Bayrol pH Plus 1,5 kg - podnosi ph wody

Bayrol
110532

Środek do podnoszenia wartości pH w wodzie. Skuteczny i szybko rozpuszczalny proszek.

  • pH Plus 1,5 kg
  • w praktycznych torebkach 0,5 kg
43,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 24-48 h

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

pH Plus Bayrol

  • opakowanie: 1,5 kg

Jeśli pH wody jest niższe niż 6,8 wtedy należy użyć pH Plus Bayrol aby je podnieść.

Środek do podnoszenia pH wody w basenie

Pomiar wartości pH wody basenowej należy robić nie rzadziej niż raz w tygodniu. Zastosowanie pH-Plus spowoduje zwiększenie wartości pH i alkaliczności.
Niski poziom pH najczęściej spowodowany jest lekkomyślnym stosowaniem witaminy C (przeczytaj dlaczego nie należy stosować Witaminy C w basenie) lub przedozowaniem środka pH-Minus.

Inną częstą przyczyną mogą być kwaśne deszcze i zanieczyszczenie powietrza. Wartość pH poniżej 7,0 może powodować korozję metali i niszczenie spoin płytek ceramicznych. 

Utrzymywanie optymalnego zakresu pH 7,0 - 7,4 zagwarantuje, skuteczne działanie pozostałych środków chemicznych, zminimalizuje negatywny wpływ kwaśnej wody na elementy wyposażenia basenu.

Produkt pH Plus został podzielony na trzy praktyczne torebki o wadze 500 g. Na opakowaniu przedstawiona jest tabelka, która pokazuje jaką ilość torebek należy użyć przy danej wartości odczytanego pH. Można również posłużyć się dawkowaniem przedstawionym poniżej.

Dozowanie Bayrol pH Plus

Podniesienie poziomu pH wody o 0,5 wymaga użycia 0,5 kg pH-Plus na każde 10m3 wody.

Przykład:
Dla basenu 30 m3 zmierzyliśmy wartość pH 7,6. Chcemy obniżyć do 7,1, a zatem o 0,5 jednostki.
Czyli konieczne będzie wsypanie 1,5 kg pH Plus Bayrol.

Równowaga pH

Utrzymywanie optymalnego zakresu pH 7,0 - 7,4 zagwarantuje skuteczne działanie pozostałych środków chemicznych, zminimalizuje podrażnienia oczu i skóry oraz zmniejszy problem z odkładaniem się osadów wapnia. Produkt pH Plus Bayrol jest rzadziej używany w basenie gdyż pH wody w basenie ma naturalną tendencję do wzrastania i pH często jest zbyt wysokie - a nie zbyt niskie. W dziale porady praktyczne opisaliśmy szerzej zagadnienie równowaga pH wody basenowej.


Niski poziom pH w basenie – skutki

Zbyt kwaśna wartość pH może być spowodowana obfitymi opadami deszczu lub na przykład zanieczyszczeniem powietrza. Przyczyn jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na skutki obniżonego poziomu pH w wodzie basenowej:

  1. Możliwa jest korozja metalowych elementów wyposażenia basenu, co spowoduje koszty naprawy lub wymiany części.
  2. Tak jak w przypadku zbyt wysokiego poziomu pH, środki filtrujące i dezynfekujące wodę, w zbyt kwaśnym odczynie nie działają wystarczająco sprawnie.
  3. Skóra i błony śluzowe, w tym oczy, źle reagują na niski poziom pH – mogą wystąpić podrażnienia. 

Preparaty pH Plus – korzyści

Stosowanie substancji o działaniu podwyższającym pH wpływa korzystnie na jakość wody, wyposażenia basenu i komfort kąpieli.

Podniesienie poziomu pH do przedziału 7,0–7,4 sprawia, że woda jest czysta i klarowna, środki odkażające i filtry mają możliwość skutecznego działania, a korzystanie z basenu jest komfortowe dla skóry i oczu.

Dbaj o basen, kontrolując odczyn wody jeden do dwóch razy w tygodniu i utrzymuj go za pomocą pH Plus w podanym przedziale, a będziesz cieszyć się zadbanym, czystym i bezpiecznym zbiornikiem.

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie wody basenowej - sprawdź produkty pH minus!

pH Plus do basenu

Posiadanie basenu w przydomowym ogrodzie to wiele korzyści, ale też sporo obowiązków. Aby bez przeszkód korzystać ze zbiornika w sezonie, musisz dołożyć starań, by był sprawny, a woda czysta i bezpieczna. Jednym ze sposobów na utrzymywanie wody basenowej w optymalnej kondycji, jest stosowanie środka pH Plus do basenu, a o jego właściwościach przeczytasz poniżej.

Jak stosować preparat podnoszący pH wody w basenie 

Stosuj środki podnoszące odczyn wody, gdy wskaźnik poinformuje Cię, że pH wynosi mniej niż 7,0. Właściwy poziom pH w basenie waha się pomiędzy 7,0 a 7,4, czyli w przedziale neutralnym. Parametr sprawdzisz stosujące odpowiednie testery do wody basenowej. Poniżej dolnej granicy odczyn jest zbyt kwaśny dla skóry i oczu. Powyżej górnej granicy staje się zbyt zasadowy i może być drażniący dla naskórka i błon śluzowych. 

Sprawdzaj pH wody w basenie co najmniej raz w tygodniu!

Oferujemy Ci środek w dwóch postaciach:

Ta pierwsza służy do użytku wraz z systemem dozującym, natomiast druga do samodzielnego odmierzania. 

110532

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: