Filtruj według

Marka

Marka

pH minus do basenu - obniżanie pH wody - chemiabasenowa.pl

pH minus do basenu

Siatka
Lista

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

pH minus do basenu stosowane jest w celu uzyskania neutralnego odczynu wody i tym samym doprowadzenia do równowagi kwasowości. Środki obniżające pH regulują poziomu kwasowości lub zasadowości wody basenowej. Stan równowagi wpływa na jakość korzystania z basenu, a także stan wody i zbiornika. Zwróć uwagę na to:

  • wysoka alkaliczność wody może negatywnie wpływać na ludzką skórę, dlatego warto zadbać o obniżenie pH w zbiorniku, gdy się podniosło,
  • zasadowy odczyn wody może utrudnić działanie czyszczących substancji na bazie chloru. To spowoduje poniesienie dodatkowych kosztów związanych z filtrowaniem wody,
  • wysoki poziom pH powoduje wytrącanie się wapnia i mętnienie wody. To wpływa na wygląd basenu i jakość wody.

Jak stosować środki obniżające pH wody w basenie

Regularnie sprawdzaj poziom pH w Twoim przydomowym basenie. Prawidłowa wartość waha się między 7,0 a 7,4. Jeśli wskaźnik informuje Cię o zasadowym odczynie, zastosuj pH minus, by obniżyć wskaźnik do 7,0.

Sprawdzaj poziom pH regularnie, na przykład raz w tygodniu, by kontrolować jakość wody. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych elektronicznych testerów do wody basenowej. Zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy odczyn wpływa niekorzystnie na stan skóry. Efektem mogą być podrażnienia i swędzenie. Pogorszeniu może też ulec stan niecki basenowej (woda może stać się mętna, a zbiornik szybciej niszczeje).

Przydomowy basen to marzenie wielu z nas. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego zbiornika, musisz o niego regularnie dbać. Pielęgnacja basenu to gwarancja jego estetycznego wyglądu, czystej wody oraz braku podrażnień skórnych. W celu poprawienia jakości wody wypróbuj proponowane przez nas preparaty do obniżania pH wody w basenie.

Woda ma tym wyższy odczyn, im jest cieplej, dlatego szczególnie w upały pamiętaj o kontrolowaniu poziomu pH.

Najlepsze preparaty pH minus 

Proponujemy Ci środki do utrzymywania prawidłowego poziomu pH wody basenowej. Oferujemy dwa rodzaje:

Oba typy radzą sobie ze skuteczną regulacją pH. Woda w basenie ma naturalną skłonność do podnoszenia odczynu, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie pH wskaźnikiem.

Woda basenowa o neutralnym odczynie pH w wysokości 7,0-7,4 jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje podrażnień oczu. Co więcej, używając środków pH minus, dbasz o stan zbiornika i klarowność wody. 

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt niskie pH wody basenowej - sprawdź produkty pH plus