Superklar 0,5 l Bayrol
  • Superklar 0,5 l Bayrol

Bayrol Superklar 0,5 l

Płyn do klarowania i oczyszczania wody w basenie. Flok koagulant zalecany do filtrów papierowych i kartuszowych.

48,00 zł
Ilość
dostępne - wysyłka 1-2 dni
  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

  Wydłużony czas oczekiwania

# występują problemy z dostępnością niektórych produktów

Superklar Bayrol

Płynny koagulant do skutecznego usuwania nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń z wody.

Klaryfikator

Superklar 0,5l szczególnie polecany jest do stosowania wraz z filtrami kartuszowymi. Sprawdzi się również wraz filtrami piaskowymi.
Klaryfikator Superklar pomaga uzyskać krystalicznie czystą wodę - eliminuje zmętnienie na długi czas. Za jego pomocą można usunąć koloidalnie rozpuszczone oraz częściowo rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia, które normalnie nie osadziłyby się na filtrze. Płynny koagulant powoduje powstawanie przed filtrem kłaczków, które przyciągają najdrobniejsze zanieczyszczenia powodujące mętność lub zabarwienie wody. Kłaczki osiadają na filtrze, a woda staje się czysta i klarowna.

Mętna woda

Jeśli woda ma odcień mleczny, a ściany wydają się śliskie to zmętnienie spowodowane jest rozwojem glonów i bakterii. W takim wypadku w pierwszej kolejności należy sprawdzić i wyregulować pH wody, potem przeprowadzić szokowe chlorowanie połączone z dodaniem środka przeciwko glonom - Desalgine. Dopiero w ostatnim kroku należy dodać Superklar do wody.

Dozowanie Superklar

Wlać bezpośrednio do wody powoli 10 ml płynu na każde 10 m3 wody. Pozostawić pompę i filtr włączony przez co najmniej 8 godzin.

Jeśli po 1-2 dniach zmętnienie nie zniknie, należy przepłukać filtr i ponownie dodać środek. Zastanowić się czy zmętnienie nie jest spowodowane nagromadzeniem substancji organicznych (glony) - wtedy można przeprowadzić chlorowanie szokowe.

Krystaliczna woda

Nawet jeśli w wodzie nie występuje zmętnienie to regularne stosowanie Superklar np. raz w tygodniu znacznie podniesie jakość wody i ograniczy zużycie innych środków  - chloru i algicydu.

Bayrol
110680
Numer producenta
5595328

Opis

Pojemność
0,5 litra

Pliki do pobrania

Zobacz także

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward