Chlor w płynie

Chlor w płynie do basenu, inaczej podchloryn sodu

Posiadanie basenu wiąże się z przyjemnościami w postaci kąpieli i relaksu, ale także z regularnymi obowiązkami. Niecka basenowa wymaga uwagi i skutecznej konserwacji. Na pewno nie możesz zapomnieć o filtrowaniu i odkażaniu wody, do czego przyda Ci się chlor w płynie do basenu. 

Utrzymuj przydomowy basen w dobrej kondycji, dbaj o jakość wody i używaj sprawdzonych i skutecznych preparatów do konserwacji. Szczególnie polecamy produkty marki Bayrol, które sprowadzamy bezpośrednio od producenta i znamy ich wysoką jakość.

Konserwacja basenu 

Jak wygląda skuteczna konserwacja basenu? Jest przede wszystkim regularna i przemyślana. 

Aby zapobiec rozwijaniu się mikroorganizmów w wodzie basenowej, zarówno w zbiorniku przydomowym, jak i publicznej pływalni, należy stosować środki do oczyszczania wody. Jednym ze sposobów na utrzymanie wody w czystości jest stosowanie metody chlorowej z użyciem środków chemicznych.

Użycie chloru do basenu sprawi, że woda się przefiltruje, a mikroorganizmy przestaną być zagrożeniem. Pamiętaj, że nawet niewielka ilość grzybów czy bakterii w wodzie może mieć negatywne skutki dla kąpiących się, dlatego tak istotne jest regularne czyszczenie wody.

Chlor w płynie do basenu – jak używać?

Jak używać chloru w płynie do basenu? 

  1. Najlepiej rozpocząć pracę w porze wieczornej, gdy mamy pewność, że w ciągu najbliższych kilku godzin nikt nie będzie korzystał z basenu. Co więcej promienie UV i wysoka temperatura działające w ciągu dnia mogą obniżyć skuteczność chloru. 
  2. Umieść preparat w automacie dozującym. Chlor w płynie, czyli podchloryn sodu, należy do związków niestabilizowanych. To oznacza, że preparat szybko rozpuszcza się w wodzie i odkaża ją w krótkim czasie. Dzięki temu niedługo po zastosowaniu płynnego chloru można wykąpać się w świeżo przefiltrowanej wodzie.
  3. Regularnie sprawdzaj poziom chloru w wodzie, by mieć pewność, że jest zdatna i bezpieczna w użyciu. Do badania poziomu chloru może Ci posłużyć tester w postaci pasków lakmusowych

Uwaga: płynny chlor przeznaczony jest do użycia wyłącznie w stacji dozującej. Jeśli Twój basen nie jest wyposażony w automatyczny dozownik, zdecyduj się na chlor w granulkach do ręcznego odmierzania. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o chlorowej metodzie odkażania wody basenowej, odezwij się do nas w wiadomości, a rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w zakupach.

Aktywne filtry

arrow_upward