Bayrol Chloriliquide 30 l - chlor w płynie

Bayrol
110250

Płynny chlor o najwyższej czystości chemicznej. Podchloryn sodu stabilizowany do basenów hotelowych, prywatnych i pływalni.

Ilość

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

Chloriliquide 30 l Bayrol

Najwyższej jakości płynny chlor o gwarantowanej skuteczności.

Chloriliquide 30 l to najlepszy na rynku polskim podchloryn sodu dedykowany dla użytkowników prywatnych, baseny hotelowe i pływalnie publiczne. Podawany jest za pomocą pomp dozujących bezpośrednio z fabrycznego pojemnika. Dozowanie odbywa się na podstawie pomiaru wolnego chloru lub Redox ze stacji kontrolno-pomiarowych na basenie.

Chloriliquide charakteryzuje się dużą czystością podchlorynu sodu gdyż jest rozlewany do kanistrów bezpośrednio na linii produkcyjnej firmy Bayrol. Każde opakowanie ma bezpieczne, plombowane zamknięcie. Użytkownik ma dzięki temu gwarancję, że otwiera produkt wysokiej jakości, wolny od zanieczyszczeń.

Dozowanie Chloriliquide

Dozowanie wyłącznie poprzez automat dozujący.

Stabilizowany podchloryn sodu

Chloriliquide Bayrol jest stabilizowanym podchlorynem sodu o koncentracji 15%. Specjalny stabilizator dodawany w procesie wytwarzania przedłuża trwałość i skuteczność produktu.

Chloriliquide nie wykazuje tendencji do krystalizowania się na zaworach dozujących i tym samym zapobiega awariom i przestojom na basenie. Każdy kanister ma oznaczoną serię produkcji oraz datę przydatności do użycia.

Chlor w płynie do basenu

Jak wygląda skuteczna konserwacja basenu? Jest przede wszystkim regularna i przemyślana.

Aby zapobiec rozwijaniu się mikroorganizmów w wodzie basenowej, zarówno w zbiorniku przydomowym, jak i publicznej pływalni, należy stosować środki do oczyszczania wody. Jednym ze sposobów na utrzymanie wody w czystości jest stosowanie metody chlorowej z użyciem płynnego chloru.

Użycie chloru płynnego możliwe jest w zasadzie w połączeniu ze stacją dozującą, która bezpiecznie ten płyn podaje do basenu. Metoda z użyciem tego typu środka jest bardzo skuteczna. Sprawia, że woda się przefiltruje, a mikroorganizmy przestaną być zagrożeniem. Pamiętaj, że nawet niewielka ilość grzybów czy bakterii w wodzie może mieć negatywne skutki dla kąpiących się, dlatego tak istotne jest regularne czyszczenie wody.

Chlor w płynie do basenu – jak używać?

Jak używać chloru w płynie do basenu? 

  1. Kupuj chlor zawsze w oryginalnych bańkach. Ten rozlewany lokalnie ma o wiele mniejszą skuteczność i czystość niż oryginalny produkt Bayrol Chloriliquide.
  2. Nie kupuj płynnego chloru w dużych ilościach na zapas. Podchloryn sodu traci swoje właściwości z biegiem czasu. Dlatego każda bańka ma nadrukowaną datę zalecanego użycia. Nie oznacza to, że po przekroczeniu tej daty produkt jest do wyrzucenia! Po prostu jego skuteczność zaczyna maleć.
  3. Ponieważ płynny chlor potrafi odbarwiać ubrania (bleach czasami używa się do wybielania), postaraj się ubierać odpowiednie ubrania i środki ochrony oczu i rąk gdy przenosisz bańki z płynem.
  4. Nigdy nie zlewaj starego chloru w płynie do nowego baniaka. Może to spowodować reakcję chemiczną i ten "świeży" produkt wytraci szybko swoje właściwości.
  5. Zawsze czytaj etykiety opisujące produkt - szczególnie te informujące o zasadach BHP.

Uwaga: płynny chlor przeznaczony jest do użycia wyłącznie w stacji dozującej.

Jeśli Twój basen nie jest wyposażony w automatyczny dozownik, zdecyduj się na chlor w granulkach do ręcznego odmierzania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o chlorowej metodzie odkażania wody basenowej, odezwij się do nas w wiadomości, a rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w zakupach.

110250

Opis

Waga:
35 kg
Pojemność:
30 litrów

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: