Najczęściej używanym typem chemii do dezynfekcji wody w wannach spa jest aktywny tlen. Wynika to z faktu, że większość użytkowników chce uniknąć stosowania środków dezynfekujących o intensywnym zapachu jak chlor czy brom.

Dlatego świadomie wybierają chemię o podobnej skuteczności, ale bez zapachu - czyli aktywny tlen do spa.

Warto jednak pamiętać, że bardzo ciepła woda w wannie spa jest idealnym miejscem dla rozwoju różnych mikroorganizmów - bakterii, grzybów czy alg. Podczas intensywnego użytkowania wanny spa przez kilka osób dezynfekcja aktywnym tlenem może okazać się za mało skuteczna.

Pierwsze oznaki takiego stanu to mętna woda, śliskie ściany i przykry zapach wody. Nawet codzienne dawkowanie środków chemicznych nie rozwiązuje problemu. A systemy wspomagające dezynfekcję jak lampy uv czy ozonatory mogą okazać się niewystarczające, aby woda dostatecznie szybko się oczyściła i zregenerowała.

Potrzebne jest bardziej radykalne działanie i skuteczna dezynfekcja wody. Zrobić ją można w zasadzie tylko za pomocą chloru do spa. Jego skuteczność jest potwierdzona w wysokich temperaturach wody, przekraczających 30 st. C!

Chlorowanie wody w wannie spa

Aby uniknąć kłopotów z wodą w wannie spa należy regularnie co kilka dni przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję chlorem. Dlaczego chlorem? Ponieważ chlor ma dużo bardziej skuteczne działanie dezynfekujące od aktywnego tlenu w wodzie o temperaturze 36 st.C.

Gwałtowną - nie oznacza również, że chloru do spa należy stosować ogromną ilość. Po prostu ma być to dawka wyliczona do objętości wody w naszym jacuzzi.

Chlor do spa zadziała szybko i szybko się neutralizuje. Po szokowym chlorowaniu w wodzie nie będzie utrzymywał się charakterystyczny zapach chloru, a woda się oczyści z tego co niechciane - będzie klarowna i czysta.

Warto użyć szybko rozpuszczający się chlor SPA Pure w formule przygotowanej do prywatnych wanien spa. Po przeprowadzeniu chlorowania wody w wannie spa niewielką ilością chloru można bez obaw powrócić do normalnego stosowania aktywnego tlenu.

Jak często chlorować wodę w wannie spa

Chlorowanie wody w jacuzzi należy wykonywać regularnie - np. raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. W pozostałe dni można stosować normalne dawki aktywnego tlenu - tak jak zaleca to producent konkretnego preparatu.

Wzmożoną dezynfekcję chlorem w spa najlepiej zrobić to po intensywnym użytkowaniu.

Jaki chlor do wanny spa

Zalecamy, aby zawsze stosować chlor w proszku lub granulkach do SPA. Rozpuszcza się w wodzie niemal natychmiast i powoduje szybką dezynfekcję we wszystkich zakamarkach wanny spa. Nie ma ryzyka - tak jak w przypadku tabletki - że odbarwi powłokę akrylową w naszym jacuzzi.

Nie zapomnij o innych parametrach wody!

Stosując wszystkie powyższe procedury nie należy zapominać o regularnym sprawdzaniu pH wody. Tylko właściwa równowaga wody da nam prawdziwą przyjemnosć korzystania z prywatnej wanny spa.

Przeczytaj, dlaczego prawidłowy poziom pH to podstawa!

Zalecamy również regularną wymianę wody w swoim spa - raz na 2 lub 3 miesiące.

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW SPA oraz JACUZZI