Skimmery

Własny basen to nie tylko źródło niewyczerpanej przyjemności, ale także obowiązki. Właściciel przydomowej atrakcji musi dbać o czystość niecki i wypełniającej ją wody. Do tego celu służą między innymi skimmery do basenu. Jaki skimmer będzie najlepszy do Twojego basenu? Czy na pewno jest niezbędny na wyposażeniu? Przeczytaj nasz tekst i zapoznaj się z pełną ofertą skimmerów, by wybrać swój model.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
mały skimmer do basenów foliowanych i poliestrowych niewielkie wymiary w komplecie dysza napływowa z uszczelkami do basenów foliowanych i poliestrowych przyłącze 1,5" GW lub 32/38 mm
273,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Skimmery do basenu – do czego są potrzebne?

Skimmer do basenu koniecznie powinien znaleźć się w Twoim koszyku, jeśli masz basen ogrodowy. Skimmer basenowy to filtr wody, który utrzymując się na jej powierzchni, zbiera zanieczyszczenia. 

To typ filtra zbierającego większe zabrudzenia, na przykład liście opadłe z drzew, gałązki, owady itp. Jest to mały produkt, który dzięki temu, że znajduje się na powierzchni, wstępnie wyłapuje największe zanieczyszczenia i odciąża pracę głównego filtra. 

Dzięki pracy skimmera unikasz zapychania filtra w głównej pompie filtrującej. Dzięki temu pompa działa bez zakłóceń, a Ty nie martwisz się ewentualną naprawą lub wymianą.

Pozbywanie się dużych zabrudzeń dzięki skimmerowi sprawia, że główny filtr może zająć się mniejszymi i trudniejszymi do wyłapania drobnoustrojami, piaskiem, naskórkiem czy drobinkami kosmetyków. 

Regularnie i dokładnie oczyszczana woda basenowa jest gwarancją higienicznej i przyjemnej kąpieli. Co więcej, usuwanie zanieczyszczeń wpływa korzystnie na stan samej niecki.

Podsumowując:

  • skimmer basenowy wstępnie (przed pompą) oczyszcza wodę basenową, usuwając z niej duże zabrudzenia,
  • skimmer odciąża pompę, która służy do filtrowania wody z niewielkimi zanieczyszczeniami i w przypadku kontaktu z liśćmi czy gałązkami może się zapchać,
  • dzięki skimmerowi zasysającemu wodę kąpiel jest bardziej komfortowa i higieniczna.

Jaki skimmer basenowy wybrać?

Skimmery basenowe dostępne w naszej ofercie to skimmery mocowane do ściany basenu rozporowego lub zbiornika z dmuchanym kołnierzem. Oba rodzaje są kompatybilne z basenami typu Best Way Intex. Dlatego też wybierz skimmer basenowy, który będzie przeznaczony do Twojego basenu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu rączki skimmera ten będzie stabilnie zamocowany na ścianie basenu. 

Produkt ma regulację, która sprawia, że możesz kontrolować głębokość zanurzenia tego powierzchniowego filtra. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o ofercie skimmerów i pozostałych produktach, użyj formularza kontaktowego i napisz do nas wiadomość. Z przyjemnością odpowiemy i doradzimy w zakupach.