Testery elektroniczne do basenu - precyzyjna kontrola wody

Testery elektroniczne

Posiadanie basenu zobowiązuje do utrzymywania go w dobrej kondycji, by służył długo i bezawaryjnie. W celu regularnego badania parametrów wody zaopatrz się w elektroniczne testery do basenu. Fotometry albo testery zanurzeniowe dają szybki i precyzyjny pomiar. Jakie rodzaje testerów wody mamy w ofercie, czym się charakteryzują oraz czy są niezbędne, aby utrzymać basen w dobrym stanie opowiadamy poniżej. 

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Przenośny, elektroniczny fotometr przygotowany z myślą o zastosowaniu profesjonalnym. Gwarantuje szybki oraz dokładny pomiar parametrów wody. Tester dostarczany w zestawie z fiolkami pomiarowymi, mieszadełkiem oraz pastylkami pomiarowymi.  Dokładność pomiaru Możliwość archiwizacji wcześniejszych pomiarów Ergonomiczny kształt i wygoda z użytkowania...
2 366,00 zł
dostępne w 2-5 dni
View Detail
rating 0 recenzji
Przenośny, elektroniczny fotometr przygotowany z myślą o zastosowaniu profesjonalnym. Gwarantuje szybki oraz dokładny pomiar parametrów wody - oferuje wszystkie niezbędne testy dla serwisantów i kierownictwa.. Tester dostarczany w zestawie z fiolkami pomiarowymi, mieszadełkiem oraz pastylkami pomiarowymi.  Dokładność pomiaru Możliwość archiwizacji...
3 954,00 zł
dostępne w 2-5 dni
View Detail

Nowoczesne testery elektroniczne do basenu

Elektroniczny tester do basenu to wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych. Możesz więc zastanawiać się, czy fotometr jest niezbędny do badania wody? Możesz przebierać spośród testerów ręcznych, na przykład w postaci papierków lakmusowych lub zdecydować się na profesjonalne urządzenia elektroniczne, które bezbłędnie podadzą badane wartości.

Oba rodzaje są polecane i oba mają swoje wady i zalety. W przypadku elektronicznych fotometrów możemy być jednak pewni wyświetlanego wyniku, co więcej za pomocą jednego urządzenia mamy możliwość sprawdzenia wielu parametrów wody. A o badaniu poziomu pH, zawartości chloru itp. nie wolno zapominać. Czysta, odfiltrowana, odkażona woda o optymalnym odczynie to gwarancja bezpiecznej kąpieli, neutralności wody dla skóry i organizmu kąpiących się. Zakup elektronicznego testera do wody basenowej jest więc rozsądną i odpowiedzialną inwestycją.

Testery elektroniczne na tabletki oraz testery zanurzeniowe

W zależności od przewidzianego budżetu, możesz wybrać jeden z wielu fotometrów. Na stronach sklepu chemiabasenowa.pl prezentujemy wiele testerów elektronicznych z różnych półek cenowych. Na szczególną uwagę zasługuje fotometr Poollab 2.0, który sprawdzi się zarówno w przydomowym basenie, jak i SPA. To fotometr, z użyciem którego sprawdzisz poziom pH, ilość chloru w wodzie, jej alkaliczność i inne parametry. Urządzenie można połączyć z bezpłatną aplikacją na telefon, co ułatwia interpretację pomiarów. Testery elektroniczne wymagają zastosowania specjalnych tabletek pomiarowych, które rozpuszczając się w wodzie, pomagają urządzeniom odczytać prawidłowy wynik. Jeśli masz pytania dotyczące fotometrów z naszej oferty, zachęcamy Cię do pozostawienia nam wiadomość w formularzu kontaktowym. Chętnie doradzimy w zakupach i pomożemy wybrać najlepszy produkt dla Twoich potrzeb. 

Jeśli chcesz zmierzyć parametry wody szybko i bez użycia tabletek to możesz wybrać jeden z wielu testerów zanurzeniowych. Sprawdza się nimi najczęściej pH wody, redoks (ORP), alkaliczność, zasolenie, przewodność. Urządzenie te zapewnia dość wysoką dokładność pomiaru, a sposób użycia jest bardzo prosty. Tu należy podkreślić, że testery zanurzeniowe mają określoną żywotność elementów pomiarowych. Stąd trwałość tych tańszych modeli urządzenia jest liczona w miesiącach - wytrzymują zazwyczaj 12 miesięcy. W przypadku modeli droższych można liczyć na wymienne elektrody pomiarowe. Na koniec jeszcze jedna uwaga - testerami zanurzeniowymi nie zmierzymy bezpośrednio chloru wolnego, a jedynie parametr pośredni, czyli redox.