Bayrol Desalgine Jet 1 litr - płyn na glony

Bayrol
110410

Środek na glony w basenie. Niezastąpiony w walce z glonami, algami i zieloną wodą. Nie powoduje powstawania piany.

  • Dealgine Jet 1 l
  • do regularnego stosowania
  • niepieniący
  • do basenów z atrakcjami wodnymi, które mogą powodować powstawanie piany
55,00 zł
Brutto
Ilość
dostępne

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

Desalgine Jet Bayrol

  • opakowanie: 1 l

Środek zwalczający glony w basenie. Zawiera formułę, która zapobiega powstawaniu piany w basenie. Najskuteczniejszy na rynku preparat na zieloną wodę i śliskie ściany.

Skuteczny na glony

Desalgine Jet jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenie. Glony (inna nazwa to algi) powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie antyglonu Desalgin Jet zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Desalgine Jet Bayrol najczęściej stosuje się jako uzupełnienie dezynfekcji wody - chlorowej (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) lub tlenowej. Skuteczność dezynfekcji wspartej płynnym algicydem (czyli płynem przeciwko glonom) znacząco wzrasta.

Wpływ preparatu na pH wody jest neutralny.

Jeśli po dodaniu normalnego środka Desalgin w wodzie tworzy się piana, która nie jest pożądana - należy użyć Desalgine Jet. To algicyd, który nie powoduje powstawania piany. Ma to duże znaczenie w basenach z atrakcjami wodnymi - np. przeciwprąd, wodospad, gejzer.

Dozowanie Desalgine Jet

Pierwsze dozowanie: 150ml Desalginu Jet na każde 10m3 wody w basenie
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 30ml (basen kryty) lub 50ml (basen zewnętrzny) na każde 10m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 250 ml Desalginu Jet i 10 tabletek Chloriklaru lub 200g Chlorifixu na 10m3 wody w basenie
Dezynfekcja niecki basenu: ściany i dno basenu spryskać 2% roztworem i pozostawić do wyschnięcia.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Powstawanie piany w basenie

W basenach wyposażonych w atrakcje wodne jak przeciwprąd, kaskada, wylewka czy gejzer - może dochodzić do zjawiska powstawania piany na wodzie. Przyczyną mogą być złe parametry wody - ale częściej - jest to po prostu stosowanie algicydu.

Większość płynów na glony powoduje powstawanie piany przy gwałtownym napowietrzaniu wody. Aby tego uniknąć, należy regularnie stosować płyn na glony z formułą zapobiegającą powstawaniu piany.

Desalgine Jet skutecznie zwalcza glony w basenie i jednocześnie zatrzymuje powstawanie piany w basenie. Powinien być stosowany na basenach, na których zjawisko jest wyjątkowo uciążliwe.

Desalgine występuje w niektórych krajach jako Desalgine

110410

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: