Wanny SPA

Decydując się na zakup wanny SPA należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość oraz popularność. Wysoka jakość urządzenia i uznana marka oznaczać będą zapewne hydromasaże najwyższej klasy, które zarazem relaksują i leczą. Popularność urządzenia na rynku świadczyć będzie zapewne o jego niezawodności i dostępie do autoryzowanego serwisu. Jak zwykle - w urządzeniach basenowych czy wellness cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru!

Aktywne filtry

Dlaczego warto mieć własną wannę spa?

W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest umiejętność relaksacji oraz redukcji stresu, który towarzyszy nam codziennie i jest przyczyną większości paskudnych chorób. To właśnie dzięki regularnym kąpielom odprężającym w wannie SPA zmniejszymy nasz stres skuteczniej niż moglibyśmy to sobie wyobrazić.
chemiabasenowa.pl szczególnie poleca SPA firmy Jacuzzi - jedne z najpopularniejszych wanien SPA na świecie. Dzięki nim możesz spędzić miłe chwile w rodzinnym gronie, będziesz mieć doskonałe miejsce na pogawędkę z przyjaciółmi, zapewnisz sobie i innym rozluźnienie, stworzysz romantyczny nastrój a przede wszystkim zadbasz o zdrowie.
Hydromasaż w jaki są wyposażone można porównać do dotyku rąk specjalisty. Kompozycja ciepłej wody i powietrza działa kojąco na napięte mięśnie i stymulująco na układ krążenia.

Podstawowe korzyści wypływające z posiadania ogrodowego Jacuzzi:

 • neutralizuje stres,
 • rozluźnia mięśnie i uwalnia od niepokoju,
 • pomaga obniżyć ciśnienie krwi,
 • niweluje bóle głowy,
 • ma zbawienny wpływ na umysł,
 • likwiduje uczucie napięcia, niepokoju czy depresji,
 • poprawia nastrój,
 • przynosi ulgę w bólach reumatycznych,
 • łagodzi bóle stawów,
 • zapewnia lepszy sen,
 • zmniejsza poziom cukru, czyli pomaga osobom chorym na cukrzycę,
 • łagodzi objawy przetrenowania,
 • przyspiesza rekonwalescencję,
 • poprawia krążenie.

Dzięki własnej wannie SPA zrelaksujesz się w wyjątkowo trudnych chwilach oraz poczujesz się jak byś był w profesjonalnym salonie masażu. Już nie będziesz musiał iść do masażystki, gdy zacznie Ci dokuczać reumatyzm i bóle stawów. Kilka minut gorącej kąpieli rozluźni spięty organizm, poprawi sen oraz sprawi, że krew zacznie swobodniej krążyć.

Badania udowodniły, że regularne korzystanie z wanny SPA wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie, a także jest zalecane przez lekarzy jako forma leczenia bólu, sztywności stawów i mięśni, reumatyzmu, cukrzycy i innych schorzeń.
Kolejnym argumentem do zakupu wanny SPA, pomijając już korzyści zdrowotne, są nasze skrajne warunki atmosferyczne. Podczas zimy, gdy temperatura jest poniżej zera doświadczamy najprzyjemniejszego działania gorącej wody, która daje niezapomniane przeżycia i doznania.

Jakie zasilanie do wanny spa?

Klasyczna wanna spa ogrodowa powinna być zasilana napięciem 230V lub jeśli to możliwe 400V. Pamiętać należy przy tym, aby zasilanie odbywało się solidnym przewodem elektrycznym - o parametrach przystosowanych do układania w ziemi.

Wybór zasilania - jednofazowe, albo trójfazowe może być uzależniony od modelu wanny. Jednak większość ogrodowych, stałych (nie dmuchanych) wanien spa ma opcję zmiany zasilania z 1 na 3 fazy. O ile jest to możliwe zawsze warto wybrać zasilanie 3 fazowe.

Przewód, jak już wspomnieliśmy, musi spełniać odpowiednie parametry. Przekrój najlepiej 3x4 mm2 albo 5x4 mm2, a jeśli odległość do rozdzielni jest niewielka - 5x2,5 mm2.

Zasilanie wanny spa musi być odpowiednio zabezpieczone wyłącznikiem nadprądowym oraz absolutnie koniecznie wyłącznikiem różnicowo-prądowym (wyłącznik RCD).

Przyłącze elektryczne do wanny spa powinna robić osoba posiadające stosowne uprawnienia. Natomiast podłączenie oraz pierwszy rozruch wanny możliwy jest do wykonania przez autoryzowany serwis danej marki spa.

W jaki sposób transportowana jest wanna spa

Wysyłka z naszego magazynu w Polsce realizowana jest pojazdami ciężarowymi wyposażonymi w dźwig typu HDS. Stawka transport ustalana jest przed wysyłką. Nie jest wliczona w cenę produktu.

Jeśli Twoje jacuzzi ma zostać zainstalowane w pomieszczeniu, należy najpierw wykonać pomiary otworów okiennych lub drzwi i sprawdzić jakie są możliwości wniesienia.