Filtruj według

Marka

Marka

Chlor w proszku

Siatka
Lista

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

HTH Szokowy - chlor szok w proszku

Szybko rozpuszczalny chlor w formie drobnego granulatu. Chlor szokowy przyczynia się do szybkiej dezynfekcji, uzdatniania zieloną lub mętną wodę w niecce basenowej. HTH - chlor szokowy podchloryn wapnia
139,00 zł
wysyłka 24-48 h
View Detail

Chlor w proszku do basenu szybko i skutecznie dezynfekuje wodę. Dzięki temu, że rozpuszcza się niemal natychmiast w wodzie, bardzo dobrze oczyszcza basen z zanieczyszczeń, glonów i bakterii. To jeden z podstawowych typów chloru używany w szokowym chlorowaniu.

Szokowa dezynfekcja skutecznie odkaża wodę w basenie. Używaj szybki chlor zawsze, gdy masz problem z zieloną wodą lub gdy woda robi się mętna. Na czym polega działanie chloru do basenu? Jak stosować chlor w granulkach? Jaki produkt polecamy? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Jak działa chlor w proszku w wodzie basenowej?

Jego działanie oparte jest na zasadzie gwałtownej dezynfekcji dużej objętości wody w krótkim czasie. Produkt typu chlorszok działa natychmiastowo na substancje, które mają negatywny wpływ na kondycję wody. Dodane do wody granulki opadają na dno i rozpuszczają się bardzo szybko. Od razu rozpoczyna się proces uzdatniania. To bardzo ułatwia rozprzestrzenianie się aktywnego chloru po całym basenie. Po użyciu chloru w granulkach woda jest krystalicznie czysta, pozbawiona osadów oraz bakterii. Dzięki temu kąpiel w basenie jest bezpieczna i komfortowa.

Jak stosować chlor w granulkach?

  • Zapoznaj się z zasadami stosowania na opakowaniu. Zawsze odmierzaj odpowiednią ilość produktu, aby działał skutecznie. Zbyt mała porcja chloru nie oczyści wody, a zbyt duża ją zakwasi.
  • Wysyp równomiernie odmierzoną ilość chloru na powierzchnię basenu, by mógł rozpuścić się w całym zbiorniku. Innym sposobem jest zastosowanie chloru blisko dyszy wlotowej, która równomiernie rozproszy granulki w wodzie i umożliwi im skuteczne działanie. Możesz także rozrobić produkt w wiadrze wypełnionym wodą i taki roztwór wlać do basenu.
  • Regularnie sprawdzaj poziom chloru w basenie, aby kąpiele były bezpieczne, a woda czysta i przefiltrowana. 

Chlor w granulkach od Bayrol

Do szokowej dezynfekcji basenu polecamy chlor w granulkach od Bayrol dostępny w trzech wariantach. Wybierz jedną z trzech wielkości opakowań: 1 kg, 5 kg lub 10 kg, by dobrać je do swoich potrzeb.

Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu poziomu chloru w basenie oraz o oczyszczaniu wody dla bezpieczeństwa kąpiących się. Nie zapomnij również o pozostałych produktach do uzdatniania wody, np. o płynie przeciw glonom

W celu nabycia dodatkowych informacji dotyczących oferty lub utrzymania basenu, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz

Sprawdź także jaka chemia do basenu występuje w naszej ofercie!