• Pakiet

Zestaw chemii do basenu ogrodowego 48000 litrów

128010

Chemia basenowa w zestawie dla basenu ogrodowego o pojemności 48000 litrów. Zestaw chemii basenowej.

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

Zestaw chemii basenowej - basen stały 48000 litrów

Kupując w zestawie oszczędzasz i masz pewność, że kupujesz to co potrzebne! Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój basen będzie prawidłowo utrzymany kup ten zestaw niezbędnych produktów!

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

  • 1x Tester paskowy Palintest
  • 3x pH-Minus 6 kg (36 saszetki po 500g)
  • 1x Chloriklar 5 kg (tabletki po 20g)
  • 1x Chlorilong 200 1 kg (5 tabletek)
  • 1x Desalgine 3 l
  • 1x Superflock Plus 1 kg (8 kartuszy)

Komplet wystarczy na start i pierwszy miesiąc użytkowania. Zestaw przeznaczony dla basenów wyposażonych w filtr piaskowy.

Jaka chemia basenowa jest potrzebna do basenu

Dowiedz się jak wykonać najważniejsze czynności związane z dozowaniem chemii basenowej. To cztery podstawowe kroki - badanie pH i jego obniżanie; dezynfekcja chlorem lub aktywnym tlenem; zapobieganie glonom; klarowanie wody. Omijając jeden z tych czterech kroków możesz łatwo doprowadzić do problemów z wodą basenową.

Jeżeli jesteś posiadaczem basenu od niedawna to zachęcamy do zapoznania się z poradami praktycznymi .

Chemia basenowa w zestawie

Tester paskowy do basenu Palintest

Służy do szybkiej kontroli wody w basenie. Na papierku można odczytać wartość: ph, wolny chlor, całkowity chlor, alkaliczność, twardość całkowitą. W opakowaniu jest 50 pasków testowych.

pH - Minus

Środek służący do obniżania wartości pH wody w basenie. Utrzymywanie optymalnego zakresu pH 7,0 - 7,4 zagwarantuje skuteczne działanie pozostałych środków chemicznych, zminimalizuje podrażnienia oczu i skóry oraz zmniejszy problem z odkładaniem się osadów wapnia. Produkt pH-Minus Bayrol jest jednym z częściej używanych środków, gdyż pH wody w basenie ma naturalną tendencję do wzrastania.

Chloriklar

Chloriklar jest środkiem do szokowej dezynfekcji wody basenowej z efektem klarowania wody. Występuje w postaci małych tabletek o wadze 20 g, które ulegają szybkiemu rozpuszczeniu. Tabletki w kontakcie z wodą delikatnie musują i szybko uwalniają chlor, co bardzo skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Produkt ma neutralny wpływ na pH wody w basenie ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia. Tabletek chlorowych nie można wrzucać bezpośrednio na dno basenu - zachodzi wtedy możliwość odbarwienia powierzchni. Alternatywnie Chloriklar można dodawać poprzez pływającą bojkę dozującą

Chlorilong 

Chlorilong Bayrol występuje w postaci dużych tabletek 200 g, które w sposób powolny i równomierny rozpuszczają się w wodzie uwalniając zawsze stałą ilość chloru. Chlorilong przez długi czas skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne niepożądane mikroorganizmy utrzymując wartość wolnego chloru na bezpiecznym poziomie. Chlor w tabletkach Chlorilong 200 1 kg należy dozować poprzez skimmer zapewniając ciągłą pracę pompy obiegowej. Chlor w długim czasie doprowadzi do dezynfekcji wody w basenie. Alternatywnie Chlorilong można dodawać poprzez pływającą bojkę dozującą

Desalgine

Desalgine 3l jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenie. Algi (glony) powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie anty-glonu Desalgine zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Superflock Plus

Koagulant, który skutecznie radzi sobie z najmniejszymi zanieczyszczeniami wody. Z jego pomocą można usunąć koloidalnie rozpuszczone oraz częściowo rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia, które normalnie nie osadziłyby się na filtrze. Specjalna formuła wiąże i zatrzymuje w filtrze rozpuszczone fosforany, które są podstawowym pożywieniem dla glonów. Użytkownik uzyskuje zatem wodę krystalicznie czystą i wolną od związków powodujących rozwój alg i bakterii. Jego stosowanie polepsza jakość wody, dzięki czemu staje się ona krystalicznie czysta - znika problem zmętnienia. Stosować wyłącznie w połączeniu z filtrami piaskowymi.

128010
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: