• Pakiet

Zestaw startowy do basenów ogrodowych BAYROL

128004
  • Zestaw startowy dla basenu ogrodowego
  • Dla basenów o pojemność do 20.000 l
  • Produkty BAYROL
  • W zestawie taniej!
475,00 zł
Brutto

Ten pakiet zawiera

Ilość
Dodaj do listy życzeń
dostępne w 2-5 dni

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

  • 1x pH-Minus 6 kg
  • 1x Chloriklar 1 kg
  • 1x Chlorilong Power 5 1.25 kg
  • 1x Desalgine Jet 1l
  • 1x Superflock 1 kg

Chemia startowa do basenu ogrodowego

Kupując w zestawie masz pewność, że wybierasz to co potrzebne! Komplet podstawowych środków do basenu wystarczy na start i pierwszy miesiąc użytkowania. Przeznaczony dla basenów ogrodowych wyposażonych w filtr piaskowy oraz skimmer. Przygotowanie basenu do sezonu kąpielowego będzie łatwiejsze gdy użyjesz zestawu chemii do basenu firmy BAYROL. Te produkty zapewnią czystość wody i bezpieczeństwo dla użytkowników.

Jakie środki są potrzebne do utrzymania basenu ogrodowego?

Dla prawidłowego utrzymywania basenu niezbędne jest dozowanie środków w odpowiedniej kolejności. Tą czynność można podzielić na cztery podstawowe kroki - badanie pH i jego obniżanie; dezynfekcja chlorem lub aktywnym tlenem; zapobieganie glonom; klarowanie wody. Omijając jeden z tych czterech kroków możesz łatwo doprowadzić do problemów z wodą basenową. Jeżeli jesteś posiadaczem basenu od niedawna to zachęcamy do zapoznania się z poradami praktycznymi.

Zestaw startowy Bayrol:

pH - Minus

Środek służący do obniżania wartości pH wody w basenie. Utrzymywanie optymalnego zakresu pH 7,0 - 7,4 zagwarantuje skuteczne działanie pozostałych środków chemicznych, zminimalizuje podrażnienia oczu i skóry oraz zmniejszy problem z odkładaniem się osadów wapnia. Produkt pH-Minus 6 kg Bayrol jest jednym z częściej używanych środków, gdyż pH wody w basenie ma naturalną tendencję do wzrastania. Obniżanie jest konieczne przez cały sezon kąpielowy.

Chloriklar

Szybki chlor tabletkowy. Najlepszy zaraz po napełnieniu basenu! Warto też używać go okresowo, w przypadku problemów z wodą. Świetnie likwiduje mętność i zmianę koloru wody spowodowaną rozrostem glonów. Musujące tabletki rozpuszczają się błyskawicznie. Najlepiej dodawać je przez skimmer.

Chlorilong

Duże tabletki z chlorem zapewnią podtrzymanie poziomu chloru w wodzie basenowej. Jedna lub dwie tabletki powinny być zawsze w skimmerze. Warto dodać, że chlor w tej postaci utrzymuje się dłużej w wodzie i nie jest niszczony przez promienie słoneczne tak jak to może wystąpić w przypadku innych preparatów. Stały poziom chloru w wodzie uchroni przed większością problemów z wodą.

Desalgine Jet

Płyn, który likwiduje rozwój glonów w wodzie basenowej. Duża ilość słońca oraz wysoka temperatura to warunki sprzyjające zielenieniu wody. Działanie chloru należy wspomagać tym bezpiecznym środkiem na algi. Wtedy woda będzie zabezpieczona przed rozwojem glonów, grzybów i skuteczniej zdezynfekowana.

Superflock

Krystaliczność wody oraz super czystość możliwa jest tylko po zastosowaniu tego środka. Specjalne, białe poduszeczki wkładane są do skimmera. Tam powoli uwalnia się środek, który wiąże drobne cząsteczki i zanieczyszczenia i grupuje je większe. W takiej postaci są łatwe do odfiltrowania. Ten środek jest rewelacyjny jeśli po napełnieniu masz problem z żelazem (przebarwienia wody).

128004
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także