Filtruj według

Marka

Marka

pH minus do basenu

Środki obniżające pH regulują poziomu kwasowości lub zasadowości wody basenowej. pH minus do basenu stosowane jest w celu uzyskania neutralnego odczynu wody i tym samym doprowadzenia do równowagi kwasowości. Prawidłowe utrzymanie poziomu pH w basenie jest niezwykle istotne, zarówno dla komfortu użytkowników, jak i długotrwałego stanu technicznego samego basenu. Nasze produkty pH Minus to gwarancja, że Twoje wody basenowej będzie w optymalnym stanie.

Aktywne filtry

Dlaczego stosowanie pH minus do basenu jest tak ważne

Stan równowagi wpływa na jakość korzystania z basenu, a także stan wody i zbiornika. Zwróć uwagę, że zbyt wysoka alkaliczność wody może negatywnie wpływać na ludzką skórę. Wysusza ją i podrażnia spojówki. Dlatego warto zadbać o obniżenie pH w zbiorniku, gdy się podniosło. Zasadowy odczyn wody w basenie może utrudnić działanie dezynfekujące substancji na bazie chloru. To spowoduje, że chlorowanie przestaje być efektywne. Dodatkowo, utrzymujący się przez długi czas wysoki poziom pH powoduje wytrącanie się wapnia i mętnienie wody. To źle wpływa na wygląd basenu i jakość wody.

Regularnie sprawdzaj poziom pH w Twoim przydomowym basenie. Prawidłowa wartość waha się między 7,0 a 7,4. Jeśli wskaźnik informuje Cię o zasadowym odczynie, zastosuj pH minus, by obniżyć wskaźnik do 7,0.

Jak często stosować pH minus do basenu

Sprawdzaj poziom pH regularnie, na przykład raz w tygodniu, by kontrolować jakość wody. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych elektronicznych testerów do wody basenowej. Zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy odczyn wpływa niekorzystnie na stan skóry. Efektem mogą być podrażnienia i swędzenie. Pogorszeniu może też ulec stan niecki basenowej (woda może stać się mętna, a zbiornik szybciej niszczeje). Koryguj odczyn ph wody za pomocą oferowanych przez nas preparatów. Nasze produkty pH Minus są precyzyjnie opracowane, aby umożliwić Ci skuteczne obniżenie poziomu pH w basenie.

Pamiętaj jeszcze o tych dwóch rzeczach, gdy zastanawiasz się, dlaczego pH wody ciągle rośnie. Świeżo nalana woda zazwyczaj jest dość twarda - posiada wiele minerałów (w tym węglan wapnia), które mają silny wpływ na pH wody. O ile zaraz po nalaniu woda może mieć ph neutralne to już po kilku dniach może się to dość mocno zmienić! Woda ma tym wyższy odczyn, im jest cieplejsza. Dlatego w okresie upałów pamiętaj o częstym kontrolowaniu poziomu pH.

Jakie wybrać preparaty z serii pH minus do basenu 

Proponujemy Ci środki do utrzymywania prawidłowego poziomu pH wody basenowej. Oferujemy dwa rodzaje ph minus - proszek/granulat, ph minus - płynOba typy radzą sobie ze skuteczną regulacją pH. Woda w basenie ma naturalną skłonność do podnoszenia odczynu, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie pH wskaźnikiem. Woda basenowa o neutralnym odczynie pH w wysokości 7,0-7,4 jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje podrażnień oczu. Co więcej, używając środków pH minus, dbasz o stan zbiornika i klarowność wody. Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt niskie pH wody basenowej - sprawdź produkty pH plus