Chlor w płynie

Siatka
Lista

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Chlor w płynie do basenu. Posiadanie basenu wiąże się z przyjemnościami w postaci kąpieli i relaksu, ale także z regularnymi obowiązkami. Niecka basenowa wymaga uwagi i skutecznej konserwacji. Na pewno nie możesz zapomnieć o filtrowaniu i odkażaniu wody, do czego przyda Ci się chlor w płynie do basenu - podchloryn sodu. 

Utrzymuj przydomowy basen w dobrej kondycji, dbaj o jakość wody i używaj sprawdzonych i skutecznych preparatów do konserwacji. Szczególnie polecamy podchloryn sodu marki Bayrol. To najczystszy preparat, który sprzedawany jest na rynku polskim. Nie jest przelewany w kanistry - tylko pakowany bezpośrednio u producenta i dostarczany w szczelnie zamkniętych pojemnikach! Sprowadzamy ten produkt już ponad 15 lat bezpośrednio od producenta i gwarantujemy, że nie ma sobie równych.

Chlor w płynie do basenu

Jak wygląda skuteczna konserwacja basenu? Jest przede wszystkim regularna i przemyślana.

Aby zapobiec rozwijaniu się mikroorganizmów w wodzie basenowej, zarówno w zbiorniku przydomowym, jak i publicznej pływalni, należy stosować środki do oczyszczania wody. Jednym ze sposobów na utrzymanie wody w czystości jest stosowanie metody chlorowej z użyciem płynnego chloru.

Użycie chloru płynnego możliwe jest w zasadzie w połączeniu ze stacją dozującą, która bezpiecznie ten płyn podaje do basenu. Metoda z użyciem tego typu środka jest bardzo skuteczna. Sprawia, że woda się przefiltruje, a mikroorganizmy przestaną być zagrożeniem. Pamiętaj, że nawet niewielka ilość grzybów czy bakterii w wodzie może mieć negatywne skutki dla kąpiących się, dlatego tak istotne jest regularne czyszczenie wody.

Chlor w płynie do basenu – jak używać?

Jak używać chloru w płynie do basenu? 

  1. Kupuj chlor zawsze w oryginalnych bańkach. Ten rozlewany lokalnie ma o wiele mniejszą skuteczność i czystość niż oryginalny produkt Bayrol Chloriliquide.
  2. Nie kupuj płynnego chloru w dużych ilościach na zapas. Podchloryn sodu traci swoje właściwości z biegiem czasu. Dlatego każda bańka ma nadrukowaną datę zalecanego użycia. Nie oznacza to, że po przekroczeniu tej daty produkt jest do wyrzucenia! Po prostu jego skuteczność zaczyna maleć.
  3. Ponieważ płynny chlor potrafi odbarwiać ubrania (bleach - czasami używa się do wybielania), postaraj się ubierać odpowiednie ubrania i środki ochrony oczu i rąk gdy przenosisz bańki z płynem.
  4. Nigdy nie zlewaj starego chloru w płynie do baniaka z nowym chlorem. Może to spowodować reakcję chemiczną i ten "świeży" produkt wytraci szybko swoje właściwości.
  5. Zawsze czytaj etykiety opisujące produkt - szczególnie te informujące o zasadach BHP.

Uwaga: stabilizowany podchloryn sodu przeznaczony jest do użycia w stacji dozującej. Jeśli Twój basen nie jest wyposażony w automatyczny dozownik, zdecyduj się na chlor w granulkach do ręcznego odmierzania. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o chlorowej metodzie odkażania wody basenowej, odezwij się do nas w wiadomości, a rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w zakupach.