Bayrol pH Minus 1,5 kg - regulacja pH wody

Bayrol
110484

Środek do obniżania wartości pH w wodzie basenowej. Skuteczny i szybko rozpuszczalny proszek.

  • pH Minus 1,5 kg
  • w zakręcanej puszcze
47,00 zł
Brutto
Ilość
magazyn zewnętrzny

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

pH Minus Bayrol

opakowanie: 1,5 kg

Jeśli pH wody jest większe niż 7,4 wtedy należy użyć pH Minus aby obniżyć do wartości 7.0.

Środek do obniżania pH wody w basenie

Pomiar wartości pH wody basenowej należy robić nie rzadziej niż raz w tygodniu. Zastosowanie pH-Minus spowoduje obniżenie wartości pH, jednak po kilku dniach naturalnie zacznie ponownie rosnąć. Wtedy należy wykonać ponowny pomiar i jeśli to konieczne jeszcze raz wykonać obniżanie pH.

Dozowanie Bayrol pH Minus

Obniżenie poziomu pH wody o 0,5 wymaga użycia 0,5 kg pH-Minus na każde 10m3 wody.

Przykład:
Dla basenu 30 m3 zmierzyliśmy wartość pH 7,6. Chcemy obniżyć do 7,1, a zatem o 0,5 jednostki.
Czyli konieczne będzie wsypanie 1,5 kg pH Minus Bayrol.

Prawidłowe pH

Utrzymywanie optymalnego zakresu pH 7,0 - 7,4 zagwarantuje skuteczne działanie pozostałych środków chemicznych, zminimalizuje podrażnienia oczu i skóry oraz zmniejszy problem z odkładaniem się osadów wapnia. Kwasowość wody jest wtedy na prawidłowym poziomie.
Produkt pH-Minus Bayrol jest jednym z częściej używanych środków gdyż pH wody w basenie ma naturalną tendencję do wzrastania. W dziale porady praktyczne opisaliśmy szerzej zagadnienie równowaga pH wody basenowej. Chemia basenowa do obniżania pH


Korzyści ze stosowania pH Minus do basenu

Używanie środków do kontrolowania poziomu kwasowości lub zasadowości wody basenowej wpływa na jakość korzystania z basenu, a także stan wody i zbiornika. Zwróć uwagę na to:

  • wysoka alkaliczność wody może negatywnie wpływać na ludzką skórę, dlatego warto zadbać o obniżenie pH w zbiorniku, gdy się podniosło, 
  • zasadowy odczyn wody może utrudnić działanie czyszczących substancji na bazie chloru. To spowoduje poniesienie dodatkowych kosztów związanych z filtrowaniem wody,
  • wysoki poziom pH powoduje wytrącanie się wapnia i mętnienie wody. To wpływa na wygląd basenu i jakość wody.

Jak stosować środki obniżające pH wody w basenie

Regularnie sprawdzaj poziom pH w Twoim przydomowym basenie. Prawidłowa wartość waha się między 7,0 a 7,4. Jeśli wskaźnik informuje Cię o zasadowym odczynie, zastosuj pH minus, by obniżyć wskaźnik do 7,0.

Sprawdzaj poziom pH regularnie, na przykład raz w tygodniu, by kontrolować jakość wody. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych testerów do analizy wody basenowej. Zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy odczyn wpływa niekorzystnie na stan skóry. Efektem mogą być podrażnienia i swędzenie. Pogorszeniu może też ulec stan niecki basenowej (woda może stać się mętna, a zbiornik szybciej niszczeje).

Woda ma tym wyższy odczyn, im jest cieplej, dlatego szczególnie w upały pamiętaj o kontrolowaniu poziomu pH.

pH Minus do basenu

Przydomowy basen to marzenie wielu z nas. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego zbiornika, musisz o niego regularnie dbać. Pielęgnacja basenu to gwarancja jego estetycznego wyglądu, czystej wody oraz braku podrażnień skórnych. W celu poprawienia jakości wody wypróbuj proponowane przez nas preparaty do obniżania pH wody w basenie.

Najlepsze preparaty pH minus

Proponujemy Ci środki do utrzymywania prawidłowego poziomu pH wody basenowej. Oferujemy dwa rodzaje:

Oba typy radzą sobie ze skuteczną regulacją pH. Woda w basenie ma naturalną skłonność do podnoszenia odczynu, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie pH wskaźnikiem.

Woda basenowa o neutralnym odczynie pH w wysokości 7,0-7,4 jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje podrażnień oczu. Co więcej, używając środków pH minus, dbasz o stan zbiornika i klarowność wody. 

Nie powinno się używać preparatów takich jak kwas askorbionowy do obniżania odczynu wody w basenie. To nie jest środek basenowy, obojętny dla ludzkiej skóry!

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt niskie pH wody basenowej - sprawdź produkty pH plus!

110484

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.