Ogrzewanie basenu

Kąpiel w lodowatej wodzie to żadna przyjemność – także wtedy, gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Aby zapewnić komfort termiczny w basenie, wystarczy zamontować odpowiedni system ogrzewania do basenu. Składają się na niego urządzenia, które szybko podgrzewają wodę. Woda staje się dzięki nim cieplejsza o kilka stopni Celsjusza, a pływanie czy kąpiel mogą trwać długo i nie skończą się gęsią skórką.

Aktywne filtry

Ogrzewanie basenu ogrodowego – ciepła woda przez cały sezon

Proponujemy rozwiązania dla wszystkich tych, którzy oczekują, że woda w ich basenie kąpielowym szybko się nagrzeje i nie będzie to związane z generowaniem dużych kosztów. W naszym asortymencie znajdziesz:

  • pompy ciepła do basenu – urządzenia te są wyposażone w technologię, dzięki której ich eksploatacja jest wyjątkowo ekonomiczna. Absorbują one ciepło z powietrza, a następnie przekazują je do wody. Ponadto zastosowano w nich mechanizm, który zwiększa ich efektywność. Sprawia to, że mają one niski pobór energii, a jednocześnie mogą podgrzać wodę nawet do 30 °C. Oprócz tego są ciche i nie przeszkadzają podczas relaksu w wodzie
  • solary basenowe – są to panele, które do podwyższenia temperatury wody wykorzystują promienie słoneczne. Ich działanie nie jest związane z ponoszenie wydatków, gdyż do działania wykorzystują darmowe źródło energii. Aby zwiększyć ich wydajność, zaleca się ich montaż jak najbliżej zbiornika.

Sprawdzone sposoby na podgrzewanie wody w basenie

Komfort termiczny podczas kąpieli i pływania można zapewnić, stawiając na grzałki elektryczne do basenu. Tego typu ogrzewanie jest znane od lat i ciągle cieszy się ogromną popularnością. Wpływa na to ich atrakcyjna cena i możliwość szybkiego podgrzania wody. Mimo że ich użytkowanie nie jest tak przyjazne dla portfela jak eksploatacja pompy ciepła czy solarów basenowych, to są często montowane w zbiornikach także ze względu na łatwą instalację. Zwróć też uwagę na odpowiedni basenowy wymiennik ciepła

Polski klimat nie zawsze sprzyja kąpielom pod gołym niebem. Jednak wybierając ogrzewanie do basenu, można zdecydowanie dłużej cieszyć się przyjemną temperaturą wody. Nawet wtedy, gdy lato nie jest upalne, to dzięki nowoczesnym technologiom woda będzie sprzyjała zabawie i kąpielom.