Chemia do spa

Siatka
Lista

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-18 z 23 pozycji

Aktywne filtry

HTH SPA Przeciwosadowy 1l

Płynny środek do wanny spa ograniczający osadzanie się zanieczyszczeń oraz kamienia. Przeciwosadowy środek HTH przeznaczony do stosowania w wannach SPA - nie przebarwia wody. redukuje osady z kamienia  nie wpływa na wartość pH wody nie zawiera fosforanów 1 litr

HTH SPA Antymus 1l

Płyn zapobiegający powstawania piany w SPA i wannach z hydromasażem. działa zaraz po dodaniu eliminuje pianę oraz zmniejsza osad z mydlin 1 litr
130,20 zł
magazyn zewnętrzny
View Detail

Chemia do spa – produkty do kompleksowej pielęgnacji wody i wanny

Kąpiel w jacuzzi to znakomity sposób na relaks. Tego typu wanny, które są często umieszczane także w ogrodach, wymagają regularnej i starannej pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza wody – ze względu na swoją temperaturę jest środowiskiem sprzyjającym mnożeniu się bakterii i mikroorganizmów. W naszej ofercie znajduje się skuteczna i wydajna chemia do jacuzzi i spa. Dzięki tym produktom można utrzymać je w perfekcyjnym stanie i w idealnej czystości. 

Preparaty do utrzymania higieny w jacuzzi

Dezynfekcja wody i czyszczenie elementów jacuzzi przekładają się na bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieli. Proponujemy chemię do spa, które szybko usunie groźne mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Służą do tego

  • aktywny tlen do spa – mimo, że niektóre wanny spa wyposażone są w lampę uv i ozonator, to i tak dodatkowa dezynfekcja jest konieczna. Preparaty, takie aktywny tlen do jacuzzi, mają neutralne pH, nie odbarwiają ścian wanny oraz nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Ponadto szybko utleniają zanieczyszczenia i zabijają niebezpieczne mikroorganizmy. Aby zwiększyć ich skuteczność, można stosować aktywatory eliminujące problem glonów. Aktywator wzmacnia i przedłuża działanie dezynfekcyjne aktywnego tlenu. Jeśli wanna spa nie jest używana przez jakiś czas to obecność w wodzie aktywatora zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.
  • środki z chlorem w składzie – dzięki nim pozostałe specyfiki do dezynfekcji działają efektywniej, a woda jest pozbawiona bakterii.  Silnie dezynfekuje i usuwa mikroorganizmu namnażające się w wodzie. Chlor specjalnie opracowany dla wanien spa ma ograniczony zapach i już po kwadransie jest mało wyczuwalny. 
  • detergenty do spa - przeznaczone do czyszczenia dysz, rur i filtrów jacuzzi oraz do usuwania tłustych zabrudzeń ze ścian wanny.

Oferowana przez nas chemia do spa, pozwala cieszyć się kąpielami w czystej w wodzie i w wannie, w której nie rozwijają się bakterie czy grzyby.

Niezbędne środki do spa i jacuzzi

Aby osprzęt wanny nie odmówił posłuszeństwa, należy zadbać o to, aby woda nie była zbyt twarda. Do kontrolowania tego parametru służą specjalne testery. Jeśli okaże się, że jej twardość wykracza poza normę, oznacza to konieczność sięgnięcia po specjalne preparaty z kategorii chemii do spa – w przeciwnym razie może dojść chociażby do uszkodzenia filtra. 

Stabilizacja twardości wody za pomocą odpowiednich środków chemicznych może okazać się konieczna jeśli wodę nalewamy ze studni, albo woda wodociągowa jest bardzo twarda. Przy mierzonej twardości węglanowej większej niż 150 mg (CaCO2) mogą się odkładać niepożądane związki wapnia w wannie, filtrze, wymienniku ciepła i orurowaniu. Wysoka temperatura wody także temu sprzyja.

Chemia do jacuzzi – a dokładniej stabilizatory twardości – zapobiegają osadzaniu się kamienia na elementach wanny spa. Konieczne jest także regularne weryfikowanie poziomu pH – jeśli będzie on zbyt wysoki lub za niski należy zastosować odpowiedni preparat. Takie produkty do korygowania parametrów wody są również dostępne w naszej ofercie.

Jaka jest twardość wody dowiemy się od miejscowej stacji wodociągowej, albo możemy samodzielnie wykonać pomiar testerem.

Równowaga, czyli prawidłowe pH w jacuzzi - jaką chemię zastosować?

Odczyn pH w wannie SPA powinien być sprawdzany regularnie raz w tygodniu. Najlepiej robić to testerem basenowym albo testerem do wody w spa (np. Bayroklar Tester). Prawidłowy zakres pH dla wody w wannie spa mieści się między 7,0 a 7,4. W tym zakresie woda jest najbardziej przyjazna dla skóry i oczu. Poszczególne preparaty działają najskuteczniej. Równowagę wody w spa osiągniemy dodając odpowiednią chemię do jacuzzi - środek ph Minus lub ph Plus.

Skuteczne specyfiki do kompleksowej pielęgnacji jacuzzi wybierzesz spośród naszego bogatego asortymentu – postaw na wydajne i sprawdzone preparaty!