• Wyprzedaż!

Bayrol Desalgine Jet 3l - płyn na glony niepieniący

Bayrol
110420

Środek na glony do basenu lub do fontanny. Niezastąpiony w walce z glonami, algami i zieloną wodą. Nie powoduje powstawania piany.

  • Dealgine Jet 3 l
  • do stosowania w basenie
  • do stosowania w fontannach
180,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 24-48 h

Desalgine Jet Bayrol

  • opakowanie: 3 l

Środek zwalczający glony w basenie lub w fontannie. Zawiera formułę, która zapobiega powstawaniu piany w basenie. Najskuteczniejszy na rynku preparat na zieloną wodę i śliskie ściany.

Skuteczny na glony

Desalgine Jet jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenach, fontannach i oczkach wodnych. Glony (inna nazwa to algi) powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie antyglonu Desalgin Jet zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Desalgine Jet Bayrol najczęściej stosuje się jako uzupełnienie dezynfekcji wody - chlorowej (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenowej. Skuteczność dezynfekcji wspartej płynnym algicydem (czyli płynem przeciwko glonom) znacząco wzrasta.

Wpływ preparatu na pH wody jest neutralny.

Jeśli po dodaniu normalnego środka Desalgin w wodzie tworzy się piana, która nie jest pożądana - należy użyć Desalgine Jet. To algicyd, który nie powoduje powstawania piany. Ma to duże znaczenie w basenach z atrakcjami wodnymi - np. przeciwprąd, wodospad, gejzer.

Dozowanie Desalgine Jet

Pierwsze dozowanie: 150ml Desalginu Jet na każde 10m3 wody w basenie
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 30ml (basen kryty) lub 50ml (basen zewnętrzny) na każde 10m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 250 ml Desalginu Jet i 10 tabletek Chloriklaru lub 200g Chlorifixu na 10m3 wody w basenie
Dezynfekcja niecki basenu: ściany i dno basenu spryskać 2% roztworem i pozostawić do wyschnięcia.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Płyn na glony do basenu i do fontanny

W basenach wyposażonych w atrakcje wodne jak przeciwprąd, kaskada, wylewka czy gejzer - może dochodzić do zjawiska powstawania piany na wodzie. Podobny problem występuje w fontannach, gdzie woda jest w ciągłym ruchu i podlega ciągłemu napowietrzaniu.

Przyczyną powstawania piany mogą być złe parametry wody - zbyt wysokie lub zbyt niskie pH, obecność zanieczyszczeń. Aby całkowicie wyeliminować to zjawisko należy regularnie stosować płyn na glony z formułą zapobiegającą powstawaniu piany.

Desalgine Jet skutecznie zwalcza glony w basenie oraz w fontannie czy oczku wodnym i jednocześnie zatrzymuje powstawanie piany. Powinien być stosowany w zbiornikach wodnych, na których zjawisko jest wyjątkowo uciążliwe.

Uwaga: nie należy stosować algicydów w oczkach, stawach, w których żyją ryby lub inne zwierzęta.

Desalgine występuje w niektórych krajach jako Desalgine

110420

Opis

Pojemność:
3 litry
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: