FIBALON 3D - kulki filtracyjne

Fibalon
222010
 • 1 worek 350 g
 • wkład do filtra basenowego
 • pełnowartościowy zamiennik standardowego piasku
 • polepsza wydajność pompy
 • pomaga zaoszczędzić energię
124,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

FIBALON 3D to kulki do filtra basenowego, które zastąpią tradycyjny piaskowy wkład filtrujący. Włókna polimerowe wykonane w 100% z materiałów syntetycznych. Ich właściwości i struktura ułożenia sprawiają, że proces filtracji jest bardzo skuteczny. Doskonale filtrują wodę w filtrach piaskowych, pompach piaskowych i wannach spa. Mogą być stosowane także w dużych zbiornikach filtrujących na basenach prywatnych.

Wyglądem swoim przypominają kulki waty - są jednak od nich większe i nieco twardsze. Struktura powierzchniowa i przekrój włókien zostały opracowane przez naukowców z uczelni technicznej w Norymberdze. Dzięki kulistemu kształtowi uzyskano maksymalną powierzchnię filtracyjną przy minimalnej objętości, co zapewnia doskonałą wydajność filtracji przy niewielkim oporze dla pompy i oszczędności energii do 40%. Fibalon 3D charakteryzuje się wysoką zdolnością zatrzymywania zanieczyszczeń oraz niskim wzrostem ciśnienia podczas pracy filtra. FIBALON 3D jest źródłem krystalicznie czystej wody i zapewnia najlepsze wyniki przy prędkości filtracji 30 m3/h/m2 (zgodnie z DIN 19605). Szybkość płukania wstecznego powinna być oparta o wielkości zalecane przez producenta filtra.

Innowacyjne rozwiązanie filtrowania wody

Kuleczki filtracyjne zapewniają skuteczniejsze oczyszczanie niż tradycyjne złoża filtrujące - piasek i żwir, kartusze. A oto lista zalet tego innowacyjnego wkładu filtrującego:

 • 1 worek FIBALON 350 g zastępuje 1 worek piasku 25 kg
 • oszczędza energię - mniejsze opory dla pompy podczas pracy
 • oszczędza wodę - o połowę mniejsze zapotrzebowanie na płukanie
 • szybki zwrot z inwestycji - już po pierwszym sezonie użytkowania!
 • ułatwia samodzielną wymianę złoża filtrującego 
 • zadbaj o środowisko, produkt pochodzi z recyklingu!
kulki filtrujące fibalon w pompie piaskowej

Wymiana piasku na Fibalon

Należy usunąć całe złoże filtrujące z filtra, a następnie dokładnie go wypłukać tak aby nie pozostawić resztek piasku. Na tabliczce znamionowej filtra odczytać jaka ilość złoża filtrującego jest zalecana do użycia w filtrze.
Kulki FIBALON należy wsypać do filtra bez ugniatania. Jeden worek zajmuje objętościowo tyle samo miejsca co 1 worek piasku.

Jeśli rura wylotowa z filtra nie ma żadnej osłony to należy ją dodatkowo zamówić i założyć. Zapobiegnie to wydostaniu się kulek podczas płukania wstecznego.

Zobacz, jak wymienić piasek w filtrze na kulki Fibalon

222010

Opis

Waga:
0,35 kg
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także