Bayrol NoPhos - eliminuje fosforany i glony

Bayrol
110400

Płyn skutecznie ograniczający rozwój glonów w basenie. Przyczynia się do eliminacji fosforanów z wody basenowej.

  • do regularnego stosowania
  • eliminuje pożywkę dla alg i glonów
  • środek wspomagający filtrację w basenie
119,00 zł
Brutto
Ilość
dostępne

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

NoPhos Bayrol 1l

Płyn przeznaczony do stosowania w basenie. Pomaga w walce z fosforanami, które mają wpływ na szybki wzrost glonów. Obecność substancji organicznych w wodzie basenowej przyczynia się do złego stanu wody.

Fosforany dostają się do basenu z deszczu, z wpadających roślin, a niekiedy są wnoszone do niecki przez osoby kąpiące się.

Podwyższony poziom fosforanu w wodzie może wpłynąć na efektywność stosowanej chemii, w tym preparatów chlorowych oraz antyglonów. Wartość podwyższonego fosforanu w wodzie zaczyna się już od >1mg/l.

NoPhos Bayrol najczęściej stosuje się jako środek uzupełniający regularną dezynfekcję wody - z wykorzystaniem chloru (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenu. Regularne stosowanie tego produktu wpływa na niezmiennie dobrą jakość wody, z zachowaniem jej właściwych parametrów.

Zastosowanie

Środek do basenu Bayrol NoPhos jest silnie skoncentrowany i zawiera chlorek lantanu. Pozwala to na łączenie cząstek fosforanów w wyniku czego tworzą one większe grupy. Pomaga to w ich usuwaniu, fosforany wyłapywane są poprzez filtr basenowy.

  • można stosować w metodzie chlorowej
  • można stosować w metodzie tlenowej
  • można stosować w metodzie solnej

Dozowanie Bayrol Nophos

Podwyższona wartość fosforanów: W przypadku obecności fosforanów (więcej niż 0,1 mg/l) należy dozować 50 ml na 10 m3.
Dozowanie profilaktyczne: dozować 20 ml na 10 m3.

Wskazówki dotyczące użycia

Zaleca się aby stosować Nophos jako cotygodniowy zabieg profilaktyczny. Ma to szczególne znaczenie gdy występują problemy z glonami i zieloną wodą.
Takie problemy mogą występować okresowo np. podczas opadów deszczu w okresie letnim. Częstą przyczyną jest wtedy zazielenienie wody spowodowane wodą deszczową, która niesie ze sobą dużą ilość zanieczyszczeń.

110400
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: