Bayrol NoPhos 1l - eliminuje fosforany i glony

Bayrol
110400
  • płyn skutecznie ograniczający rozwój glonów w basenie
  • przyczynia się do eliminacji fosforanów z wody basenowej
  • do regularnego stosowania
  • środek wspomagający uzdatnianie wody
119,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 24-48 h

Bayrol NoPhos 1l to płyn pomagający w walce z fosforanami, które mają wpływ na szybki wzrost glonów. Obecność substancji organicznych w wodzie basenowej przyczynia się do złego stanu wody. Idealnie sprawdzi się w każdym basenie, niezależnie od wielkości.

Fosforany dostają się do basenu z deszczu, z wpadających roślin, a niekiedy są wnoszone do niecki przez osoby kąpiące się.

Podwyższony poziom fosforanu w wodzie może wpłynąć na efektywność stosowanej chemii, w tym preparatów chlorowych oraz antyglonów. Wartość podwyższonego fosforanu w wodzie zaczyna się już od >1mg/l.

NoPhos Bayrol najczęściej stosuje się jako środek uzupełniający regularną dezynfekcję wody - z wykorzystaniem chloru (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenu. Regularne stosowanie tego produktu wpływa na niezmiennie dobrą jakość wody, z zachowaniem jej właściwych parametrów.

Dozowanie Bayrol Nophos

Podwyższona wartość fosforanów: W przypadku obecności fosforanów (więcej niż 0,1 mg/l) należy dozować 50 ml na 10 m3.

Dozowanie profilaktyczne: dozować 20 ml na 10 m3.

Zastosowanie

Środek do basenu Bayrol NoPhos jest silnie skoncentrowany i zawiera chlorek lantanu. Pozwala to na łączenie cząstek fosforanów w wyniku czego tworzą one większe grupy. Pomaga to w ich usuwaniu, fosforany wyłapywane są poprzez filtr basenowy.

  • można stosować w metodzie chlorowej
  • można stosować w metodzie tlenowej
  • można stosować w metodzie solnej

Wskazówki dotyczące użycia

Zaleca się, aby stosować Nophos jako cotygodniowy zabieg profilaktyczny. Ma to szczególne znaczenie, gdy występują problemy z glonami i zieloną wodą.
Takie problemy mogą występować okresowo np. podczas opadów deszczu w okresie letnim. Częstą przyczyną jest wtedy zazielenienie wody spowodowane wodą deszczową, która niesie ze sobą dużą ilość zanieczyszczeń.

110400
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: