Testery ręczne do basenu - prawidłowo kontroluj wodę w basenie

Testery ręczne

Testery ręczne do basenu to niezbędne akcesoria, dzięki którym wodę w zbiorniku w doskonałej formie przez cały sezon. Kontrola parametrów wody związanych z obecnością chloru czy poziomem pH jest niezwykle ważna. Wpływa na stan niecki basenowej, komfort kąpieli, a także skórę kąpiących się. Sprawdź propozycje sklepu chemiabasenowa.pl odnośnie ręcznych testerów wody basenowej.

Aktywne filtry

Do czego potrzebny jest tester ręczny w basenie

Tester ręczny wody basenowej jest potrzebny do szybkiego i łatwego mierzenia poziomu najważniejszych parametrów wody. Najczęściej mierzone parametry to: chlor wolny, brom, twardości wody, alkaliczności wody, poziomu pH wody. Jakość wody i odpowiednie wartości powyższych parametrów wpływają na stan niecki jej wyposażenia i, co najważniejsze, skóry i śluzówki osób kąpiących. Na przykład zbyt duża ilość chloru w wodzie przyczynia się do rdzewienia metalowych elementów w basenie, podrażnień skórnych oraz oczu, uszkodzenia folii. Zbyt mało chloru w wodzie jest źródłem mętnienia wody oraz rozwoju bakterii.

W celu utrzymania prawidłowego poziomu chloru w wodzie i zastosowania niezbędnej dezynfekcji musimy wykonywać regularne pomiary. Zbyt niskie parametry uzupełniamy odpowiednią ilością chemii basenowej. W naszym sklepie zebraliśmy różnego rodzaju testery ręczne do stosowania pomiarów parametrów basenowych. Warto pamiętać, że klasyczny pooltester ręczny daje przybliżony pomiar. Ale dokładność jest na tyle wystarczająca, aby prawidłowo zadbać o basen.

Testery paskowe

Testery ręczne paskowe służą do szybkiej i bezbłędnej analizy poziomu chloru, bromu i alkaliczności. Jednym z nich jest tester paskowy Palintest, przy pomocy którego sprawdzisz również twardość wody. Wystarczy, że zanurzysz pasek lakmusowy w wodzie, porównasz ze skalą i odczytasz wynik. Bayrol proponuje Quicktest pH do pomiaru odczynu pH wody oraz poziomu chloru. Badanie jest szybkie i polega na odczytaniu wyniku z paska. Dzięki produktowi Bayrol dowiesz się również, jaki jest poziom alkaliczności wody.

Testery ręczne na tabletki

Testery tabletkowe do basenu są bardzo popularne na rynku i warto podkreślić, że są one również dokładniejsze od testerów paseczkowych. Koszt tabletek do testera jest bardzo niewielki. Łatwo można je przechowywać, a ich data przydatności bardzo długa. Niektóre firmy oferują także testery kropelkowe, których pomiar w gruncie rzeczy nie różni się od tabletkowych. Jednak wielu klientów wskazuje, że używanie tabletek pomiarowych jest praktyczniejsze niż tabletek. Testery ręczne do basenu to obowiązkowe wyposażenie każdego basenu! Nawet jeśli posiadasz stację dozującą czy fotometr to tester ręczny powinien być zawsze na wyposażeniu. Łatwo można go użyć w razie awarii.