Filtruj według

Marka

Marka

Chemia do SPA

Nasza chemia do spa i jacuzzi jest specjalnie opracowana, aby zapewnić skuteczne działanie, bezpieczeństwo użytkowania i utrzymanie czystości wody. Regularne stosowanie odpowiedniej chemii do spa i jacuzzi jest niezbędne dla utrzymania czystości, higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania z tych relaksacyjnych urządzeń.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
HTH SPA Szokowy Szybko rozpuszczalny preparat dezynfekujący wodę Chlor szok przeznaczony jest do wanien SPA oraz wanien z hydromasażem Opakowanie: 1 kg
144,00 zł
dostępne w 2-5 dni
rating 0 recenzji
HTH SPA Krystalizator Płynny środek do wanien spa, który wpływa na krystaliczność wody Środek uzupełniający proces dezynfekcji i uzdatniania wody Opakowanie 1 litr
80,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
HTH SPA Antymouse Płyn zapobiegający powstawania piany w SPA i wannach z hydromasażem Eliminuje pianę oraz zmniejsza osad z mydlin Natychmiastowe działanie preparatu Opakowanie 1 litr
109,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
HTH SPA Przeciwosadowy Płynny środek ograniczający osadzanie się zanieczyszczeń oraz kamienia Przeznaczony do stosowania w wannach SPA - nie przebarwia wody Nie wpływa na wartość pH wody Nie zawiera fosforanów Opakowanie 1 litr
rating 0 recenzji
HTH SPA czyszczący linię wody Środek do czyszczenia wnętrza niecki w formie żelu Skutecznie rozpuszcza osady wapienne, twardy nalot i stary brud, które utworzyły się wzdłuż linii brzegowej wody
156,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
Termometr do jacuzzi i SPA z zawieszką Dwustopniowa skala odczytu - Celsjusza i Fahrenheita Wytrzymałe i dobrej jakości, nierdzewne tworzywo Precyzyjny pomiar temperatury
51,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Chemia do jacuzzi

W naszej ofercie znajduje się skuteczna i wydajna chemia do jacuzzi i chemia do spa. Dzięki tym produktom można utrzymać ogrodową wannę w perfekcyjnym stanie i w idealnej czystości. Kąpiel w jacuzzi to znakomity sposób na relaks. Tego typu wanny, które są często umieszczane także w ogrodach, wymagają regularnej i starannej pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza wody. Ze względu na wysoką temperaturę woda w spa jest środowiskiem sprzyjającym mnożeniu się bakterii i mikroorganizmów.

Jakie produkty używać do pielęgnacji wody w spa, jacuzzi i whirlpool?

Dezynfekcja wody i czyszczenie elementów jacuzzi przekładają się na bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieli. Proponujemy chemię do spa, która szybko usunie groźne mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Służą do tego:

  • aktywny tlen do spa – mimo, że niektóre wanny spa wyposażone są w lampę UV i ozonator, to i tak dodatkowa dezynfekcja jest konieczna. Preparaty, takie aktywny tlen do jacuzzi, mają neutralne pH, nie odbarwiają ścian wanny oraz nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Ponadto szybko utleniają zanieczyszczenia i zabijają niebezpieczne mikroorganizmy. Aby zwiększyć ich skuteczność, można stosować aktywatory eliminujące problem glonów. Aktywator wzmacnia i przedłuża działanie dezynfekcyjne aktywnego tlenu. Jeśli wanna spa nie jest używana przez jakiś czas to obecność w wodzie aktywatora zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.
  • środki z chlorem w składzie – dzięki nim pozostałe specyfiki do dezynfekcji działają efektywniej, a woda jest pozbawiona bakterii.  Silnie dezynfekuje i usuwa mikroorganizmu namnażające się w wodzie. Chlor specjalnie opracowany dla wanien spa ma ograniczony zapach i już po kwadransie jest mało wyczuwalny. 
  • detergenty do spa - przeznaczone do czyszczenia dysz, rur i filtrów jacuzzi oraz do usuwania tłustych zabrudzeń ze ścian wanny.

Oferowana przez nas chemia do spa, pozwala cieszyć się kąpielami w czystej w wodzie i w wannie, w której nie rozwijają się bakterie czy grzyby.

Stosując tą chemię w jacuzzi łatwiej zadbasz o wodę 

Aby osprzęt wanny nie odmówił posłuszeństwa, należy zadbać o to, aby woda nie była zbyt twarda. Do kontrolowania tego parametru służą specjalne testery. Jeśli okaże się, że jej twardość wykracza poza normę, oznacza to konieczność sięgnięcia po specjalne preparaty z kategorii chemii do spa – w przeciwnym razie może dojść chociażby do uszkodzenia filtra. 

Stabilizacja twardości wody za pomocą odpowiednich środków chemicznych może okazać się konieczna jeśli wodę nalewamy ze studni, albo woda wodociągowa jest bardzo twarda. Przy mierzonej twardości węglanowej większej niż 150 mg (CaCO2) mogą się odkładać niepożądane związki wapnia w wannie, filtrze, wymienniku ciepła i orurowaniu. Wysoka temperatura wody także temu sprzyja.

Specjalistyczne środki do jacuzzi – a dokładniej stabilizatory twardości – pomagają zapobiegać osadzaniu się kamienia na elementach wanny spa. Oprócz ich stosowania, konieczne jest także regularne weryfikowanie poziomu pH – jeśli będzie on zbyt wysoki lub za niski należy dodać odpowiedni preparat.

Jaka jest twardość wody w naszym kranie możemy samodzielnie zbadać. Najlepiej wykonać pomiar testerem paskowym albo tabletkowym.

Prawidłowe pH w jacuzzi - jakimi środkami regulujemy pH wody w spa?

Odczyn pH w wannie SPA powinien być sprawdzany regularnie raz w tygodniu. Najlepiej robić to testerem basenowym albo testerem do wody w spa (np. Tester pH/Tlen). Prawidłowy zakres pH dla wody w wannie spa mieści się między 7,0 a 7,4. W tym zakresie woda jest najbardziej przyjazna dla skóry i oczu. Poszczególne preparaty działają najskuteczniej. Równowagę wody w spa osiągniemy dodając odpowiednią chemię do jacuzzi - środek ph Minus lub ph Plus.

Skuteczne specyfiki do kompleksowej pielęgnacji jacuzzi wybierzesz spośród naszego bogatego asortymentu – postaw na wydajne i sprawdzone preparaty!