Aktywny tlen do basenu - środki bezchlorowe - chemiabasenowa.pl

Aktywny tlen

Aktywny tlen do basenu to metoda dezynfekcji wody w basenie. Stosowanie aktywnego tlenu jest alternatywą dla stosowania chloru w basenie. Poszukujesz sposobu na pielęgnację przydomowego basenu bez użycia chloru? Dzięki antyseptycznemu działaniu tlenu woda pozostaje klarowna i nie generuje osadów - jest oczyszczona z bakterii, wirusów czy glonów. Kąpiele w regularnie dezynfekowanym basenie nie powodują alergii i nie wpływają negatywnie na stan włosów i skóry. Aktywny tlen nie wydziela zapachu jak to jest w przypadku preparatów chlorowych czy bromu. 

Aktywne filtry

Osoby uczulone na chlor lub posiadające wrażliwą skórę cenią sobie niechlorowaną wodę. W przypadku cery delikatnej lub skłonnej do alergii, polecamy stosowanie tlenu aktywnego do odkażania wody w basenie.

Środki do basenu dla osób uczulonych na chlor

Metoda dezynfekcji wody aktywnym tlenem skierowana jest do wszystkich, którzy szukają alternatywnych metod oczyszczania wody. Aktywny tlen do basenu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ze skórą wrażliwą oraz dla uczulonych na związki chlorowe. Odpowiednio dobrane dawki preparatów z aktywnym tlenem skutecznie dezynfekują wodę i usuwają bakterie i wirusy. Zalecany jest on do użytku wyłącznie w basenach prywatnych.

Czy warto używać aktywny tlen w basenie?

Poznaj atuty tego środka stosowanego w basenach prywatnych:

  • tlen aktywny jest bezwonny (w przeciwieństwie do chloru, którego specyficzny, ostry zapach często wyczuwamy na publicznych kąpieliskach),
  • zastosowanie tlenu w basenie nie powoduje swędzenia skóry ani alergii – jest bezpieczny dla cery,
  • tlen aktywny wraz z zestawem filtrującym skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń i bakterii, a także usuwa osady.

Przeczytaj więcej o tym jakie są zalety i wady aktywnego tlenu.

Skoro ten środek ma tyle zalet to co z wadami? Przede wszystkim nie nadaje się do stosowania w obiektach publicznych. Jego działanie jest łagodniejsze od chloru. Kolejna wada tego środka to brak skutecznej dezynfekcji w temperaturach powyżej 28 st. C. Prawdopodobnie z tego powodu stosowanie w wannach spa musi być i tak dodatkowo wspomagane okresowym chlorowaniem wody... 

Stosowanie aktywnego tlenu w praktyce

Stosuj aktywny tlen wraz z dużym zestawem filtrującym, by wzmocnić jego działanie. Woda basenowa pozbawiona zanieczyszczeń i bakterii pozostaje przyjazna skórze. W wodzie oczyszczonej tlenem możesz bezpiecznie kąpać się już krótko po zwiększonej dezynfekcji.

Aktywny tlen najlepiej sprawdza się w prywatnych małych zbiornikach wodnych oraz w ogrodowych wannach spa. Możesz wybrać aktywny tlen w saszetkach lub w płynie.