Zestaw filtrujący do basenu Aris

Speck Pumpen
220155
  • Dwa warianty wydajności 4 m3/h oraz 6 m3/h
  • Pompa z filtrem piaskowym
  • doskonale sprawdzi się w basenach ogrodowych Intex oraz Bestway
  • Wydajność oraz prostota użytkowania
  • Filtr z zaworem 6-drogowym
  • Produkt Made in Germany
1 610,00 zł
Brutto
Rodzaj filtra: Zestaw Aris 330mm
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

Zestaw filtrujący do basenu Aris składa się z filtra piaskowego Aris i pompy basenowej Aqua Plus.

Zestaw basenowy Aris to idealne rozwiązanie do basenu ogrodowego. Komplet filtrujący pozwala uchronić nieckę przed nadmiernym zabrudzeniem oraz wpływa na mniejsze zużycie środków chemicznych do uzdatniania. Filtr piaskowy to wydajne rozwiązanie, które z pomocą złoża filtrującego zatrzymuje w swoim wnętrzu większe zanieczyszczenia.

Wszystkie elementy zestawu powstały na terenie UE, producent przygotował również części zamienne, uzupełniające zestaw filtrujący. 

filtr piaskowy aris zawór wielodrożny

Niesamowicie wydajny zestaw filtrujący

Zestaw filtrujący do basenu Aris wyposażony jest w silnik malowany proszkowo, dzięki czemu jest on odporny na korozję oraz chemikalia basenowe. Reszta części obudowy wykonana jest z mocnego tworzywa sztucznego gwarantującego długą żywotność produktu. Pompa piaskowa to ergonomiczne urządzenie, dzięki któremu Twój basen będzie piękny oraz czysty przez cały sezon. Zestawy filtrujące Aris zostały przygotowane w dwóch wariantach wydajnościowych 4 m3/h oraz 6 m3/h - dzięki czemu, możliwe jest dobranie właściwego zestawu do basenu.

To kompletne urządzenie filtrujące ze zbiornikiem o średnicy oraz mocy pompy dostosowanej do wielkości niecki basenowej. Filtr piaskowy został wyposażony w zawór 6-drogowy. Pompa piaskowa do idealne rozwiązanie dla właścicieli przydomowych basenów, właściwa filtracja w połączeniu z dobrą chemią wpływa na czystość niecki oraz jakość wody.

Filtr piaskowy w zestawie z pompą basenową może być wykorzystywany również z Fibalonem. Fibalon to nowoczesne złoże filtrujące - jest bardzo wydajne, a przy tym lekkie. Doskonale sprawdza się w nieckach z trudno dostępną maszynownią, gdzie zasyp filtra jest utrudniony.

Niezawodność serii pomp Aqua Plus

Seria pomp do basenu Aqua Plus łączy w sobie wysoką kulturę pracy oraz wydajność. Samozasysająca pompa Aqua Plus cechuje się wieloma rozwiązaniami wykorzystywanymi w pompach z serii premium - model od Speck Pumpen to przykład niezawodności za niską cenę. Omawiany model cechuje się m.in. tym, że obudowa została wykonana z trwałego polipropylenu, a ponad to wał silnika nie ma styczności z wodną.

Schemat wydajności pompy aqua plus

Uniwersalne zastosowanie zestawu Aris

Dzięki uniwersalnej formie, zestaw może być użyty w różnych zbiornikach wodnych. Znajdzie swoje zastosowanie w basenie, basenie rozporowym, basenie dmuchanym, a nawet stawie kąpielowym. Idealnie nadaje się do zastąpienia mniej wydajnych zestawów filtrujących w basenach ogrodowych.

Zawór sześciodrogowy, w który jest wyposażony zestaw daje pełen komfort obsługi filtra! W bardzo prosty można wykonać płukanie złoża, odkurzać basen, wypompować wodę z basenu. Filtr może pracować podczas kąpieli - najwyższa klasa bezpieczeństwa!

Przyłącza w zestawie z Aris są uniwersalne - dają możliwość podłączenia węży 32/38 mm zakładanych na obejmę.

Kompatybilny z basenami Intex i Bestway

Wysokiej jakości zestaw filtrujący Aris pasuje do dwóch najpopularniejszych marek basenów, które widzimy w sklepach - Intex i Bestway. Zestaw ten jest na tyle uniwersalny, że bez problemu dopasujemy pompę i filtr do basenów tych marek. Warto pamiętać, że pompa Intex nie pasuje do basenu Bestway, a pompa Bestway do basenu Intex. Dlatego zestaw Aris jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu!

zestaw basenowy aris przyłącza na rurę

Zestaw filtrujący do basenu Aris 330 mm

Zestaw filtrujący Aris 330 jest niezwykle wydajny w mniejszych basenach o objętości od 5 do 15 m3. Średnica zbiornika filtra Aris wynosi 330 mm, a więc idealnie współgra z pompą filtrującą Aqua Plus 4 o wydajności 4 m3/h i mocy 0,18 kW. Zestaw ten jest przemyślany i odpowiednio dopasowany z uzależnioną od niego wielkością filtra, pojemnością basenu i wydajnością pompy. Filtr pomieści 21 kg złoża filtrującego. Do zestawu dołączone są także przyłącza na węże basenowe 32 i 38 mm. Piasek kwarcowy (0,4-0,8 mm) należy dokupić osobno.

Zestaw filtrujący do basenu Aris 400 mm

Zestaw filtrujący Aris 400 bardzo dobrze sprawdzi się za to w średniej wielkości basenach o objętości od 10 do 30 m3. Średnica zbiornika filtra Aris wynosi 400 mm, a więc idealnie współgra z pompą filtrującą Aqua Plus 6 o wydajności 6 m3/h i mocy 0,25 kW. Dopasowaliśmy wielkość filtra do pojemności basenu i wydajności pompy. Filtr pomieści aż 40 kg złoża filtrującego! W zestawie znajdują się także przyłącza na węże basenowe 32 i 38 mm. Piasek kwarcowy (0,4-0,8 mm) należy dokupić osobno.

Dane techniczne:

Model pompy: Aqua Plus 4 Aqua Plus 6
Dla basenów o objętości: 5 - 15 m3 10 - 30 m3
Wydajność pompy: 4 m3/h 6 m3/h
Moc pompy: 0,18 kW 0,25 kW
Model filtra: Aris 330 Aris 400
Ilość złoża filtrującego: 21 kg 40 kg
piasek (0,4-0,8 mm): należy dokupić osobno
220155
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także