FIBALON Rope - kulki do filtra

Fibalon
222011
  • kulki do filtra basenowego w siateczce
  • używaj w filtrach basenowych zamiast piasku
  • idealne do spa i innych zastosowań
  • duża skuteczność filtracji wody
  • polepsza wydajność pompy
136,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

FIBALON Rope to kulki do filtra wykonane są z włókien polimerowych o specjalnie opracowanej strukturze powierzchniowej, która zapewnia doskonałą filtrację wody. Dodatkowo kulki spięte są elastyczną siatką, która zapobiega ich wypłukiwaniu podczas płukania filtra. Zastąpią inny wkład filtrujący w filtrach basenowych w tym wkład z piasku kwarcowego, a w przypadku SPA - wkład kartuszowy.

Oszczędność w filtracji pisana wielkimi literami!

Zapewniają skuteczniejszą filtrację niż wszystkie inne dotychczas znane złoża filtrujące.

  • oszczędza energię - mniejsze opory dla pompy podczas pracy
  • oszczędza wodę - o połowę mniejsze zapotrzebowanie na płukanie
  • szybki zwrot z inwestycji - już po pierwszym sezonie użytkowania!
  • ułatwia samodzielną wymianę złoża filtrującego 
  • zadbaj o środowisko, produkt pochodzi z recyklingu!

Jeden Fibalon ROPE z 8 jednostkami zastąpi 1 worek piasku kwarcowego o wadze 25 kg.

Fibalon rope można stosować zarówno w małych filtrach basenowych (np. 2 worki) jak i bardzo dużych filtrach w basenach prywatnych.

Fibalon 3D w bezpiecznej osłonie dla płukania wstecznego

Wyglądem swoim przypominają kulki waty - są jednak od nich większe i nieco twardsze. Struktura powierzchniowa i przekrój włókien zostały opracowane przez naukowców z uczelni technicznej w Norymberdze. FIBALON rope jest rozwinięciem klasycznego FIBALON 3D. Kulki zostały podzielone na kilka jednostek filtrujących spiętych siatką. Taka forma filtra ma szczególne znaczenie wszędzie tam, gdzie istnieje groźba wypłukania kulek do kanalizacji w trakcie wykonywania płukania wstecznego. Siateczka zapobiega uciekaniu kuleczek i zapychaniu rur kanalizacyjnych.

fibalon rope alternatywa dla piasku basenowego
fibalon rope do basenu wklad zamiast piasku

Czy samodzielnie wymienię wkład filtrujący Fibalon?

Tak, Fibalon Rope jest łatwy do samodzielnej wymiany w filtrze basenowym. Warto to robić przed każdym nowym sezonem basenowym. Fibalon Rope składa się z połączonych ze sobą elastycznych kulek, które można łatwo wsunąć i wyciągnąć z filtra. Nie trzeba sypać i wybierać piasku. Siatka łącząca kulki utrzymuje je razem, dzięki czemu wkład nie rozsypuje się i jest łatwy w manipulowaniu. Lekka struktura z tworzywa polimerowego sprawia, że Fibalon Rope waży znacznie mniej niż piasek i jest łatwiejszy w przenoszeniu. Zimowanie basenu staje się o wiele łatwiejsze!

Wymiana wkładu sprowadza się do prostych czynności wsunięcia nowego Fibalon Rope do filtra i usunięcia starego. Stary wkład można wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne. Po zainstalowaniu nowych siateczek Rope możesz znowu cieszyć czystym basenem! Dzięki temu, że wymiana Fibalon Rope jest prosta i niekłopotliwa, można ją samodzielnie przeprowadzić, oszczędzając na kosztach serwisu basenowego.

Zobacz jakie to proste!

222011

Specyficzne kody

EAN13
4008766000605
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także