Filtruj według

Marka

Marka

Chlor w proszku

Chlor w proszku do basenu szybko i skutecznie dezynfekuje wodę. Dzięki temu, że rozpuszcza się niemal natychmiast w wodzie, bardzo dobrze oczyszcza basen z zanieczyszczeń, glonów i bakterii. To jeden z podstawowych typów chloru używany w szokowym chlorowaniu.

Działanie chloru w proszku oparte jest na zasadzie gwałtownej dezynfekcji dużej objętości wody w krótkim czasie. Produkt typu chlorszok działa natychmiastowo na substancje, które mają negatywny wpływ na kondycję wody. Dodane do wody granulki opadają na dno i rozpuszczają się bardzo szybko. Od razu rozpoczyna się proces uzdatniania. To bardzo ułatwia rozprzestrzenianie się aktywnego chloru po całym basenie. Po użyciu chloru w granulkach woda jest krystalicznie czysta, pozbawiona osadów oraz bakterii. Dzięki temu kąpiel w basenie jest bezpieczna i komfortowa.

Aktywne filtry

Kiedy stosować chlor w granulkach?

Chlor proszkowy stosuj zawsze, gdy potrzebujesz szybkiej reakcji. Można to robić raz w tygodniu, aby zapobiegać rozwojowi mętności albo wtedy, gdy jest jakiś kłopot z wodą - zrobiła się zielona, mętna lub po intensywnym użytkowaniu basenu. Warto pamiętać, że zastosowanie szybko rozpuszczalnego chloru zapobiega powstawaniu glonów. Dodawanie wieczorem po kąpieli wydaje się być najlepszą receptą na dobre chlorowanie.

Chlor w proszku często stosowany jest do szokowania chlorowego właśnie ze względu na swoją szybkość działania. Regularnie sprawdzaj poziom chloru w basenie, aby kąpiele były bezpieczne, a woda czysta i przefiltrowana. Przed zastosowaniem warto zadbać o regulację pH. Bez tego stosowanie niektórych produktów mija się z celem! Nie zapomnij również o pozostałych produktach do uzdatniania wody, np. o płynie przeciw glonom.

Dichlor czy podchloryn wapnia

Podchloryn wapnia - dostępny w postaci granulek zawiera od 60 do 70% dostępnego chloru (efektywna zawartość chloru). Ponieważ składa się z wapnia, ciągłe jego stosowanie zwiększy z czasem poziom twardości wody, co może mieć wpływ na powierzchnię basenu. Sporadyczne używanie tego skutecznego środka nie powinno negatywnie wpływać na poziom twiardości czy pH wody.

Dichloroizocyjanuran sodu określany często jako Dichlor - dostępny również w postaci granulek, czasami tabletek. Zwykle zawiera około 50-60% dostępnego chloru. Ta forma chloru zawiera również kwas cyjanurowy lub „stabilizator”, który "chroni" chlor przed rozpadem spowodowanym silnym nasłonecznieniem. Ten rodzaj środka jest bardzo skuteczny przy wysokich temperaturach wody, dlatego często polecany jest do dezynfekcji wody w SPA. Długotrwałe stosowanie dichloroizocyjanuranu sodu będzie stale zwiększać poziom kwasu cyjanurowego w wodzie, który może potencjalnie wzrosnąć do zbyt wysokiego poziomu i spowodować „blokadę chloru”, przez co hamuje on zdolność skutecznego działania chloru.

Czy chlor w proszku należy rozpuszczać przed dodaniem czy nie?

Jak stosować chlor w granulkach? Granulat lub proszek z chlorem zazwyczaj można dodawać bezpośrednio do wody rozsypując na dużej powierzchni basenu. Dzięki temu proszek gwałtownie zdezynfekuje wodę na dużej powierzchni. Zdarza się, że czasami producent zaleca wstępne rozpuszczenie proszku w wiaderku z wodą i dodawanie go w takiej postaci do basenu.

Chlor w proszku do jacuzzi

Najlepszą formą chloru w wannie spa jest właśnie chlor w proszku. Niewielkie dawki dają dużą skuteczność i tym samym można uniknąć zapachu chloru spowodowanego przedozowaniem. Ze względu na swój skład Chlorifix jest najbardziej skuteczny.