Czy na Twojej basenowej pompie ciepła pojawił się zielony lub szary osad? Lamelki nie błyszczą już jak dawniej i całość wygląda dość kiepsko? To dobry czas aby prawidłowo ją oczyścić!

Brudna pompa ciepła to zmniejszona wydajność

Parowniki w basenowych pompach ciepła narażone są na szybkie zabrudzanie. To cienkie aluminiowe blaszki między którymi łatwo gromadzi się kurz, brud i zielony nalot pochodzący z iglaków i innych roślin. Zabrudzenia powodują znaczące obniżenie sprawności pompy ciepła - może być to nawet o kilka procent po jednym sezonie.

Dlatego sprawdzaj regularnie czystość swojej basenowej pompy ciepła.

Jak i czym wyczyścić basenową pompę ciepła

Czyszczenie regularne pompy ciepła pozwala na prawidłową i wydajną pracę urządzenia. Używanie myjki wysokociśnieniowej przy usuwaniu nalotu może uszkodzić blaski parownika w pompie ciepła. Odkształcone blaszki spowodują gorszy przepływ powietrza. Mechaniczne czyszczenie np. szczotką również odpada - blaszki są zbyt delikatne.

GridSoap jest pierwszym na rynku biodegradowalnym detergentem do czyszczenia i konserwacji basenowych pomp ciepła i klimatyzatorów. GridSoap czyści zarówno blaszki parownika jak również tackę oraz odpływ kondensatu. 

czyszczenie pompy ciepła

Sposób użycia GridSoap

  1. Wyłącz zasilanie pompy ciepła;
  2. Spryskaj równomiernie parownik (chłodnicę) w pompie ciepła;
  3. Pozostaw środek na 10 minut;
  4. Spłucz pompę dokładnie wodą;

GridSoap - do czyszczenia pomp ciepła

CIEKAWE PORADY DLA UŻYTKOWNIKÓW BASENÓW