Regularne wymienianie wody w wannie SPA lub jacuzzi to nieodłączny element pielęgnacji tych urządzeń. Częste zażywanie kąpieli SPA sprawia, że w wodzie gromadzą się bakterie, resztki kosmetyków oraz wiele innych zanieczyszczeń. Pragniemy podkreślić, że nawet regularne stosowanie środków do dezynfekcji wody nie zwalnia z konieczności jej regularnej wymiany.

wymiana wody w wannie spa

Regularna wymiana wody w wannie SPA

Odpowiadając na pytanie - jak często wymieniać wodę w wannie spa możemy krótko odpowiedzieć - co 2 miesiące.

Dla osób bardziej wnikliwych przygotowaliśmy odpowiedź rozbudowaną, z której można wywnioskować, iż nie da się wprost odpowiedzieć - jak często wymieniać wodę w spa. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników – najważniejszymi z nich są pojemność wanny SPA, oraz ilość osób, które z niej korzystają. 

Zalecenia producentów ogrodowych spa opisane są według uniwersalnego schematu do obliczania częstotliwości wymiany wody. 

W pierwszej kolejności należy ustalić objętość wody jaka znajduje się w wannie spa. Następnie powinniśmy oszacować średnią liczbę osób zażywających kąpieli każdego dnia.

Jeśli znamy te dwie wartości wystarczy podstawić je do poniższego wzoru:

Objętość wody w litrach ÷ dzienna liczba osób kąpiących się w basenie ÷ 12 = liczba dni pozostałych do następnej wymiany wody

Uzyskany wynik wskaże optymalną liczbę dni, po upływie których wodę w spa należy wymienić!

Przykład #1: 1230 litrów ÷ 1 osoba dziennie ÷ 12 = 102 dni (około 3 miesiące)

Przykład #2: 1230 litrów ÷ 3 osoby dziennie ÷ 12 = 34 dni (około 1 miesiąc)

O czym pamiętać podczas wymiany wody w SPA

Warto podkreślić, iż opróżnienie wanny SPA z jej zawartości stanowi doskonały pretekst do solidnego wyczyszczenia jej powierzchni oraz elementów wyposażenia. Dlatego też, planując spuszczenie wody warto zaopatrzyć się w preparat Piperwork Cleaner, którym doskonale oczyścimy i zdezynfekujemy wszystkie elementy orurowania i kanaliki w jacuzzi.

Po opróżnieniu wanny spa z wody warto dokładnie oczyścić jej powierzchnię odpowiednim preparatem. Polecamy używać specjalny środek Surface Cleaner, który skutecznie i dokładnie oczyści nieckę z tłuszczu i osadów.

Zadbaj o regularną wymianę wody w wannie SPA

Podsumowując - odpowiedź na pytanie jak często wymieniać wodę w jacuzzi grodowym uzależniona jest od wielkości naszego urządzenia oraz ilość osób, które z niego korzystają. Pamiętajmy, że zbyt częsta wymiana wody nigdy nam nie zaszkodzi, ale zbyt rzadka wymiana wody może doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych bakterii w wodzie.

W tym miejscu warto dodać, że wodę ze spa można wylewać do ogrodu - najlepiej pod drzewa lub na trwawę.

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW SPA oraz JACUZZI