Wanna SPA to wyjątkowe urządzenie zaprojektowane z myślą o czerpaniu przyjemności i relaksacji podczas kąpieli. Wanna ta ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. Warunkiem przyjemnej kąpieli jest utrzymanie jej w odpowiedniej czystości, o której trzeba pamiętać, gdyż przedłuży to żywotność Twojej wanny. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać wannę w nieskazitelnej czystości.

Przy regularnym stosowaniu tych środków lub akcesoriów do spa, Twoja wanna będzie ja nowa! Oto one:

  • Ręczne odkurzacze do SPA
  • Podbieraki płaskie oraz głębokie
  • Szczotki, gąbki, szmatki lub rękawiczki do czyszczenia
  • Środki do mycia (SpaTime Filter Cleaner, Surface Cleaner, Pipework Cleaner lub HTH czyszczący linię wody oraz czyszczący filtr)

Czym skutecznie odkurzać ogrodową wannę spa?

Ręczne odkurzacze do wanny spa (Spa Vac, Easy Vac, Spa Wand) to inteligentne, bezprzewodowe i niewymagające urządzenia, działające na podstawie praw fizyki. Wykorzystuje ono efekt podciśnienia w celu zasysania brudu z dna niecki basenowej. Sprawiają, że odkurzanie niecki jest znacznie szybsze i prostsze. Ręczne odkurzacze posiadają tyczki teleskopowe, które zapewnią lepszy dostęp do dalszych miejsc w Twoim SPA. Do niektórych odkurzaczy dołączona jest także dodatkowa szczotka, która pomoże z ciężkimi i przyklejonymi do niecki zabrudzeniami.

Co wykorzystać do czyszczenia wanny spa

Podbieraki płaskie i głębokie do SPA umożliwiają szybkie usunięcie owadów, liści czy różnego rodzaju pyłków, które pływają po powierzchni wody. Podbierak posiada specjalną siatkę, na której zatrzymują się zanieczyszczenia. Niektóre modele posiadają także tyczkę teleskopową w zestawie, która usprawnia pracę w większym jacuzzi lub wannie spa.

Przydatnymi akcesoriami do czyszczenia wanny spa będą także szczotki, gąbki, szmatki lub rękawiczki. Szczotka Life Spa Brush ma zaokrąglony kształt, a więc zdecydowanie nada się do wyczyszczenia najmniejszych zakamarków i trudno dostępnych miejsc w Twojej wannie. Dodatkowo posiada gumowe zakończenia, dzięki czemu nie porysuje niecki. Gąbka Magic Foam służy do mycia niecki wanny, mebli ogrodowych, a także zanieczyszczeń, które znajdują się na linii wody. Służy do wielokrotnego użytku. Gąbka Duck Scum to pochłaniacz tłustych zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie. Gąbkę umieszcza się na skimmerze. Jeśli pobrudzi się z jednej strony, wystarczy ją odwrócić. Jej stosowanie może pozbyć się problemu tłustych osadów z Twojego spa. Spa Cover Wipes to niezbędne ściereczki nasączone środkami myjącymi, dzięki którym szybko wyczyścisz pokrywę i nieckę wanny spa. Dodatkowo nabłyszczają mytą powierzchnię. Spa Glove to rękawiczki z mikrofibry, które czyszczą nieckę bez potrzeby dodawania środków chemicznych.

Czym sprawnie umyć spa ogrodowe

SpaTime Filter Cleaner to skuteczny preparat do czyszczenia wkładów filtrujących przystosowanych do wanny SPA. Środek ten zwiększa żywotność wkładu filtrującego oraz znacznie poprawia filtrację wody. Kartusz do wanny spa powinien być czyszczony raz na 4 tygodnie. W przypadku, kiedy wanna jest często użytkowana, należy robić to częściej np. raz na 2/3 tygodnie. Natomiast wymiana filtra powinna nastąpić nie później niż po 6 miesiącach od uruchomienia wanny.

SpaTime Surface Cleaner służy do mycia powierzchni wanny spa lub z hydromasażem. Czyści tłuste i ciemne zabrudzenia, które tworzą się w wodzie poprzez stosowanie kosmetyków – olejków, kremów do opalania itp. Szybko i skutecznie rozpuszcza nagromadzony tłuszcz. Można go stosować do napełnionej wody wanny, ponieważ nie powoduje mętnienia wody.

SpaTime Piperwork Cleaner przeznaczony jest do czyszczenia instalacji wewnętrznej wanny spa. Sprawnie oczyszcza rury i dysze, a także rozpuszcza osady, i zanieczyszczenia, które się w nich znajdują. Udrażniania zatkane kanały, dzięki czemu wanna zaczyna znowu normalnie pracować.

HTH SPA czyszczący linię wody to silnie skoncentrowany preparat o kwaśnym odczynie, dzięki czemu skutecznie rozpuszcza osady wapienne, twardy nalot, zielone i brązowe plamy, a także starsze zanieczyszczenia. Nadaje się zarówno do czyszczenia na wysokości linii wody, jaki i środka niecki.

HTH SPA czyszczący filtr, jak sama nazwa sugeruje - czyści filtry kartuszowe i piaskowe, które są przeznaczone do stosowania w wannie SPA. Oczyszcza filtr ze wszystkich zabrudzeń, a tym samym przedłuża jego żywotność o dobre kilka tygodni.

Aby utrzymać w czystości wannę spa, należy stosować środki do mycia, odkurzacze ręczne bądź podbieraki, które pomogą Ci pozbyć się zanieczyszczeń z wody. Jak widać, istnieje wiele metod, akcesoriów i środków, dzięki którym będziesz mógł utrzymać swoją wannę SPA w perfekcyjnej czystości. Wystarczy, że zajrzysz do naszego poradnika!

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW SPA oraz JACUZZI