Lista produktów marki Fibalon

FIBALON - producent innowacyjnych wkładów filtrujących z włókien polimerowych

Dzięki wkładom kulkowym Fibalon można ograniczyć zużycie energii oraz zwiększyć wydajność filtracji. Innowacyjność podejścia do tematu filtracji polega na zastąpieniu tradycyjnego wkładu z piasku kwarcowego kuleczkami uformowanymi ze specjalnych włókien polimerowych. Właściwości filtrujące takiego wkładu są zaskakująco dobre! 

Fibalon - innowacyjne podejście do problemu filtracji

Filtracja wody basenowej jest jednym z istotniejszych procesów jakie ciągle odbywają się podczas eksploatacji basenu. Aby zapewnić odpowiednie parametry filtracji należy dbać o jakość i stan wkładu filtrującego, regularnie go oczyszczać i wymieniać. W basenach ogrodowych wymiana powinna być robiona raz na 2-3 sezony.

Podczas prowadzonych badań wśród użytkowników basenów okazało się, że najwięcej problemów podczas eksploatacji basenu sprawia płukanie filtra oraz wymiana piasku na nowy.

Fibalon, z racji tego, że jest materiałem lekkim umożliwia niezwykle łatwą wymianę złoża na nowe. Dosyć już uciążliwego wyciągania piasku ręką z filtra. Kulki Fibalon mają niewielką wagę, która pozwala na podniesienie filtra i wysypanie kulek. Co z utylizacją? Kulki Fibalon powstają z materiału pozyskiwanego z recyclingu. Zatem możemy być spokojni, że nie marnujemy cennych zasobów planety. A stare kulki Fibalon można bezpiecznie wyrzucić do odpadów zmieszanych.

Więcej informacji na stronie polskiego dystrybutora Fibalon.

Siatka
Lista

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry