Bayrol NoPhos - eliminuje glony

Bayrol
110400

Płyn skutecznie ograniczający rozwój glonów w basenie. Przyczynia się do eliminacji fosforanów z wody basenowej.

  • do regularnego stosowania
  • eliminuje pożywkę dla alg i glonów
  • środek wspomagający filtrację w basenie
119,00 zł
Brutto
Ilość
dostępne

  OD 600 zł DARMOWA WYSYŁKA

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

NoPhos Bayrol 1l

Płyn przeznaczony do stosowania w basenie. Pomaga w walce z fosforanami, które mają wpływ na szybki wzrost glonów. Obecność substancji organicznych w wodzie basenowej przyczynia się do złego stanu wody.

Fosforany dostają się do basenu z deszczu, z wpadających roślin, a niekiedy są wnoszone do niecki przez osoby kąpiące się.

Podwyższony poziom fosforanu w wodzie może wpłynąć na efektywność stosowanej chemii, w tym preparatów chlorowych oraz antyglonów. Wartość podwyższonego fosforanu w wodzie zaczyna się już od >1mg/l.

NoPhos Bayrol najczęściej stosuje się jako środek uzupełniający regularną dezynfekcję wody - z wykorzystaniem chloru (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenu. Regularne stosowanie tego produktu wpływa na niezmiennie dobrą jakość wody, z zachowaniem jej właściwych parametrów.

Zastosowanie

Środek do basenu Bayrol NoPhos jest silnie skoncentrowany i zawiera chlorek lantanu. Pozwala to na łączenie cząstek fosforanów w wyniku czego tworzą one większe grupy. Pomaga to w ich usuwaniu, fosforany wyłapywane są poprzez filtr basenowy.

  • można stosować w metodzie chlorowej
  • można stosować w metodzie tlenowej
  • można stosować w metodzie solnej

Dozowanie Bayrol Nophos

Podwyższona wartość fosforanów: W przypadku obecności fosforanów (więcej niż 0,1 mg/l) należy dozować 50 ml na 10 m3.
Dozowanie profilaktyczne: dozować 20 ml na 10 m3.

Wskazówki dotyczące użycia

Zaleca się aby stosować Nophos jako cotygodniowy zabieg profilaktyczny. Ma to szczególne znaczenie gdy występują problemy z glonami i zieloną wodą.
Takie problemy mogą występować okresowo np. podczas opadów deszczu w okresie letnim. Częstą przyczyną jest wtedy zazielenienie wody spowodowane wodą deszczową, która niesie ze sobą dużą ilość zanieczyszczeń.

110400
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.