Tabletki pomiarowe do testerów wody basenowej - chemiabasenowa.pl

Tabletki pomiarowe

Tabletki pomiarowe do testerów wody to niezbędne produkty, które umożliwiają skuteczne badanie parametrów wody basenowej. Dostępne są tabletki różnych firm oraz różnych klas. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie odczynniki do badania wody. Inny typ służy do badania ręcznego wody w ręcznym testerze, a inny w fotometrze czy komparatorze. Jeśli masz pytania dotyczące oferty na stronie chemiabasenowa.pl, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz lub telefonicznie.

Aktywne filtry

Tabletki do testera basenowego klasy RAPID 

Najważniejszą cechą tabletek RAPID jest ich błyskawiczny proces pomiaru. Po dodaniu tabletki do próbki wody, rozpuszczanie jest niemal natychmiastowe i zabarwiona woda pozwala na szybki odczyt wyniku. To niezwykle przydatne, jeśli pomiar nie musi być super, a jednocześnie ma byc łatwy do wykonania. Tabletki Rapid są powszechnie stosowane we wszystkich Pooltesterach basenowych typu ręcznego. Użytkownik może liczyć, że wynik z pomiaru tabletkami RAPID jest pewny i powtarzalny. Dzięki precyzyjnie skomponowanym substancjom chemicznym, zapewniają dokładne pomiary parametrów wody, takich jak poziom chloru, pH (odczyn), niekiedy poziom aktywnego tlenu. Łatwy, szybki i dokładny pomiar gwarantuje, że dawkowanie środków chemicznych jest prawidłowe i ma uzasadnienie.

Tabletki do testerów elektronicznych Photometer

Tabletki pomiarowe do fotometrów służą do kontrolowania rozmaitych parametrów wody w basenie, zarówno przydomowym, hotelowym jak i w SPA. Tabletki umieszcza się w zbiorniczku z wodą w elektronicznym testerze wody, dokładnie rozpuszcza i sprawdza odpowiedni parametr. Wykorzystując technologię fotometrii, zapewniają dokładne i niezawodne wyniki pomiarów, które są niezbędne w wielu dziedzinach, takich jak monitoring wody basenów i pływalni.

Tabletki pomiarowe klasy Photometer mogą badać następujące wartości: poziom pH, zawartość chloru wolnego, związanego i całkowitego, zawartość kwasu cyjanurowego, zawartość aktywnego tlenu, poziom alkaliczności wody, zawartość amoniaku, zawartość ozonu, zawartość azotanów, zawartość żelaza, zawartość magnezu, zawartość siarczynów, zawartość nadtlenku wodoru, zawartość chlorków, twardość wody, obecność soli.

Dzięki zbadaniu tych wartości możemy ocenić, czy woda jest bezpieczna i zdatna do użycia. Niewłaściwy, czyli zbyt wysoki lub zbyt niski, poziom pH może powodować podrażnienia skórne czy dyskomfort w okolicy oczu i śluzówki. Odpowiedni poziom chloru czy kwasu cyjanurowego zapewnia też właściwy stan wody, brak rozwijających się mikroorganizmów i czystość basenu. Podobnie w przypadku pozostałych parametrów, których odpowiedni poziom jest istotny, jeśli chcemy utrzymać nieckę basenową w dobrym stanie i zapewnić kąpiącym się bezpieczny relaks.