Filtruj według

Marka

Marka

Koagulanty do basenu - klarowanie wody - chemiabasenowa.pl

Koagulanty

Koagulant do basenu używane jest w celu pozbycia się mętności i zawiesin organicznych i nieorganicznych z wody. Powoduje szybszą krystalizację wody. Środki te wspomagają proces filtracji wody basenowej poprzez formowanie zanieczyszczeń w większe cząsteczki - tzw. kłaczki (flocks). Dzięki temu zabiegowi, filtr basenowy bez problemu pochłania sklejone zanieczyszczenia, a woda pozostaje klarowna i czysta. Koagulant powinien być stosowany jako część regularnej pielęgnacji basenu. Niekiedy może posłużyć jako środek ratunkowy w przypadku nagłego zanieczyszczenia basenu. Koagulant do basenu często jest również określany jako flokulant, flock, flok, klaryfikator

Aktywne filtry

Bayrol Protect & Shine 2-litrowa butelka z miarką Formuła 2w1 - klaruje wodę oraz czyści ściany basenu na linii wody Zapobiega osadzaniu się brudu na linii wody
116,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
Bayrol Quickflock Automatic Plus Opakowanie 20 kg Do automatycznego dozowania w basenach prywatnych Zapobiega powstawaniu glonów Utrzymuje krystalicznie czystą wodę Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
390,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
Bayrol Quickflock Liquid Opakowanie 20 kg Płynny koagulant do automatycznego dozowania na basenach i pływalniach Ogranicza wzrost chloru związanego Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
196,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
BWT Benamin Flock Flussig Wydajne i duże opakowanie 20kg Do strącania drobnych zanieczyszczeń i zawiesin koloidalnych w basenie Ten produkt wysyłany jest wyłącznie na palecie firmą kurierską RABEN.
428,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail

Jeśli posiadasz zestaw filtrujący z filtrem kartuszowym, papierowym (np. Intex lub Bestway) to odpowiedni będzie środek do klarowania w płynie. Jeśli posiadasz zestaw filtrujący z filtrem piaskowym to możesz użyć środki do klarowania zarówno w płynie jak i w kartuszach.

Flok do filtra piaskowego

Flokulant w filcowych nabojach nadaje się wyłącznie do stosowania w filtrach piaskowych.

Flock w kartuszach (nabojach) przeznaczony jest do ciągłego oczyszczania wody w basenie. Regularne stosowanie flocka w kartuszu przyspiesza oczyszczanie wody i sprawia, że woda jest krystalicznie czysta przez cały czas. Kartusz (poduszeczka) zawiera w sobie środek, który bardzo powoli się uwalnia i rozpoczyna proces pomagający w szybszym oczyszczeniu wody, pozbyciu się z niej niepożądanych substancji, które są idealnie rozpuszczone i przelatują przez filtr piaskowy. Regularne stosowanie klaryfikatora przyczynia się do zmniejszenia zużycia chloru w basenie i poprawy właściwości chemicznych wody.

Jeśli mętność wody w basenie spowodowana została czynnikami organicznymi (rozwój glonów) to stosowanie środków do klarowania wody może nie poprawić jej stanu. W takim przypadku należy przede wszystkim zwiększyć dozowanie środków dezynfekujących wodę (np. chlorem basenowym), a dopiero w dalszej kolejności dodać klaryfikator.

Flok w nabojach filcowych lub żelowych znacząco przyspiesza usuwanie żelaza z wody basenowej. Stosuj go zawsze, gdy masz problem ze zmianą koloru wody zaraz po nalaniu (np. na kolor zielony).

Flokulant w płynie dozowany ręcznie

Flokulanty w płynie powodują lepsze oczyszczanie wody basenowej. Regularne stosowanie flocka w płynie przyspiesza oczyszczanie wody i sprawia, że woda jest krystalicznie czysta. Koagulacja jest procesem pomagającym w szybszym oczyszczeniu wody, pozbyciu się z niej niepożądanych substancji, które są idealnie rozpuszczone i przelatują przez filtr. Zastosowanie środka klarującego może przyczynić się do zmniejszenia zużycia chloru w basenie.

Stosując krystalizator w płynie należy zwrócić uwagę na to do jakiego filtra się on nadaje. Filtry kartuszowe, papierowe wymagają innego środka klarującego aniżeli filtry piaskowe.

Flokulant w płynie dozowany automatycznie

W większych instalacjach basenowych podawanie automatyczne środka do koagulacji to w zasadzie standard. Tego typu środek sprzedawany jest w dużych opakowaniach 20 l i dozowany stale w niewielkich dawkach. W większych basenach prywatnych oraz na basenach publicznych pojawiają się problemy związane z tworzeniem niepożądanych związków chemicznych. Zastosowanie dobrej jakości środka przyczynia się do ograniczenia THM, chloramin, chloroformów itp.