Termometry do basenu | Termometry basenowe | ChemiaBasenowa.pl

Termometry

Siatka
Lista

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Termometry do wody basenowej

Termometry do wody basenowej przydają się, aby sprawdzać, czy temperatura wody basenowej jest optymalna i czy kąpiel będzie komfortowa. W celu wiarygodnego i wygodnego pomiaru temperatury wody powstały różne rodzaje termometrów. 

Pytanie jednak, jaka jest idealna temperatura wody? Jak ogrzewać wodę basenową? I jakie rodzaje termometrów oferujemy? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Termometry do basenu a idealna temperatura wody 

Kąpiel w zimnym basenie nie jest niczym przyjemnym, nawet jeśli szaleją upały. W tym celu warto zadbać o zapewnienie odpowiedniej temperatury wody. Aby nie przesadzić, należy zaopatrzyć się w termometry do basenu, żeby móc systematycznie sprawdzać, czy woda jest idealna do kąpieli. 

Do ogrzania wody basenowej służą basenowe pompy ciepła i solary, które oczywiście również mamy w naszej ofercie. Podnoszenie temperatury wody z ich pomocą jest szybkie i ekonomiczne. Co ważne, wybraliśmy także ekologiczne rozwiązania, które potrzebują mniej energii do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. 

Idealna temperatura wody w przydomowym basenie powinna wahać się pomiędzy 26 a 30 stopniami Celsjusza. Najlepiej, gdyby osiągała wyższe wartości z tego przedziału. Kąpiel jest wtedy komfortowa, nie powoduje gęsiej skórki ale nie jest też zbyt ciepła.  

Termometry basenowe – rodzaje

W naszej ofercie zebraliśmy różne termometry basenowe. Poznaj ich rodzaje:

  • Okrągły termometr BASIC, który pływa na powierzchni wody, a temperaturę mierzy metalowa wypustka. Ma długość około 20 cm, dzięki czemu odczytując pomiar, poznajesz temperaturę z głębszych obszarów wody, a nie z samej powierzchni. 
  • Klasyczny termometr basenowy o tradycyjnym kształcie. Jest wyposażony w bawełniany sznurek i pływa po powierzchni basenu, mierząc temperaturę. 
  • Solaryczny termometr pływający od Bayrol. Podaje temperaturę w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita.   

Wybór termometru zależy od budżetu, jaki chcesz na niego przeznaczyć. Klasyczny termometr basenowy jest najmniejszym wydatkiem. Solaryczny termometr jest bardziej zaawansowany i wiąże się z nieco większym kosztem, natomiast okrągła propozycja BASIC jest bardziej luksusowym zakupem.

Jeśli zależy Ci nie tylko na wiarygodnym pomiarze temperatury, ale także dodatkowych funkcjach lub designie termometru, wybierz produkty z wyższej półki. A jeżeli potrzebujesz wyłącznie prostego termometru, sięgnij po wersję klasyczną. 

Więcej informacji o utrzymaniu basenu i naszej ofercie poczytasz na eksperckim blogu. Sprawdź naszą ofertę profesjonalnej chemii do basenu, a w razie pytań dotyczących asortymentu, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz