O chlorowaniu szokowym wyczerpująco pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów na stronie. W tym wpisie przedstawimy Państwu produkty idealne do przeprowadzenia skutecznej, a zarazem bardzo szybkiej dezynfekcji wody basenowej.

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż produkty przeznaczone do chlorowania szokowego nie konieczne muszą posiadać w swojej nazwie wyrażenia chlor szok do basenu lub chlorowanie szokowe. Szybki proces dezynfekcji uzyskamy po prostu stosując chlor do basenu o szybkim działaniu - bez względu na jego postać.

Chlor w granulkach

Szczególnie polecamy tego typu preparat jeśli z wodą w basenie jest jakiś problem. Jeśli wybierzemy taki rodzaj produktu, który szybko się rozpuszcza i nie wymaga uprzedniego rozrabiania we wiaderku to czynność szokowego chlorowania przeprowadzimy skuteczniej.

Chlorifix to szybko rozpuszczalny środek przeznaczony do dezynfekcji szokowej, występujący w postaci białych mikro kuleczek o dużej zawartości chloru. Dzięki formie granulatu jego dozowanie jest niezwykle proste – wystarczy rozsypać preparat na powierzchni całego basenu. Zapewni to równomierny przebieg procesu chlorowania szokowego i zapobiegnie odbarwieniu folii basenowej. Zdecydowanie jest to najlepszy chlor szok do basenu dostępny na rynku! Ale tutaj uwaga - niektórzy producenci zalecają rozpuszczanie swoich produktów we wiaderku i dopiero potem dodawanie wstępnie rozpuszczonego chloru do wody.

chlor w proszku bayrol

Szybki chlor w tabletkach

Kto poszukuje szybki chlor w tabletkach ten zdecydowanie powinien wybrać Chloriklar. Ten produkt zadziała natychmiast i brudna woda w basenie szybko się oczyści z glonów oraz mętności. Dzięki swojej wyjątkowej postaci tabletki chloru, tuż po zanurzeniu w wodzie zaczynają musować i gwałtownie uwalniać chlor.

Dezynfekcja tabletkami chlorowymi w przypadku tego środka jest niezastąpiona szczególnie w przypadku gdy w basenie pojawi się zielona woda. Tabletki należy umieszczać w bojkach dozujących lub w koszyku skimmera. Szokowanie tymi tabletkami jest niezwykle skuteczne w połączeniu z płynem na glony.

szybki chlor w tabletkach

Chlor wielofunkcyjny

Z kolei tym z Państwa, którzy poszukują rozwiązań optymalnych i wielofunkcyjnych polecamy produkty z serii Chlorilong Ultimate 7. Preparat ten występuje w postaci tabletek chlorowych gwarantujących dwufazową dezynfekcję. Pierwsza faza rozpuszczania zapewnia dezynfekcję typu chlor szok - uwalnia się szybko i podnosi gwałtownie oczyszcza wodę. Druga faza odpowiedzialna jest za dezynfekcję długotrwałą. Poprzez powolne rozpuszczanie zapewnia utrzymanie stałego poziomu chloru w wodzie basenowej.

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW BASENÓW