HTH pH minus 5 kg

HTH
120302

Preparat obniża wartość pH wody. Przeznaczony do basenów prywatnych oraz publicznych.

  • 5 kg
102,00 zł
Brutto
Ilość
dostępne w 3-7 dni

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

HTH pH minus 5 kg do basenu

Jeśli pH wody wewnątrz niecki basenowej jest większe niż 7.4 należy użyć pH Minus HTH - niewłaściwa wartość pH wpływa na obniżoną wydajność stosowanej chemii.

Środek do obniżenia wartości pH w wannie spa lub jacuzzi

Badanie pH to podstawowy pomiar który należy wykonywać regularnie w celu utrzymania wody w odpowiednim stanie. Środki pielęgnacyjne działają odpowiednio tylko w przypadku, kiedy pH jest prawidłowe tzn. utrzymuje się na poziomie od 7.0 do 7.4.

Na wartość pH wpływają różne czynniki - zbyt wysokie pH najczęściej spowodowane jest wysokimi temperaturami lub zbyt mocno zmiękczoną wodą. Przyczyn problemów z wartością pH może być jednak więcej. Należy zaznaczyć, że w wannie spa odczyn pH zmienia się znacznie bardziej niż w basenie - zarówno rośnie jaki i spada.

Należy regularnie badać poziom pH w wodzie - nie rzadziej niż raz w tygodniu. W przypadku odnotowania nadmiernego spadku pH w wodzie polecamy użyć produkt HTH pH Plus, który szybko i skutecznie podwyższy pH wody. Preparat występuje w formie granulek co ułatwia jego dozowanie - wystarczy wsypać go do wody.

Korzyści ze stosowania pH Minus do basenu

Używanie środków do kontrolowania poziomu kwasowości lub zasadowości wody basenowej wpływa na jakość korzystania z basenu, a także stan wody i zbiornika. Zwróć uwagę na to:

  • wysoka alkaliczność wody może negatywnie wpływać na ludzką skórę, dlatego warto zadbać o obniżenie pH w zbiorniku, gdy się podniosło, 
  • zasadowy odczyn wody może utrudnić działanie czyszczących substancji na bazie chloru. To spowoduje poniesienie dodatkowych kosztów związanych z filtrowaniem wody,
  • wysoki poziom pH powoduje wytrącanie się wapnia i mętnienie wody. To wpływa na wygląd basenu i jakość wody.

Jak stosować środki obniżające pH wody w basenie

Regularnie sprawdzaj poziom pH w Twoim przydomowym basenie. Prawidłowa wartość waha się między 7,0 a 7,4. Jeśli wskaźnik informuje Cię o zasadowym odczynie, zastosuj pH minus, by obniżyć wskaźnik do 7,0.

Sprawdzaj poziom pH regularnie, minimum raz w tygodniu, by kontrolować jakość wody w basenie. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych testerów do analizy wody basenowej. Zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy odczyn wpływa niekorzystnie na stan skóry. Efektem mogą być podrażnienia i swędzenie. Pogorszeniu może też ulec stan niecki basenowej (woda może stać się mętna, a zbiornik szybciej niszczeje).

Woda ma tym wyższy odczyn, im jest cieplej, dlatego szczególnie w upały pamiętaj o kontrolowaniu poziomu pH.

120302
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: