Testery ręczne do basenu | Testery wody basenowej | ChemiaBasenowa.pl

Testery ręczne

Siatka
Lista

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Testery ręczne do basenu

Testery ręczne do basenu to niezbędne akcesoria, dzięki którym utrzymasz zbiornik w doskonałej formie przez cały sezon. Kontrola parametrów wody związanych z obecnością chloru czy poziomem pH jest niezwykle ważna. Wpływa na stan niecki basenowej, komfort kąpieli, a także skórę kąpiących się.

Sprawdź nasze propozycje ręcznych testerów wody basenowej.

Tester wody – do czego jest potrzebny?

Tester wody jest potrzebny do mierzenia:

  • poziomu chloru wolnego czy bromu
  • twardości wody
  • alkaliczności wody
  • poziomu pH wody

Jakość wody i odpowiednie wartości powyższych parametrów wpływają na stan niecki oraz skóry i śluzówki. 

Na przykład zbyt duża ilość chloru w wodzie przyczynia się do rdzewienia metalowych elementów w basenie, podrażnień skórnych oraz oczu, uszkodzenia folii. Zbyt mało chloru w wodzie jest źródłem mętnienia wody oraz rozwoju bakterii. 

W celu utrzymania prawidłowego poziomu chloru w wodzie i zastosowania niezbędnej dezynfekcji, polecamy produkty do szokowego chlorowania

Podobnie sprawa ma się z odpowiednim poziomem pH wody. Wysokie (czyli zasadowe) pH podrażnia błony śluzowe i wysusza skórę, natomiast niski (czyli kwaśny) odczyn może powodować korozję elementów wykonanych z metalu. 

W utrzymaniu właściwego poziomu pH pomogą środki typu pH plus i pH minus, które oczywiście oferujemy w sklepie. 

Testery wody – rodzaje

W naszym sklepie zebraliśmy również różnego rodzaju testery ręczne do stosowania pomiarów parametrów basenowych. 

Testery ręczne paskowe

Testery ręczne paskowe służą do szybkiej i bezbłędnej analizy poziomu chloru, bromu i alkaliczności.

Jednym z nich jest tester paskowy Palintest, przy pomocy którego sprawdzisz również twardość wody. Wystarczy, że zanurzysz pasek lakmusowy w wodzie, porównasz ze skalą i odczytasz wynik.

Bayrol proponuje Quicktest pH do pomiaru odczynu pH wody oraz poziomu chloru. Badanie jest szybkie, również polega na odczytaniu wyniku z paska. Dzięki produktowi Bayrol dowiesz się również, jaki jest poziom alkaliczności wody.

Testery ręczne w tabletkach

Posiadamy w ofercie także testery ręczne w tabletkach DPD1 Rapid od Lovibond do badania poziomu wolnego chloru w wodzie basenowej. Za pomocą produktów w tabletkach od tego producenta skontrolujesz również poziom aktywnego tlenu w wodzie, a także poziomu pH. 

Testery ręczne a stan wody basenowej

Badanie stanu wody w basenie za pomocą ręcznych testerów jest koniecznością. Wpływa na stan zbiornika, wody, a także skóry i śluzówki po kąpieli. Zbyt wysokich lub zbyt niskich pomiarów nie należy bagatelizować!

Stosowanie testerów w celu ustalenia parametrów wody powinno odbywać się regularnie, a w przypadku zmian parametrów powinna zostać użyta odpowiednia chemia do basenu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak utrzymywać basen i wodę w doskonałej formie, zapraszamy do lektury naszego poradnika, a w przypadku pytań dotyczących asortymentu, kierujemy do formularza kontaktowego