Bayrol NoPhos 1l - eliminuje fosforany i glony

Bayrol
110400
  • płyn skutecznie ograniczający rozwój glonów w basenie
  • przyczynia się do eliminacji fosforanów z wody basenowej
  • do regularnego stosowania
  • środek wspomagający uzdatnianie wody
123,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

Bayrol NoPhos 1l to płyn pomagający w walce z fosforanami, które mają wpływ na szybki wzrost glonów. Obecność substancji organicznych w wodzie basenowej przyczynia się do złego stanu wody. Idealnie sprawdzi się w każdym basenie, niezależnie od wielkości.

Fosforany dostają się do basenu z deszczu, z wpadających roślin, a niekiedy są wnoszone do niecki przez osoby kąpiące się.

Podwyższony poziom fosforanu w wodzie może wpłynąć na efektywność stosowanej chemii, w tym preparatów chlorowych oraz antyglonów. Wartość podwyższonego fosforanu w wodzie zaczyna się już od >1mg/l.

NoPhos Bayrol najczęściej stosuje się jako środek uzupełniający regularną dezynfekcję wody - z wykorzystaniem chloru (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenu. Regularne stosowanie tego produktu wpływa na niezmiennie dobrą jakość wody, z zachowaniem jej właściwych parametrów.

Dozowanie Bayrol Nophos

Podwyższona wartość fosforanów: W przypadku obecności fosforanów (więcej niż 0,1 mg/l) należy dozować 50 ml na 10 m3.

Dozowanie profilaktyczne: dozować 20 ml na 10 m3.

Zastosowanie

Środek do basenu Bayrol NoPhos jest silnie skoncentrowany i zawiera chlorek lantanu. Pozwala to na łączenie cząstek fosforanów w wyniku czego tworzą one większe grupy. Pomaga to w ich usuwaniu, fosforany wyłapywane są poprzez filtr basenowy.

  • można stosować w metodzie chlorowej
  • można stosować w metodzie tlenowej
  • można stosować w metodzie solnej

Wskazówki dotyczące użycia

Zaleca się, aby stosować Nophos jako cotygodniowy zabieg profilaktyczny. Ma to szczególne znaczenie, gdy występują problemy z glonami i zieloną wodą.
Takie problemy mogą występować okresowo np. podczas opadów deszczu w okresie letnim. Częstą przyczyną jest wtedy zazielenienie wody spowodowane wodą deszczową, która niesie ze sobą dużą ilość zanieczyszczeń.

110400

Specyficzne kody

EAN13
4008367970017
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także