Desalgine C Bayrol Powiększ

Desalgine C

Skuteczny środek przeciwko glonom w basenie. Zapobiega powstawaniu glonów, alg i bakterii na dużych basenach.

Więcej szczegółów

Bayrol

110390

Nowy

439,00 zł brutto

Desalgine C Bayrol

Środek zwalczający glony w basenach hotelowych, pływalniach i na dużych basenach prywatnych. Najlepszy na zieloną wodę i śliskie ściany.

Skuteczny antyglon

Desalgine C 30l jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenie. Algi (glony) powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie anty-glonu Desalgine zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Desalgine C Bayrol najczęściej stosuje się w basenach krytych gdzie występuje duże przeszklenie i nasłonecznienie. W takich basenach powstają zielone zabrudzenia na kratce przelewowej, w narożnikach i na fugach. Samo stosowanie podchlorynu sodu nie jest wystarczające aby temu zapobiec. Konieczne jest użycie Desalgine C jako środka niszczącego glony i algi.

Zastosowanie Desalgine C pozostawia w wodzie przyjemny, świeży zapach.

Dozowanie Desalgine C
Pierwsze dozowanie: 1,5 l Desalginu na każde 100m3 wody w basenie
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 300ml (basen kryty) lub 500ml (basen zewnętrzny) na każde 100m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 3-5 l Desalginu  na 100m3 wody w basenie
Dezynfekcja niecki basenu: ściany i dno basenu spryskać 2% roztworem i pozostawić do wyschnięcia.

Chemia basenowa Bayrol

Desalgie to niskopieniący produkt w płynie do ograniczania rozwoju alg w basenach. Produkowany od ponad 50 lat w Europie przez firmę Bayrol. To najbardziej popularny produkt na glony w Europie. Na wielu basenach publicznych potwierdzono znacznie większą skuteczność od produktów innych firm (Alfuba, Glon-Fighter).

Bayrol nie stosuje w Desalgine siarczanu miedzi! Niektóre produkty typu anty-glon innych producentów zawierają w swoim składzie siarczan miedzi, ponieważ ma działanie algobójcze. Miedź jest metalem ciężkim, szkodliwym dla zdrowia. W przypadku basenów foliowanych wystąpić może brązowe lub czarne naloty, które są trudne do usunięcia. Dla kąpiących się o blond włosach obecność miedzi może zabarwić włosy na zielono. Z tych powodów firma Bayrol celowo nie stosuje w swoich produktach siarczanu miedzi.

Wodę z basenu, w którym użyto Desalgine można bezpiecznie wylewać na trawnik i pod drzewa.

Pojemność 30 litrów

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Desalgine C

5 innych produktów w tej samej kategorii: