Jak wyczyścić basenową pompę ciepła?

Jak wyczyścić basenową pompę ciepła?

Brudna pompa ciepła

Czy na Twojej basenowej pompie ciepła pojawił się zielony lub szary osad? Lamelki nie błyszczą już jak dawniej i całość wygląda dość kiepsko? To dobry czas aby prawidłowo ją oczyścić!

Zmniejszona wydajność pompy ciepła

Parowniki w pompach ciepła narażone są na szybkie zabrudzanie. To cienkie aluminiowe blaszki między którymi łatwo gromadzi się kurz, brud i zielony nalot pochodzący z iglaków i innych roślin. Zabrudzenia powodują znaczące obniżenie sprawności pompy ciepła - może być to nawet o kilka procent po jednym sezonie.

Dlatego sprawdzaj regularnie czystość swojej basenowej pompy ciepła.

Jak i czym wyczyścić basenową pompę ciepła

Czyszczenie regularne pompy ciepła pozwala na prawidłową i wydajną pracę urządzenia. Używanie myjki wysokociśnieniowej przy usuwaniu nalotu może uszkodzić blaski parownika w pompie ciepła. Odkształcone balszki spowodują gorszy przepływ powietrza. Mechaniczne czyszczenie np. szczotką również odpada - blaszki są zbyt delikatne.

GridSoap jest pierwszym na rynku biodegradowalnym detergentem do czyszczenia i konserwacji basenowych pomp ciepła i klimatyzatorów. GridSoap czyści zarówno blaszki parownika jak również tackę oraz odpływ kondensatu. 

czyszczenie pompy ciepła

Sposób użycia GridSoap

  1. Wyłącz zasilanie pompy ciepła;
  2. Spryskaj równomiernie parownik (chłodnicę) w pompie ciepła;
  3. Pozostaw środek na 10 minut;
  4. Spłucz pompę dokładnie wodą;

GridSoap - do czyszczenia pomp ciepła