Bayrol Decalcit Filter 1kg - do regeneracji filtrów basenowych

Bayrol
110310

Środek do czyszczenia filtrów i wkładów filtrujących silnie zabrudzonych osadami wapnia i brudu.

  • środek o odczynie kwaśnym
61,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 1-2 dni

Decalcit Filter Bayrol 

  • waga: 1 kg

Decalcit Filter służy do czyszczenia filtrów piaskowych jak i wkładów kartuszowych. Usuwania zanieczyszczenia nieorganiczne i osady z wapnia ze złoża filtrującego lub wkładu.
Nie zawiera kwasu solnego. Uwaga! Środek nie nadaje się do czyszczenia aluminium i płytek nieodpornych na kwasy. 

Sposób użycia:

Raz lub dwa razy rocznie można przeprowadzać intensywne czyszczenie filtra. W tym celu 10% roztwór Decalcitu Filter (1 kg na 10 litrów wody) wlać do otwartego kotła filtra piaskowego i pozostawić na całą noc. Następnego dnia należy przeprowadzić dokładne płukanie.
Ponadto należy wykonywać systematyczną pielęgnację filtra. Co 2 miesiące wlać roztwór 300-500g rozpuszczonego Decalcitu Filter do skimmera, zawór przestawić na płukanie, na chwilę włączyć pompę. Środek powinien zostać przez ok. godzinę w filtrze. Następnie należy przeprowadzić dokładne płukanie.

Regeneracja wkładów filtrujących do wanien SPA: Do wiadra lub innego pojemnika należy wlać wodę i wsypać 1 kg Decalcitu Filter. Do tak przygotowanego roztworu należy włożyć wkład filtrujący i pozostawić na całą noc. Oczyszczony filtr należy wypłukać wodą i można ponownie użyć w wannie SPA.
110310

Opis

Waga:
1 kg

Zobacz także

Może zainteresują Cię te produkty: