Przede wszystkim zacznijmy od odpowiedzi na pytanie - co to jest chlorszok. To nic innego jak skrót od chlorowania szokowego, czyli silnej i gwałtownej dezynfekcji wody basenowej. O chlorowaniu szokowym wyczerpująco pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów na blogu. W tym wpisie przedstawimy Państwu produkty idealne do przeprowadzenia skutecznej, a zarazem bardzo szybkiej dezynfekcji wody basenowej.

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż produkty przeznaczone do chlorowania szokowego nie konieczne muszą posiadać w swojej nazwie wyrażenia „szok” lub „chlorowanie szokowe”.

Chlor w proszku - chlor w granulkach

Szczególnie polecamy Państwu skuteczny chlor w proszku z serii Chlorifix firmy Bayrol. Ten niemiecki producent chemii basenowej wytwarza preparaty najwyższej jakości wykorzystując do nich chlor w proszku produkowany w Europie. Chlorifix to szybko rozpuszczalny środek przeznaczony do dezynfekcji szokowej, występujący w postaci białych mikro kuleczek (proszek) o dużej zawartości chloru. Dzięki takiej formie jego dozowanie chloru w proszku jest niezwykle proste – wystarczy rozsypać preparat na powierzchni wody. Zapewni to równomierny przebieg procesu chlorowania szokowego i zapobiegnie odbarwieniu folii basenowej. Zdecydowanie jest to najlepszy produkt typu chlor szok dostępny na rynku!

chlor w proszku bayrol

Chlor w tabletkach

Kto poszukuje szybki chlor w tabletkach ten zdecydowanie powinien wybrać produkty do chlorowania szokowego z serii Chloriklar. Ten produkt szubko zadziała i brudna woda w basenie szybko się oczyści. Dzięki swojej wyjątkowej postaci tabletki chloru, tuż po zanurzeniu w wodzie zaczynają musować i gwałtownie uwalniać chlor. Dezynfekcja tabletkami chlorowymi w przypadku środka Chloriklar jest niezastąpiona szczególnie w przypadku gdy w basenie pojawi się zielona woda. Tabletki Chloriklar należy umieszczać w bojkach dozujących lub w koszyku skimmera.

szybki chlor w tabletkach

Chlor wielofunkcyjny

Z kolei tym z Państwa, którzy poszukują rozwiązań optymalnych i wielofunkcyjnych polecamy produkty z serii Chlorilong Ultimate 7. Preparat ten występuje w postaci tabletek chlorowych gwarantujących dwufazową dezynfekcję. Pierwsza faza rozpuszczania zapewnia dezynfekcję typu chlor szok, druga natomiast odpowiedzialna jest za dezynfekcję długotrwałą. Poprzez powolne rozpuszczanie zapewnia utrzymanie stałego poziomu chloru w wodzie basenowej.

Serdecznie polecamy zapoznać się z produktami typu chlor szok marki Bayrol na naszej stronie. 

arrow_upward