

Wkłady filtrujące do basenu

Wkłady filtrujące do basenu są niezbędne, jeśli masz przydomowy basen i stosujesz zestawy filtrujące. Dzięki wymiennym wkładom dbasz o stan instalacji filtrującej oraz w konsekwencji o cały zbiornik.

Zapoznaj się z naszą ofertą basenowych wkładów filtrujących i wybierz produkt, który najlepiej odnajdzie się w Twoim basenie.

Rodzaje wkładów filtrujących do basenu

Możesz zdecydować się na różne wkłady filtrujące: klasyczne lub produkty nowej generacji. W naszej ofercie znajdziesz:

  • Piasek kwarcowy (drobny lub gruby) do pomp piaskowych służących do filtracji wody basenowej. To tradycyjny filtr, z powodzeniem wykorzystywany w basenach od lat.
  • Wkłady do filtra Fibalon z włókien polimerowych. Fibalon jest alternatywą dla wkładów piaskowych. To nowego typu wkład polimerowy, który może zastąpić tradycyjne kwarcowe rozwiązanie.

Do pompy z filtrem piaskowym należy stosować piasek kwarcowy o odpowiedniej granulacji. Jego wymiana może być robiona po każdym sezonie, ale producenci zalecają wymianę raz na 2-4 lat. Piasek kwarcowy o drobnej granulacji zastosujesz w basenach z małym filtrem. Z kolei gruby piasek kwarcowy sprawdza się w większych pompach, gdzie używa się go w połączeniu z drobną granulacją.

Wkłady Fibalon przypominają twarde kulki z waty i mają wysoką skuteczność podczas filtrowania. Ich wyższa cena w stosunku do tradycyjnego filtra kwarcowego zwraca się po całym sezonie, więc możesz traktować Fibalon jako korzystną inwestycję. 

Piasek do filtra basenowego – zalety

Tradycyjny piasek kwarcowy do filtra basenowego ma wiele zalet, o których pamiętaj podczas zakupów:

  • Jest wyjątkowo korzystny cenowo, co sprawia, że filtracja wody w zbiorniku nie musi kosztować majątku.
  • Dzięki wkładom kwarcowym skutecznie oczyszczasz wodę z piasku czy drobinek organicznych, które zatrzymują się na filtrze.
  • Korzystanie z zestawu filtrującego wyposażonego we wkłady piaskowe to stała kontrola jakości wody i stanu niecki. 
  • Piasek do filtra basenowego sprawia, że woda jest czysta, dzięki czemu ograniczasz rozwój glonów i bakterii w basenie. To sprawia, że kąpiele są bezpieczne dla skóry i higieniczne. 

Korzystanie z wkładu kwarcowego do pompy piaskowej wiąże się z koniecznością płukania filtra, by zachować jego najwyższą wydajność. Podczas płukania z basenu pozbywasz się części wody, którą należy uzupełnić. Dzięki temu w basenie regularnie pojawia się porcja świeżej i czystej wody, co pozwala na utrzymanie go w najlepszej formie.

O płukaniu piaskowego filtra pisaliśmy na naszym specjalistycznym firmowym blogu. Sprawdź też nasze pozostałe artykuły.

Formularz kontaktowy czeka na Twoje pytania. Napisz do nas, chętnie doradzimy Ci podczas robienia zakupów. 

Aktywne filtry

arrow_upward